Kompletné zloženie výpravy SR a podporného tímu.

Na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach (13. - 29. augusta) bude Slovensko reprezentovať 64 športovcov.

SITA, bg | 18.07.2004 23:13:53

Na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach (13. - 29. augusta) bude Slovensko reprezentovať 64 športovcov. Nomináciu, ktorú ešte vo štvrtok schválil výkonný výbor Slovenského olympijského výboru (SOV), odobrili v sobotu v bratislavskom hoteli Holiday Inn aj delegáti 28. valného zhromaždenia SOV. V návrhu, ktorý výkonnému výboru SOV predložili pôvodne jednotlivé športové zväzy, došlo iba k jednej zmene. VV SOV nezaradil do nominácie na aténske hry diskára Jaroslava Žitňanského, ale schválil účasť maratónca Marcela Matanina, ktorý pôvodne nefiguroval ani v nominačnom návrhu Slovenského atletického zväzu (SAZ) a zaradili ho do neho až v úplne poslednej chvíli na základe iniciatívy predsedníčky SAZ Márie Mračnovej.

Zloženie oficiálnej výpravy SR na OH 2004:

Vedúci výpravy SR: František Chmelár (hosť MOV), sprevádzajúca osoba: Katarína Chmelárová

Zástupca vedúceho výpravy SR: Martin Benko (hosť MOV), sprevádzajúca osoba: NOC

Športová časť výpravy

Zástupca vedúceho výpravy SR a vedúci športovej časti výpravy: Vladimír Miller

Atašé výpravy SR v Aténach: Dimitra Tsamiová

Zástupca vedúceho športovej časti výpravy: Peter Brüll

Športový koordinátor: Roman Buček

Tlačový hovorca: Anton Zerer

Lekári:

Branislav Delej, vedúci lekár

Roman Fano

Maséri:

Zdeněk Ďuriš

Pavel Belička

Pavel Purdek

ATLETIKA (12+5)

Miloš Bátovský (chôdza na 50 km) 26. 5. 1979

Marián Bokor (oštep) 17. 4. 1977

Milan Haborák (guľa) 11. 1.1973

Libor Charfreitag (kladivo) 11. 9. 1977

Lucia Klocová (800 m) 20. 11. 1983

Mikuláš Konopka (guľa) 23. 1. 1979

Miloslav Konopka (kladivo) 23. 1. 1979

Peter Korčok (chôdza na 50 km) 12. 8. 1974

Zuzana Malíková (chôdza na 20 km) 2. 8. 1983

Marcel Matanin (maratón) 15. 12. 1973

Matej Tóth (chôdza na 20 km) 10. 2. 1983

Kazimír Verkin (chôdza na 50 km) 27. 3. 1972

Vladimír Bezdíček, ústredný tréner

Juraj Benčík, tréner chôdze

Jozef Hanušovský, tréner vrhov

Libor Charfreitag st., tréner vrhov

Pavel Slouka, tréner behov

CYKLISTIKA (9+4)

dráhová cyklistika

Peter Bazálik (tímový šprint) 14. 6. 1975

Jaroslav Jeřábek (tímový šprint) 2. 4.1971

Jan Lepka (tímový šprint) 3. 1. 1977

Jozef Žabka (madison) 28. 1.1975

Martin Liška (madison) 10. 8.1976

cestná cyklistika

Martin Riška (súťaž s hromadným štartom) 18. 5.1975

Matej Jurčo (súťaž s hromadným štartom) 8. 8. 1984

horská cyklistika

Janka Števková 4. 2. 1976

Ľuboš Kondis 29. 6. 1976

Ondrej Šulek, tréner dráhovej cyklistiky

Milan Jurčo, tréner cestnej cyklistiky

Tomáš Legnavský, tréner horskej cyklistiky

Anton Roller, mechanik

DŽUDO (2+1)

Jozef Krnáč (do 66 kg) 30. 12. 1977

Zoltán Pálkovács (do 100 kg) 6. 8. 1981

Rastislav Mezovský, tréner

GYMNASTIKA (2+2)

Zuzana Sekerová (športová gymnastika) 25. 9. 1984

Katarína Prokešová (trampolína) 1. 2. 1976

Katarína Krekáňová, trénerka pre športovú gymnastiku

Ute Luxon-Pitkaminová, trénerka pre trampolínu

JACHTING (1+1)

Martin Lapoš (windsurfing) 16. 1. 1980

Miroslaw Malek, tréner

KANOISTIKA - vodný slalom (6+6)

Pavol Hochschorner (C2) 7. 9. 1979

Peter Hochschorner (C2) 7. 9. 1979

Elena Kaliská (K1 ženy) 19. 1. 1972

Michal Martikán (C1) 18. 5. 1979

Gabriela Stacherová (K1 ženy) 4. 2. 1980

Ján Šajbidor (K1) 29. 11. 1982

Róbert Orokocký, vedúci tréner

Peter Hochschorner st., tréner C2

Jozef Martikán, tréner C1

Peter Mráz, tréner K1 ženy

Peter Cibák, tréner K1

Ján Stachera, tréner K1 ženy

KANOISTIKA - rýchlostná kanoistika (10+3)

Juraj Bača (K4 1000 m) 17. 3. 1977

Daniel Biksadský (C2 500 a 1000 m) 5. 8. 1978

Róbert Erban (K1 1000 m) 9. 7. 1972

Marcela Erbanová (K1 500 m) 20. 5. 1978

Martin Chorváth (K1 500 m) 9. 10.1980

Marián Ostrčil (C1 500 a 1000 m) 15. 10. 1980

Peter Páleš (C2 500 a 1000 m) 7. 6.1967

Michal Riszdorfer (K4 1000 m) 26. 5. 1977

Richard Riszdorfer (K4 1000 m) 17. 3.1981

Erik Vlček (K4 1000) 29. 12. 1981

Pavel Blaho, vedúci tréner

Tibor Soós, tréner kajakárov

Slavomír Kňazovický, tréner kanoistov

PLAVECKÉ ŠPORTY (4+2)

plávanie

Ľuboš Križko (100 m znak) 9. 8. 1979

Martina Moravcová (50, 100 a 200 m v. sp., 100 m mot.) 16. 1. 1976

synchronizované plávanie

Veronika Feriancová (dvojice) 19. 2. 1978

Katarína Havlíková (dvojice) 8. 2. 1981

Steven Collins, tréner pre plávanie

Nora Boboková, trénerka pre synchronizované plávanie

ŠPORTOVÁ STREĽBA (3+2)

Jozef Gönci (malokalibrová a vzduchová puška) 18. 3. 1974

Matej Mészáros (vzduchová puška) 26. 4. 1982

Andrea Stranovská (skeet) 9. 5. 1970

Martin Babík, tréner pre guľové disciplíny

Juraj Sedlák, tréner pre brokové disciplíny

TENIS (7+4)

Karol Beck (dvojhra, štvorhra) 3. 4. 1982

Daniela Hantuchová (dvojhra, štvorhra) 23. 4. 1983

Dominik Hrbatý (dvojhra, štvorhra) 4. 1. 1978

Janette Husárová (štvorhra) 4. 6. 1974

Karol Kučera (dvojhra) 4. 3. 1974

Lubomíra Kurhajcová (dvojhra, štvorhra) 11. 10. 1983

Martina Suchá (dvojhra, štvorhra) 20. 11. 1980

Miloslav Mečíř, vedúci tréner

Mojmír Mihal, tréner mužov

Nigel Sears, tréner žien

Tomáš Malik, tréner žien

VESLOVANIE (2+1)

Lukáš Babač (dvojskif ľahké váhy) 20. 3. 1985

Ľuboš Podstupka (dvojskif ľahké váhy) 25. 9. 1972

Oľga Šeholková, trénerka

VZPIERANIE (3+1)

Miroslav Janíček (do 69 kg) 13. 5. 1974

Rudolf Lukáč (do 77 kg) 29. 12. 1969

Martin Tešovič (do 105 kg) 20. 10. 1974

Štefan Korpa, tréner

ZÁPASENIE (3+2)

Attila Bátky (gréckorímsky štýl do 84 kg) 23. 1. 1973

Štefan Fernyák (voľný štýl do 66 kg) 2. 6. 1973

Peter Pecha (voľný štýl do 96 kg) 16. 11. 1975

Peter Hirjak, tréner pre voľný štýl

Zdeněk Chára, tréner pre gréckorímsky štýl

Podporný tím - mimo oficiálnej výpravy:

1. Katarína Bergendiová, lekárka pre účastníkov súťaží v rýchlostnej kanoistike,

2. Darina Moravcová, manažérka a členka realizačného tímu Martiny Moravcovej, koordinátorka tréningového programu,

3. Libor Pulc, sparingpartner pre judo (akreditácia P), sparingpartner pre Jozefa Krnáča a Zoltána Pálkovácsa Sparingpartner je v úpolových športoch, obzvlášť v džude, neodmysliteľnou súčasťou tréningového procesu v priebehu predsúťažnej fázy prípravy na olympijskú súťaž. Svojou hmotnosťou a antropometrickými parametrami ako tréningový partner vyhovuje obom športovcom.

4. Ľubomír Molcsan, masér a fyzioterapeut pre účastníkov súťaží v rýchlostnej kanoistike

Tím rýchlostných kanoistov je z dôvodu značnej vzdialenosti olympijskej dediny od olympijskej dráhy ubytovaný mimo olympijskej dediny.

6. Ľubomír Kurhajec, manažér a osobný tréner Kurhajcovej (akreditácia P)

7. Jozef Malík, osobný tréner Malíkovej (akreditácia P)

8. Raul Ranzinger, osobný tréner Husárovej (akreditácia P)

9. Richard Seruga, technik tímu rýchlostných kanoistov (akreditácia Gt udelená ICF)

10. András Trebítsh, technik športové príslušenstvo – odborník pre pádla, rýchlostná kanoistika

11. Arunas Tomkevicius, technik športové príslušenstvo – odborník pre pádla, rýchlostná kanoistika



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kompletné zloženie výpravy SR a podporného tímu.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Súťaž olympijskych nádejí
18.09.2020 | Szeged, HUN
ZRUŠENÉ Hargašov memoriál
19.09.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Medzinárodná regata juniorov/U23
25.09.2020 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
02.10.2020 | Ternopil, UKR
Rozlúčkové preteky
03.10.2020 | Bratislava, Zlaté piesky
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
10.10.2020 | Nováky, jazero
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra