M. Ostrčil: "Celú trať som ťažil z dobrého štartu"

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Marián Ostrčil z Dukly Trenčín, ktorý si vo finále C1 mužov na 5000 metrov na 38. majstrovstvách sveta v poľskej Poznani vybojoval bronzovú medailu, bol po úspešných pretekoch veľmi šťastný a spokojný. "Som rád, že sa mi na týchto náročných pretekoch podarilo vybojovať si medailu. Je to krásna odmena za všetku drinu, ktorú som tento rok v príprave na svetový šampionát podstúpil. Tento bronz je dôkazom toho, že moje úsilie malo zmysel a chuť pracovať na sebe mi priniesla osoh," povedal v sobotu pre agentúru SITA zverenec trénera Slavomíra Kňazovického.

SITA, sz;ru | 21.08.2010 21:04:22

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bratislavy sa už po prvom kilometri dostal do skupinky troch - štyroch pretekárov, ktorí diktovali tempo. "Celú trať som ťažil z dobrého štartu, pri ktorom som sa vyhol zvyčajným kolíziám. Bolo vidieť, kto má koľko natrénované, kto môže stáť na stupni víťazov. Pred pretekmi som sa vôbec nezaťažoval úvahami o želanom umiestnení, pretože na takej dlhej trati sa môže všeličo stať," reagoval Marián Ostrčil na otázku, na čo si pred súťažou na poznanskom jazere Malta trúfal. "Vedel som, že budem súťažiť s pretekármi, ktorí ma v minulosti zdolali. Veľkým favoritom bol Verch z Nemecka, Bouza zo Španielska, či Kanaďan Hall, ktorý má bronzovú medailu z olympiády. Na štarte bol silný Ukrajinec, ako aj niektorí ďalší pretekári, ktorí si robili väčšiu chuť na medailu ako ja. Preto som nečakal, že už po tom prvom kilometri sa štartové pole tak jasne rozdelí," tvrdil Marián Ostrčil.

Do Poznane neprišiel Ostrčila tentoraz povzbudiť jeho otec Jaroslav, bývalý prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, ale iba brat Mário, ktorý ešte nedávno patril k úspešným rýchlostným kanoistom - maratóncom. "Pred súťažou mi dal nejaké rady, urobil mi na lodi menšie úpravy, aby mi ju tak nezatápala voda. Veľmi mi pomohol. Najmä radami a skúsenosťami. Darmo, veď on jazdil maratón, tak vedel, čo treba na takej dlhej trati robiť, čomu sa na nej treba vyhnúť," chválil bratovu pomoc čerstvý bronzový medailista z MS 2010 a pokračoval: "Samozrejme, že som na trati prekonal aj krízu. Najmä posledné dva okruhy pred cieľom som sa dosť trápil, vypadol som z prvej trojky a trvalo mi dosť dlho, kým som to všetko predýchal. Chytil som však druhý dych a moje sily stačili na to, aby som si to krásne tretie miesto vybojoval."

Diskusia k článku:

Lengvo

Takisto výborný výsledok Marian...Gratulujem.Nech ti to jazdí čo najdlhšie...

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.