Londýnsky kanál pre veslárov a rýchl. kanoistov hotový.

Kanál pre súťaže veslárov a rýchlostných kanoistov na olympijských hrách 2012 v Londýne je hotový.

SITA, mj | 27.05.2010 19:29:28

Príprava dejiska spočívala prakticky len v rekonštrukcii zariadení veslárskeho centra univerzity v Eltone na jazere Dorney neďaleko Windsoru západne od britskej metropoly. Úrad pre výstavbu olympijských športovísk (ODA) vo štvrtok oznámil, že ide o druhé dejisko pripravené na svoj účel. Už dva roky sú vytvorené podmienky pre jachtárov. "Dokončenie ďalšieho športoviska v riadnom termíne a s vyrovnaným rozpočtom je dôležitým medzníkom v najťažšom roku príprav," uviedol výkonný riaditeľ ODA David Higgins.

Diskusia k článku:

Anonym

Tak kam ste sa šli člnkovať? Vyzerá to že každý na ten svoj rybník :-))

Anonym

Rado mohol by si prosim ta na web zakvacit tu anketu ohladom kanalu

Anonym

pisal som ten druhy komentar a chcem len povedat ze absolutne suhlasim stym tretim komentarom. uz len nevlacit lode hore dole by bolo obrovske plus. no to by helflo len BA.

Anonym

Ohladne Bratislavy a zemnika by stacilo nemat hned velke oci a nechciet vsetko naraz. Zaujimave je, ze ked ludia chcu tak to ide, a je to vidno na pristupe veslarov. Neplakali, ze nemaju ale skusaju aj s malom co sa da realne urobit, postavit a zohnat.

Co mam informacie tak napr. kupili house boat na dunaji v ramene hned pri zemniku, kde si spravili lodenicu. Zrazu maju na zemniku veslarsku zakladnu + si vybetonovali ponton takze maju super pristup k vode. Kazdy den treningy a niekam sa posuvaju z nuly a hlavne trenuju mladez. Nepotrebovali na to miliardu a je mozne, ze ani 10 milionov. Samozrejme, ze to nebolo zadarmo a niekto to musel zaplatit, ale su to uz realne peniaze a realne vysledky. Ked za 5-6 rokov postavia posadku co vyhra svet tak mozno dostanu aj nejaku dotaciu. Je to cesta ako nieco urobit a nie len nariekat. Stacilo spravit aspon zazemie pre pretekarov, aby sa nemuseli trepat s lodami kazdy den hore dolu. Je to to iste ako vo zvolene z dobrej vole spravili aspon cosi a zrazu sa tam konali MSR.

Anonym

zlate piesky su nerealne, to je zona kupajucich sa a + su kratke aj pre kajakarov a pre veslarov uz ani nehovorim. zemnik zase nema ani poriadnu pristupovu cestu a sme zase tam kde sme boli prachy=nic, nikto neda daku tu miliardu pre kanositov a veslarov co je par ludi na Slovensku. Vo Zvolene zhori jedna chatrc a cele MSR su v hajzlu, to len odraza schopnosti SZRK. Ale hlavne ze je kazdy druhy rok novy mercedes za melon. Davam navrh nech jeden rok necestuje repre posvete na sustredka a hned bude 10melonov volnych :-))))))

Anonym

Ajhľa, ďalšie dejisko svetových podujatí rýchlostných kanoistov, kde "kanál" je vlastne jazero. Len u nás to nejde, je najvyšší čas sa rozhodnúť a využiť existujúce prírodné resp. i umelo vytvorené vodné plochy na tento šport. Nezotrvávajme v ilúziach, ale riešme túto potrebo schodnou cestou a plodnou diskusiou. Vytvorme z návrhov širokej športovej verejnosti zoznam najvhodnejších vodných plôch a následným preverením reálnej prestavby resp. využivania na prípravu i konanie pretekov pristúpme k samotnej realizácii . "Práca" technickej komisie je zahmlievaná a točí sa okolo dvoch možností - Zemník alebo Zlaté piesky. Obe majú mnoho doteraz neprekonateľných úskalí. Poobzerajme sa trochu a keď snaživí zvolenčania dokázali v amatérskych podmienkach pripravovať priam ideálne podujatia, tak potom prácu zväzu musíme hodnotiť ako nedostatočnú. Roky totiž prešľapujeme na mieste a točíme sa ako pes za chvostom.

Až sa nám z toho točí hlava, inak si neviem predstaviť prečo toľko nápadov okolo možného dejiska pretekov nebolo doteraz vypočutých, nieto ešte poriadne preverených. Preto si dovoľujem vyhlásiť anketu o najvhodnejšie vodné plochy na rýchlostnú kanoistiku. Kritéria by sa mali stanoviť pomerne exaktne a nie som v stave určiť všetky nevyhnutné podmienky. Rozmery - dĺžka, šírka, hĺbka, vlastnícke vzťahy, dostupnosť, klimatické podmienky, náklady na nevyhnutné úpravy atď sú rozhodne dôležité podmienky, no na realizáciu je potrebné prekonať mnoho ďalších úskalí. Nebojme sa však túto otázku riešiť spoločnými silami a nečakajme na výsledok známy zo zápisníc predsedníctva SZRK /odklad na konanie ďalšej schôdze/ . Dokedy ? Tak dajme sa do toho .

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.