M. Bandžáková v K1 vyhrala na Hrone všetky súťažné jazdy

Z pol stovky pretekárov, ktorí štartovali počas prvého aprílového víkendu vo Vlkanovej na pretekoch 1. a 2. kola Slovenského pohára (SLP) vo vodnom zjazde v disciplíne šprint a 1. a 2. kola klasického zjazdu, iba 22-ročná Mária Bandžáková (MFI Bratislava) dokázala vyhrať všetky súťažné jazdy. V ostatných kategóriách si pretekári medailové pozície navzájom menili. M. Bandžáková získala do hodnotenia Slovenského pohára (SLP) 2011 v šprinte a zjazde 800 bodov. Prvé kolo klasického dlhého zjazdu z Radvane do Vlkanovej (5 km) bolo zároveň aj prvými nominačnými pretekmi do reprezentačného družstva seniorov na ME 2011 a MS 2011. Druhé kolo, ktoré sa išlo na rieke Hron na úseku Hronsek - Sliač, meralo 4,5 km.

SITA, sz;rt | 03.04.2011 21:53:54

Výsledky:

Šprint:

MUŽI:

I. kolo:

K1 (22 súťažiacich z 5 klubov): 1. Ján Rusnák (MFI Bratislava) 165,05 s. (prvá jazda 83,52 a druhá jazda 81,53), 200 bodov do SLP, 2. Peter Slašťan (TJ Slávia TU Zvolen) 166,34 (83,03 a 83,31), 188 b., 3. Patrik Kraus (MFI Bratislava) 171,38 (84,71 a 86,67),174 b.

C1 (5 športovcov z 3 klubov): 1. Matej Beňuš 187,77 (93,10 a 94,78), 200 b., 2. Richard Černý (obaja ŠKP Bratislava) 208,14 (103,83 a 104,31), 188 b., 3. Peter Maras (UVL Košice) 217, 10 (110,37 a 106,73), 174 b.

C2 (7 dvojíc z 5 klubov): 1. Matúš Kunhart, Peter Šoška 175,19 s (87,80 a 87,39), 200 bodov, 2. Ján Šutek, Štefan Grega (všetci VŠC Dukla Banská Bystrica - Žilina) 179,65 (90,59 a 89,06),188 b. 3. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik (Sokol Žilina) 183,70 (90,66 a 93,04), 174 b.

II. kolo:

K1: (22 súťažiacich z 5 klubov): 1. Ján Rusnák (MFI Bratislava) 165,26 s. (82,75 a 82,51), 200 bodov, 2. Patrik Kraus (MFI Bratislava) 167,26 (83,84 a 83,42), 188 b., 3. Peter Slašťan (TJ Slávia TU Zvolen) 168,21 (84,52 a 83,69), 174 b.

C1: (5 športovcov z 3 klubov): 1. Matej Beňuš 186,52 (94,78 a 91,74), 200 b., 2. Richard Černý (obaja ŠKP Bratislava) 205,93 (103,39 a 102,54), 188 b., 3. Peter Maras (UVL Košice) 210,97 (106,35 a 104,62), 174 b.

C2: (7 dvojíc z 5 klubov): 1. Matúš Kunhart, Peter Šoška 175,67 ( 87,39 a 88,28), 200 bodov, 2. Ján Šutek, Štefan Grega (všetci VŠC Dukla Banská Bystrica - Žilina) 177, 51 (89,06 a 88,45),188 b. 3. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik (Sokol Žilina) 182,67 (93,04 a 89,63), 174 b.

ŽENY:

I. kolo:

K1 (7 štartujúcich z 2 klubov): 1. Mária Bandžáková (MFI Bratislava) 190,93 (96,82 a 94,11), 200, 2. Barbora Janíková 199,52 (100,83 a 98,69), 188 b., 3. Michaela Haššová (obe TJ Slávia Zvolen) 199,76 (101,45 a 98,31), 174 b.

II. kolo:

K1 (7 štartujúcich z 2 klubov): 1. Mária Bandžáková (MFI Bratislava) 187,42 (94,56 a 92,86), 200 b., 2. Michaela Haššová 200,46 (100,66 a 99,80),188 b, 3. Barbora Janíková (obe TJ Slávia Zvolen) 202,82 (101,47 a 101,35),174 b.,

Klasický zjazd

I. kolo SLP a 1. kolo nominačných pretekov do reprezentačného družstva na ME 2011 a MS 2011:

MUŽI:

K1 (21 štartujúcich z 4 klubov): 1. Patrik Kraus 14:04,1 min, 200 bodov, 2. Ján Rusnák (obaja MFI Bratislava) 14:14,1, 188 b., 3. Peter Slašťan (TJ Slávia TU Zvolen) 14:39,7, 174 b.

C1 (3 pretekári z 3 klubov): 1. Richard Černý (ŠKP Bratislava) 17:59,3 min, 200 b., 2. Peter Maras (UVL Košice) 18:25,5, 188 b., 3. Martin Jančovič (TJ Slávia TU Zvolen) 18:26,1, 174 b.

C2:(6 dvojíc z 5 klubov): 1. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik (Sokol Žilina) 15:29,9 min, 200 b., 2. Ján Šutek, Štefan Grega (VŠC Dukla Banská Bystrica - Žilina) 15:32,7, 188 b, 3. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 17:30,7, 174 b.,

ŽENY:

K1: (10 štartujúcich z 4 klubov): 1. Mária Bandžáková (MFI Bratislava) 16:11,1 min, 200 b., 2. Gabriela Stacherová (ŠKP Bratislava) 16:25,5, 188 b., 3. Petra Glejteková (Žilinský klub vodákov Žilina) 17:10,4, 174 b.

II. kolo SLP 2011:

MUŽI:

K1 (21 štartujúcich z 4 klubov): 1. Patrik Kraus (MFI Bratislava) 13:49,7 min, 200 bodov, 2. Peter Slašťan (TJ Slávia TU Zvolen) 14:00,0 188 b. , 3. Alexander Sedláček (MFI Bratislava) 14:27,1, 174 b.,

C1 (3 pretekári z 3 klubov): 1. Richard Černý (ŠKP Bratislava) 16:43,5 min, 200 b., 2. Peter Maras (UVL Košice) 16:55,5, 188 b., 3. Martin Jančovič (TJ Slávia TU Zvolen) 20:13,8, 174 b.

C2 (3 dvojice z 3 klubov): 1. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 16:23,4 min, 200 b., 2. Martin Zeman, Ľuboš Koštenský (ULK Košice) 16:59,4, 188 b., 3. Lukáš Vacula, Peter Bothár (TJ Slávia TU Zvolen) 18,17,1, 174 b.

ŽENY:

K1 (8 štartujúcich z 3 klubov ): 1. Mária Bandžáková (MFI Bratislava) 15:19,7 min, 200 b., 2. Petra Glejteková (Žilinský klub vodákov Žilina) 15:59,5, 188 b., 3. Eva Jamrichová (MFI Bratislava) 16:00,5, 174 b.



Diskusia k článku:

Jaro Šebest

Gratulujem, Majka. Nech sa Ti takto darí celú sezónu.

Anonym

Majka gratulujem !!!!!

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2018
1. KOM
100,0%
1 145,00
2. NOV
76,3%
874,00
3. PIE
73,9%
846,50
4. ŠAM
69,0%
790,50
5. TAT
51,0%
583,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra