Lachkovič s Dvorským na ME v maratóne 6.miesto

Výsledky nedeľných pretekov na ME v kanoistickom maratóne v Týne nad Vltavou.

SITA, zs, bg | 25.07.2005 00:11:41

V nedeľných pretekoch debloviek na majstrovstvách Európy v kanoistickom maratóne v českom Týne nad Vltavou obsadil slovenský mužský dvojkajak s posádkou Marián Lachkovič, Maroš Dvorský v pretekoch na 36 km 6. miesto. Druhá slovenská dvojica Tomáš Sano s Norbertom Dorkovičom skončila na 12. mieste. Zaujal štart bývalého slovenského reprezentanta Mária Ostrčila v C2 spoločne s Čechom Pavlom Bednářom, ktorí na 28,8 km trati obsadili priečku hneď za stupňom víťazov - skončili štvrtí. "Mário má povolenie Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky reprezentovať Česko. Povolili sme mu to na jeho žiadosť. Tým však nemôže štartovať ani v kvalifikácii slovenských kanoistov," vysvetlil generálny sekretár SZRK Boris Bergendi.

Súhrn výsledkov nedeľných pretekov:

K2 muži - 36 km: 1. Manuel Busto, Oier Aizpurua (Šp.) 2:24:47,7 h, 2. István Salga, Attila Jámbor (Maď.) 2:24:48,6, 3. Viktor Szákaly, Krisztián Szigeti (Maď.) 2:24:48,8,... 6. Marián Lachkovič, Maroš Dvorský (SR) 1:27:28,6, 12. Tomáš Sano, Norbert Dorkovič (SR) 2:32:13,6

K2 ženy - 28,8 km: 1. Anna Adamová, Klára Ballová (ČR) 2:07:49,7 h, 2. Amaia Osabová, Naiara Gomezová (Šp.) 2:07:52,5, 3. Orsolya Harkaiová, Adriena Csengeriová (Maď.) 2:09:21,8

C2 - 28,8 km: 1. Edvin Csabai, Attila Gyore (Maď.) 2:08:21,4, 2. Róbert Binol, Zsolt Gilányi (Maď.) 2:08,44,8, 3. Jose Sousa, Nuňo Barros (Portug.) 2:10:38,9, 4. Pavel Bednář, Mário Ostrčil (ČR) 2:13:51,1

K2 juniori - 21,6 km: 1. Joaquin Nachon, Daniel Estevez (Šp.) 1:28:08,5

K2 juniorky - 21,6 km: 1. Diana Groholyová, Alexandra Barová (Maď.) 1:39:02,7