Majstrovstvá Sveta Juniorov (2).

Je koniec týždňa, ukončili sme prvú časť nášho pobytu v dejisku MSJ, po 4. dňoch máme na pláne v pondelok voľný deň a pravdepodobne pôjdeme na výlet k moru, je to asi 20km k oceánu.

Petriska Robert | 24.08.2003 14:40:50

Od utorka potom začneme tvrdšiu časť pobytu, čo sa týka záverečného vyladenia, dnes bolo na dráhe mimoriadne teplo a po včerajšku aj bezvetrie. Bolo to takzvané potenie sa aj pri nič nerobení a to už nehovoriac o športovaní, či tvrdšom tréningu, značné problémy majú všetci športovci, ale dá sa povedať, že naši sa po piatich dňoch s klímou vysporiadali. Dnes ideme ešte vyskúšať miestne hotelové SPA, teda kúpele, alebo regeneráciu po japonsky, dnes do dejiska dorazili už aj početné výpravy Ruska, Maďarska a Nemecka a pomerne dosť iných menších, spolu je prihlásených cca 51 krajín, čo je asi rekord na juniorských MS. Čo je ešte zaujímavé máme dve tlmočníčky, veľmi ochotné a hovoriace po anglicky, chodia s nami od rana do večera, teda iba po jednej, a riešia aj tie minimálne problémy, alebo naše záujmy aj keď ani jedna nevie koľko má Komatsu obyvateľov. Dnes sme si večer prešli aj obchodnú ulicu, veľa obchodíkov menších aj väčších a všade to isté, chladné nápoje, jedlo samozrejme samé ryby a cestoviny. Našli sme aj obchodíky zamerané na techniku, špeciálne foto kamera a v porovnaní s našimi cenami sú ich ceny ďaleko výhodnejšie, v akciách lacnejšie zhruba o 5-8 tisíc, odhadom, čo je zaujímavé všetci ľudia tu majú mobilný telefón s fotoaparátom a kamerou, čo u nás ešte nie je až tak rozšírené, ale na druhej stránke tu vidno veľkú skromnosť, lebo poväčšine tu bývajú v malých domčekoch a dokonca aj po našom v chatrčiach, avšak všade veľmi čisto, maximálna ohľaduplnosť a tolerancia a to už nehovorím o slušnosti. Pri odchode z obchodíku sa nám všetci pozdravili asi dvakrát a to zborovo, veľmi zaujímavé, z dnešného dňa a konca týždňa asi všetko. Ďakujem za pozornosť.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Majstrovstvá Sveta Juniorov (2).“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.