M-SR krátke trate - Piešťany 6.-8.8.2010.

Športovo technická komisia odsúhlasila organizáciu Majstrovstiev Slovenska na krátke trate v Piešťanoch na Sĺňave, nakoľko sa TJ Sĺňava prihlásila do termínu, ako jediný klub, ktorý mal záujem zorganizovať vrcholné slovenské podujatie. Termín ostáva 6.-8.8.2010.

SZRK, bb | 07.07.2010 19:41:55

Ing. Boris Bergendi

Generálny sekretár

Diskusia k článku:

Anonym

Asi viac svetla by nam do projektu novej lodenice v Devine priniesli predseda KRK Devin Ing. Lubor Stark alebo predseda Danube Slovakia SK Ing. Rudolf Lachkovic

Anonym

Hej, pokiaľ nebude zatopená ...

Anonym

určite bude slúžiť celej slovenskej vodáckej verejnosti, najviac pomôže asi Zvolenu, Nováčanom , Trenčanom a Piešťancom :-), a v neposlednom rade aj cyklistom

Anonym

18. júl 2010

Pri Morave má vzniknúť nová lodenica

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky plánuje výstavbu novej lodenice pri rieke Morava v lokalite mestskej časti Devína. Lodenica Albatros pri Morave je navrhnutá ako dvojpodlažný objekt so vstupom od trasy cyklistického chodníka pri Morave.

Má byť postavená neďaleko Kremeľskej ulice, za Devínom. Jej súčasťou je areál a budova, bufet, zastávka pre cyklistov, parkovacie miesta a nová zeleň na parkovisku. Areál má byť na ploche asi 1120 štvorcových metrov. Suterén lodenice sa má využívať na uloženie lodí, prízemie bude s komplexným zariadením a zázemím. Vzhľadom na to, že v lokalite nie je vybudovaná verejná kanalizácia, návrh ráta s prečisťovaním splaškových a odpadových vôd z domovej čistiarne. Prečistená voda bude spolu s dažďovou odvádzaná do rieky Morava. Objekt bude napojený na verejný vodovod. Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) upozornil Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky, že vzhľadom na výšku, v akej má budova stáť a najmä na výšku suterénu, bude lodenica pri povodniach na Dunaji i Morave zatopená. Vodohospodári dali ďalej podmienku, podľa ktorej je potrebné stavbu lodenice riešiť tak, aby netvorila prekážku odtoku veľkých vôd a prechodu ľadov. Objekt sa totiž nachádza v záplavovom území rieky Morava.

zdroj: Bratislavské noviny

Tak, táto správa je na oficiálnej stránke SZRK. vie k tomu niekto niečo bližšie. Doteraz zväz "bojuje" za vytvorenie podmienok pre stavbu regulárnej "vody", no na Morave ju hádam nehľadá! Žeby to bol výsledok koncepčnej práce projektovej komisie? Myslím si že žartov už bolo neúrekom. Stavbu lodeníc rozhodne treba podporovať, no je to v prvom rade vecou združení, čiže klubov. Zväzová úloha je vo vytváraní podmienok pre ich činnosť, na druhej strane nevie zorganizovať majstrovstvá SR na "našej" najlepšej vode -Zvolene. Za roky nepohol v "budovaní" trate ani na jednej z vôd na Slovensku a večne predkladá správy o budúcich stretnutiach s nezodpovednými "zodpovednými". Hádam toho už bolo viac než dosť !!!

Administrátor

Reakcia na 12.07.2010 08:58:48 - Anonym

Súhlasím (-;

Anonym

Vidno, že snaha o zlepšovanie sa ti nedá spať. :-)) Odpočinok treba !

Administrátor

Reakcia na 12.07.2010 00:14:26 - Anonym

Ďakujeme za pochvalu a uznanie, snažíme sa byť stále o kúsok lepší.

Anonym

No, isto je vidno nielen pokrok v spracovaní výsledkov ale najmä výrazne vyššiu kvalitu v porovnaní s inými "produktami".

Walker

Na kazdom sportovcovi sa da od malicka identifikovat, ci je pretekar skor vybusny a rychly, alebo ci ma skor predpoklady vytrvalostne. Preco neumoznit aj tym mladym moznost rozvijat vybusnost, rychlost ci silu? Vari sa na medzinarodnych pretekoch nejazdia 200m trate? Viem, volakedy sa moc nejazdili, ale uz je to davno uplne inak! Tot este raz k tej 200-ke na M-SR "kratke" trate kadetov, kadetiek a ziakov. Dakujem este raz za odpoved, ci vysvetlenie.

Walker

Administrátor

Reakcia na 11.07.2010 14:09:53 - Anonym

Ďakujeme. Snažíme sa a opäť aktualizácia výsledkov.

Organizátor N500vky.

Anonym

SUPER!!!!!!!Takto by mali byť zverejnené výsledky na každých pretekoch!!!!!!!!!!!Vďaka Vám!!!!!!!

ziaci

spravny komentar,aj ziaci chcu sutazit na 200 metrov na MSR KRATKE TRATE,AK SA NEDA NECH STARTUJU NA 2000. Ved cely rok trenuju a po N500-ke nechcu sediet doma

Walker

Preco kadeti a kadetky (pripadne ziaci) nemaju preteky na 200m?! Ze by nikto z nich sa cely rok nepripravoval a netrenoval na tuto trat, ze by nikto z nich nechcel byt majster na tejto trati?, Ak mam len malo info o tratiach, tak sa ospravedlnujem. Dakujem za vysvetlenie.

Walker

Administrátor

Pokúsime sa, ale viacmenej cez obednú prestávku, budú prvé...

Anonym

budu priebezne vysledky z novackej 500 ky tak rychlo ako z trencinskej regaty zo soboty???????????????????boli by sme velmi radi.

Anonym

aspon, ze budu aj ked na neregulernej vode. Horsie je, ze na tej neregulernej vode sa bude rozhodovat aj o kvalifikaciach ;(

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.