Marián Ostrčil na prípravu do Budapešti.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil sa od pondelka 9. júna bude až do začiatku Hier XXIX. olympiády v Pekingu pripravovať v Budapešti. "Objemovú prípravu mám za sebou, teraz potrebujem ísť do intenzity a na to chcem tréningového sparinga. Na Slovensku takého nemám. Tréner Attila Szabó mi ponúkol možnosť pripravovať sa s dvojicou maďarských reprezentantov do 23 rokov, ktorí jazdia C2, v budapeštianskom MTK. Na Malom Dunaji majú dobre vybavenú lodenicu, verím, že to bude dobrá príprava," povedal pre agentúru SITA strieborný medailista z minuloročných majstrovstiev sveta v nemeckom Duisburgu v C1 na 1000 m.

SITA, zs, kj, mj | 09.06.2008 12:45:09

V aktuálnej sezóne žiadny väčší úspech nedosiahol. Na májových majstrovstvách Európy v talianskom Miláne sa na 1000 i 500 m dostal "iba" do B-finále, na minulotýždňových pretekoch Svetového pohára v maďarskom Szegede na kilometri skončil siedmy, na polovičnej trati dvanásty. "Nie, tieto výsledky ma neprekvapujú ani neznervózňujú. Ja som totiž doteraz iba trénoval, formu som nepotreboval ladiť a špičkovať. Ja som ani nečakal žiadne prevratné úspechy. Súperi si naopak museli načasovať prvý vrchol už na toto obdobie, pretože bojovali o účasť v Pekingu. Mali teda už teraz takú výkonnosť, akú ja budem chcieť mať na olympiáde. Napriek tomu som s nimi dokázal relatívne držať krok, nebol som ďaleko od nich," skonštatoval 27-ročný skúsený kanoista.

Prípravu v maďarskej metropole mu bude hradiť Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky z financií Slovenského olympijského výboru, časť nákladov dostane aj zo svojho "materského" Národného športového centra. "Na Slovensku sa ukážem iba v čase, keď budem mať voľno a toho veľa v najbližších dvoch mesiacoch nebude," zakončil Marián Ostrčil.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Marián Ostrčil na prípravu do Budapešti.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.