M. Chorvát už takmer s miestenkou na OH.

Výsledky semifinálových jázd na 500 m na ME v rýchlostnej kanoistike v Poznani.

SITA, zs | 21.05.2004 18:24:03

Až štyri slovenské lode zo šiestich sa v piatok popoludní prebojovali do nedeľného finále na 500 m na VI. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani. V semifinále neuspeli iba dvojkajaky - mužský s posádkou Andrej Wiebauer - Erik Noskovič a ženský Ivana Kmeťová - Martina Kohlová - oba zhodne skončili vo svojej jazde až na siedmom mieste (postupovali prvé tri lode). Marcela Erbanová v K1 žien a v Martin Chorváth v rovnakej disciplíne mužov skončili na druhej pozícii, v C1 Marián Ostrčil a v C2 Peter Páleš s Jánom Kubicom obsadili zhodne tretie priečky. Martin Chorváth si postupom medzi najlepšiu deviatku starého kontinentu prakticky zabezpečil miestenku na Hry XXVIII. olympiády do Atén, pretože v hre je ešte päť voľných miest a štyri lode z nedeľného finále už majú účasť pod Akropolou zabezpečenú z minuloročného svetového šampionátu v Gainesville. "Potrebuje len absolvovať finále, definitívu však bude mať istú až po prejdení cieľom," krotil nadšenie tréner Pavel Blaho. "Celkovo však môžeme byť spokojní, postup štyroch lodí je možno mierne nad očakávanie. Podľa dnešného výkonu nie je celkom bez šancí na úspech ani Marián Ostrčil v kanoe. Od dvojkajakov sme žiadne zázraky neočakávali, myslím, že mužský i ženský podali výkony na hranici svojich schopností," zakončil ústredný kormidelník slovenskej reprezentácie. V sobotu predpoludním sú v Poznani na programe finálové preteky na 1000 m a popoludní rozjazdy na neolympijskej trati 200 m.

Sumár výsledkov semifinálových jázd na 500 m:

K1 muži (1. - 3. postupujú do finále):

I. semifinále: 1. Ian Wynne (V. Brit.) 1:39,066, 2. Andrej Škiotov (Rus.) 1:39,924, 3. Lutz Altepost (Nem.) 1:40,398

II. semifinále: 1. Ákos Vereckei (Maď.) 1:38,732, 2. Alvydas Duonela (Litva) 139,314, 3. Carlos Perez (Šp.) 1:39,680

III. semifinále: 1. Michel Kolganov (Izr.) 1:40,122, 2. Martin Chorváth (SR) 1:40,752, 3. Alan van Coller (JAR) 1:40,896

K2 muži (1. - 3. do finále)

I. semifinále: 1. Zoltán Kammerer, Botond Storcz (Maď.) 1:29,822, 2. Anatolij Tiščenko, Vladimir Grušichin (Rus.) 1:31,166, 3. Nathan Baggaley, Clint Robinson (Austr.) 1:32,168,... 7. Andrej Wiebauer, Erik Noskovič (SR) 1:33,470

II. semifinále: 1. Raman Piatrušenko, Vadzim Machnev (Bielorus.) 1:31,914, 2. Damian Vindel, Francisco Llera (Šp.) 1:32,292, 3. Markus Oscarsson, Henrik Nilsson (Švéd.) 1:32,874

III. semifinále: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 1:29,525, 2. Alvydas Duonela, Egidius Balciunas (Litva) 1:31,577, 3. Marek Twardowski, Adam Wysocki (Poľ.) 1:32,657

K4 muži (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Bielorusko (Dzemian Turčin, Raman Piatrušenko, Vadzim Machnev, Aleksej Abalmasov) 1:23,582, 2. Lotyšsko (Kristaps Zalupe, Martins Upitis, Ronalds Stalmanis, Arnis Lazedenieks) 1:24,788, 3. Veľká Británia (Richard Darby-Dowman, Ben Farrell, Ed Cox, Ed McKeever) 1:25,478

C1 (1. - 3. do finále):

I.semifinále: 1. Martin Doktor (ČR) 1:51,183, 2. Stanimir Atanasov (Bulh.) 1:52,419, 3. Marián Ostrčil (SR) 1:52,443

II. semifinále: 1. Andreas Dittmer (Nem.) 1:50,622, 2. Aleksander Žukovskij (Bielorus.) 1:51,768, 3. David Cal (Šp.) 1:51,864

C2 (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Aleksander Kurlandčik, Aleksander Bogdanovič (Bielorus.) 1:44,091, 2. Jose Alfredo Bea, David Mascato (Šp.) 1:44,223, 3. Peter Páleš, Ján Kubica (SR) 1:44,499

K1 ženy (1. - 3. do finále):

I. semifinále: 1. Larisa Pesachovičová (Izr.) 1:53,372, 2. Marcela Erbanová (SR) 1:53,948, 3. Ellen Fevang (Nór.) 1:54,980

II. semifinále: 1. Petra Santyová (Belg.) 1:52,849, 2. Maike Nollenová (Nem.) 1:53,293, 3. Anne Rikalová (Fín.) 1:55,273

K2 ženy (1. - 3. do finále):

I. semifinále: 1. Timea Paksyová, Dalma Benedeková (Maď.) 1:43,967, 2. Bonka Pindzevová, Dejana Dačevová (Bulh.) 1:46,289, 3. Anna Karlssonová, Sofia Paldaniusová (Švéd.) 1:47,315,... 7. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:50,345

II. semifinále: 1. Beatriz Manchonová, Teresa Portelová (Šp.) 1:42,453, 2. Josefa Idemová, Fabiana Sgroiová (Tal.) 1:44,031, 3. Florica Vulpesová, Lidia Talpová (Rom.) 1:45,057

K4 ženy (1. - 3. do finále):

semifinále: 1. Rusko (Svetlana Kudinovová, Tatiana Andrejevová, Tatiana Tiščenková, Galina Poryvajevová) 1:35,833, 2. Švédsko (Moa Tybornová, Josefin Nordlowová, Anna Karlssonová, Ylva Nymanová) 1:37,087, 3. Bielorusko (Hanna Pučkovová, Natalia Bandarenková, Alena Betsová, Svetlana Vakulová) 1:37,885

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
M. Chorvát už takmer s miestenkou na OH.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.