M-SR: Päť titulov Gelleho, štyri zlaté Šamkovej

Najväčšou hviezdou víkendových majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike, ktoré sa uskutočnili na piešťanskej Sĺňave, bol kajakár Dukly Trenčín Peter Gelle. Triumfoval vo všetkých singlových disciplínach na 200, 500 aj 1000 m, okrem toho spolu s Tomášom Martinekom triumfovali v K2 na 500 a 1000 m, a okrem toho skončili na 200 m na bronzovom stupienku. Najúspešnejšou zberateľkou vzácnych kovov v kategórii žien bola Simona Šamková z usporiadateľskej TJ Sĺňava Piešťany. Tá rovnako ako Gelle brala najjagavejší kov vo všetkých ženských singlových kategóriách a spolu so skúsenou Marcelou Erbanovou aj v K2 na 200 a 500 m. Ženy však na šampionáte nesúťažili na 1000 m a tak mala 20-ročná nádej slovenskej ženskej rýchlostnej kanoistiky menej príležitostí ukázať svoje kvality. Jej bilancia je tak 4 zlaté a jedna bronzová medaila.

SITA, zs;pp | 08.08.2010 20:20:35

Na M-SR sa po prvý raz v histórii bojovalo aj o tituly v C1 žien na 200 m. Premiérový titul si vypádlovala Mária Bandžáková z Vinohradov Bratislava.

Súhrn výsledkov všetkých finále

200 m:

MUŽI:

K1: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 35,235, 2. Ľubomír Beňo (Dukla Trenčín) 35,391, 3. Pavol Maťaš (ŠKP Bratislava) 35,547

K2: 1. Pavol Maťaš, Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) 31,734, 2. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 32,094, 3. Peter Gelle, Tomáš Martinek (Dukla Trenčín) 32,328

C1: 1. Ľubomír Hagara (Dukla Trenčín) 39,515, 2. Anton Grassl (KKK Komárno) 40,687, 3. Daniel Biksadský (ŠKP Bratislava) 41,203

C2: 1. Juraj Oršula, Michal Zaťko (KRK Nováky) 38,625, 2. Daniel Biksadský, Marek Šiška (ŠKP Bratislava) 39,797, 3. Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) 41,953

ŽENY:

K1: 1. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 43,640, 2. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 44,687, 3. Marcela Erbanová (TJ Sĺňava Piešťany) 45,015

K2: 1. Marcela Erbanová, Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 41,235, 2. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 42,516, 3. Karin Matejková, Zuzana Bieliková (ŠŠ Trenčín) 43,406

C1: 1. Mária Bandžáková (Vinohrady Bratislava) 1:05,813, 2. Anna Paučová (Tatran Karlova ves Bratislava) 1:10,297, 3. Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 1:21,359

JUNIORI:

K1: 1. Marcel Virga (Dukla Trenčín) 36,156, 2. Marián Goga (KRK Nováky) 36,375, 3. Viktor Demin (KKK Komárno) 36,609

K2: 1. Tomáš Zigo, Marcel Virga (ŠŠ Trenčín/Dukla Trenčín) 33,578, 2. Šimon Žďársky, Mário Janča (TTS Trenčín/TJ Sĺňava Piešťany) 33,969, 3. Marián Goga, Martin Vajda (KRK Nováky/Dunajčík Bratislava) 34,125

C1: 1. Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 42,078, 2. Krištof Tóth (KCK Šamorín) 42,813, 3. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 43,875

C2: 1. Adam Csenkey, Krištof Tóth (KCK Šamorín) 39,344, 2. Csaba Orosz, Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 42,969, 3. Ondrej Púček, Stanislav Luža (ŠŠ Trenčín/ŠKP Bratislava) 52,860

JUNIORKY:

K1: 1. Annamária Tóthová (KCK Šamorín) 44,703, 2. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 44,859, 3. Michaela Matoušková (KRK Nováky) 45,015

K2: 1. Lucia Mištinová, Michaela Matoušková (KRK Nováky) 41,390, 2. Petra Maťašová, Veronika Danišová (TJ Sĺňava Piešťany/Dunajklub Kamzík Bratislava) 43,406, 3. Judita Kecskemétiová, Sofia Vargová (TJ Dunaj Štúrovo) 44,890

C1. Lujza Dugasová (ŠKP Bratislava) 1:12,000 - štartovala jediná pretekárka

500 m:

MUŽI:

K1: 1. Peter Gelle 1:36,359, 2. Ľubomír Beňo 1:38,000, 3. Andrej Divinec (všetci Dukla Trenčín) 1:38,593

K2: 1. Peter Gelle, Tomáš Martinek 1:27,985, 2. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec 1:29,141, 3. Boris Viszlay, Andrej Divinec (všetci Dukla Trenčín) 1:31,766

C1: 1. Ľubomír Hagara 1:47,360, 2. Rastislav Kohút 1:47,532, 3. Marián Ostrčil (všetci Dukla Trenčín) 1:49,032

C2: 1. Daniel Biksadský, Matej Rusnák (ŠKP Bratislava) 1:49,687, 2. Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) 1:55,578, 3. Peter Jantula, Michal Cabadaj (TTS Trenčín/ŠKP Bratislava) 2:01,672

ŽENY:

K1: 1. Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 1:49,797, 2. Dana Ivanovová (ŠKP Bratislava) 1:54,969, 3. Karin Matejková (ŠŠ Trenčín) 1:56,922

K2: 1. Marcela Erbanová, Simona Šamková (TJ Sĺňava Piešťany) 1:49,656, 2. Karin Matejková, Zuzana Bieliková 1:55,453, 3. Zdenka Liptáková, Barbora Moravčíková (všetky ŠŠ Trenčín) 1:56,156

K4: 1. Zuzana Bieliková, Zdenka Liptáková, Karin Matejková, Barbora Moravčíková (ŠŠ Trenčín) 1:41,281, 2. Monika Kebísková, Dominika Srnáková, Mária Bandžáková, Anna Paučová (Inter Bratislava/VK Tatran Karlova Ves Bratislava/Vinohrady Bratislava/VK Tatran Karlova Ves Bratislava) 1:47,422, 3. Marcela Erbanová, Simona Šamková, Iveta Brošová, Dominika Štrbová (TJ Sĺňava Piešťany) 1:49,047

JUNIORI:

K1: 1. Viktor Demin (KKK Komárno) 1:39,625, 2. Marek Krajčovič (Inter Bratislava) 1:40,875, 3. Martin Vajda (VK Dunajčík Bratislava) 1:41,438

K2: 1. Marián Goga, Martin Vajda (KRK Nováky/VK Dunajčík Bratislava) 1:31,156, 2. Matej Michálek, Marek Krajčovič (TJ Sĺňava Piešťany/Inter Bratislava) 1:31,312, 3. Tomáš Zigo, Marcel Virga (ŠŠ Trenčín/Dukla Trenčín) 1:31,515

C1: 1. Krištof Tóth (KCK Šamorín) 1:54,594, 2. Stanislav Luža (ŠKP Bratislava) 1:55,703, 3. Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 1:56,812

C2: 1. Adam Csenkey, Krištof Tóth 1:50,547, 2. Csaba Orosz, Vincent Farkaš (všetci KCK Šamorín) 1:52,875, 3. Ondrej Púček, Jakub Dušička (ŠŠ Trenčín/TTS Trenčín) 1:54,218

JUNIORKY:

K1: 1. Lucia Mištinová 1:57,688, 2. Michaela Matoušková (obe KRK Nováky) 1:59,297, 3. Annamária Tóthová (KCK Šamorín) 2:00,016

K2: 1. Lucia Mištinová, Michaela Matoušková (KRK Nováky) 1:53,281, 2. Petra Maťašová, Veronika Danišová (TJ Sĺňava Piešťany/Dunjaklub Kamzík Bratislava) 1:56,250, 3. Judita Kecskemétiová, Sofia Vargová (TJ Dunaj Štúrovo) 1:57,250

K4: 1. Lucia Mištinová, Michaela Matoušková, Natália Tkáčová, Petra Maťašová (KRK Nováky/KRK Nováky/KRK Nováky/TJ Sĺňava Piešťany) 1:46,00, 2. Sabína Hoferová, Lujza Dugasová, Veronika Danišová, Judita Kecskemétiová (ŠKP Bratislava/ŠKP Bratislava/Dunajklub Kamzík Bratislava/TJ Dunaj Štúrovo) 1:48,422 - štartovali iba dve posádky

1000 m:

MUŽI:

K1: 1. Peter Gelle (Dukla Trenčín) 3:28,047, 2. Gábor Jakubík (ŠKP Bratislava) 3:33,250, 3. Andrej Divinec (Dukla Trenčín) 3:34,579

K2: 1. Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:14,953, 2. Boris Viszlay, Andrej Divinec (všetci Dukla Trenčín) 3:23,906, 3. Miroslav Zaťko, Andrej Klučár (KRK Nováky/Dukla Trenčín) 3:26,265

K4: 1. Boris Viszlay, Andrej Divinec, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec (Dukla Trenčín) 3:01,015, 2. Andrej Wiebauer, Ľuboš Nemec, Adam Fingerland, Matej Mičušík (Tatran Karlova Ves Bratislava) 3:07,672, 3. Ondrej Bečka, Michal Petruš, Miroslav Zaťko, Andrej Klučár (ŠKP Bratislava/KKK Komárno/KRK Nováky/Dukla Trenčín) 3:10,922

C1: 1. Marián Ostrčil 3:52,219, 2. Ľubomír Hagara 3:56,406, 3. Rastislav Kohút (všetci Dukla Trenčín) 3:58,516

C2: 1. Daniel Biksadský, Marek Šiška (ŠKP Bratislava) 4:09,875, 2. Miloš Kohout, Pavol Rusnák (TTS Trenčín) 4:14,640, 3. Peter Jantula, Michal Cabadaj (TTS Trenčín/ŠKP Bratislava) 4:31,953

C4: preteky boli zrušené

JUNIORI:

K1: 1. Marek Krajčovič (Inter Bratislava) 3:36,922, 2. Matej Michálek (TJ Sĺňava Piešťany) 3:38,656, 3. Viktor Demin (KKK Komárno) 3:39,953

K2: 1. Matej Michálek, Marek Krajčovič (TJ Sĺňava Piešťany/Inter Bratislava) 3:26,766, 2. Šimon Žďársky, Mário Janča (TTS Trenčín/TJ Sĺňava Piešťany) 3:30,219, 3. Alexander Tóth, František Tóth (KKK Komárno) 3:34,172

K4: 1. Matej Michálek, Marek Krajčovič, Viktor Demin, Mário Janča (TJ Sĺňava Piešťany/Inter Bratislava/KKK Komárno/TJ Sĺňava Piešťany) 2:59,297, 2. Roderik Dobosi, Zdenko Malík, Alexander Tóth, František Tóth (KKK Komárno) 3:06,328, 3. Pavol Gašparík, Tomáš Zigo, Marcel Virga, Martin Vajda (ŠŠ Trenčín/ŠŠ Trenčín/Dukla Trenčín/VK Dunajčík Bratislava) 3:08,484

C1: 1. Krištof Tóth 4:11,250, 2. Vincent Farkaš 4:12,562, 3. Adam Csenkey (všetci KCK Šamorín) 4:13,062

C2: 1. Adam Csenkey, Krištof Tóth (KCK Šamorín) 4:03,672, 2. Ondrej Púček, Jakub Dušička (ŠŠ Trenčín/TTS Trenčín) 4:13,937, 3. Csaba Orosz, Vincent Farkaš (KCK Šamorín) 4:18,844

C4: 1. Krištof Tóth, Adam Csenkey, Vincent Farkaš, Csaba Orosz (KCK Šamorín) 3:54,953, 2. Tomáš Zigo, Ondrej Púček, Jakub Dušička, Stanislav Luža (ŠŠ Trenčín/ŠŠ Trenčín/TTS Trenčín/ŠKP Bratislava) 4:07,062 - štartovali iba dve posádky

Pozn.: Ženy a juniorky na 1000 m nesúťažili.



Diskusia k článku:

Anonym

GRATULUJEME PETO

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 284,00
2. NOV
79,0%
1 014,00
3. PIE
75,2%
965,50
4. ŠAM
68,5%
880,00
5. TAT
53,1%
681,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup , 6. ročník
08.05.2019 | Nitrianske Rudno, priehrada
I. KP seniori
11.05.2019 | Bratislava, Zemník
I. Svetový pohár - šprint
23.05.2019 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata
24.05.2019 | Piešťany
Svetový pohár - maratón
31.05.2019 | Baerum, NOR
II. Svetový pohár - šprint
31.05.2019 | Duisburg, GER
KP juniori
08.06.2019 | Bratislava, Zemník
Európske hry - šprint
25.06.2019 | Minsk, BLR
II. KP seniori
04.07.2019 | Bratislava, Zemník
Pohár Interu
27.07.2019 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra