Kohlovej vydarený návrat na Zemníku, nad jej sily iba Mládková

Dvadsať mesiacov a dvadsať dní trvala súťažná odmlka slovenskej kajakárky Martiny Kohlovej. Počas nej priviedla na svet dcérku Lilianu, ktorá má dnes osem mesiacov.

SITA, ds | 06.05.2018 21:35:49

Martina Kohlová (33) sa v sobotu 5. mája predstavila na I. kvalifikačných pretekoch slovenských rýchlostných kanoistov na Zemníku. A jej návrat v disciplíne K1 200 m dopadol nad očakávanie dobre - skončila na druhom mieste za svojou dlhoročnou "parťáčkou" z medailovej lode Ivanou Kmeťovu, dnes Mládkovou.

"Počas pretekov som sa cítila perfektne. Keď som sa rozjazďovala, mala som všelijaké pocity a očakávania, aké to bude. Predsa len, naplno trénujem iba päť týždňov, predtým som sa máličko udržiavala, celkovo som bola 20 mesiacov mimo vrcholovej kanoistiky. Som rada, že stále to vo mne je, že sa mi šlo dobre a skončila som druhá," povedala Martina Kohlová, cituje ho portál canoe.sk. "V porovnaní s Ivanou Mládkovou síce bol môj výkon o dosť slabší (zaostala o čosi viac ako dve sekundy - pozn. red.), ale ona je vo veľmi dobrej forme a ja som po materskej. Dúfam v to, že o nejaký mesiac či 6 týždňov to bude super," pokračovala Kohlová.

Len pred niekoľkými dňami sa rozhodla, že to ešte súťažne skúsi a predstaví sa už na kvalifikačných pretekoch na Zemníku. "V pondelok som ešte ani netušila, že sa postavím na štart. Potom to zrazu prišlo, z pocitu z jazdenia a z toho všetkého. Pretekárskemu štartu som sa vyhýbala. Tréner ma však presvedčil, aby som do toho šla, že ma to nakopne do ďalších tréningov i súťaží. A mal pravdu. Teraz, po pretekoch, som veľmi rada, že som do toho šla," skonštatovala Kohlová pre canoe.sk.

Pridala aj ciele na najbližšie obdobie: "Veľmi sa teším z toho, že sa mi sobotňajšie preteky vydarili. Pre tento rok je mojím cieľom ísť K4 s mladými dievčatami, ak sa to podarí. Verím, že v káštvorke budem platným členom a nie článkom navyše."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kohlovej vydarený návrat na Zemníku, nad jej sily iba Mládková“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.