Kohlová v B-finále na 1000 m druhá.

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike sa na pretekoch Svetového pohára v českých Račiciach v sobotu popoludní predstavili na 1000 iba v dvoch B-finále. Martina Kohlová v pre ňu netypickej disciplíne K1 žien skončila druhá. "Po pretekoch jej lode rozhodcovia navážili ľahšiu loď, ako povoľujú pravidlá. Pôvodný verdikt bol diskvalifikácia. Podali sme protest a boli sme úspešní. Martina si aj poplakala, ale nakoniec sa to vyriešilo. S umiestnením môže byť spokojná," opísal pre agentúru SITA nečakané problémy slovenskej kajakárky tréner Pavel Blaho. V kategórii K2 mužov malo Slovensko v B-finále až dvojnásobné zastúpenie, ale ani jedna posádka sa výraznejšie nepresadila. Peter Gelle s Tomášom Martinkom skočili na štvrtom a Zoltán Tóth s Gáborom Jakubíkom na ôsmom mieste. "Sú to mladí pretekári, ktorí sa nepripravovali s reprezentáciou. Je to však na ich výkone vidno. Keď chceme mať v budúcnosti výsledky, musíme to riešiť inak. Je jasné, že treba dať mladým šancu, ale musíme im vytvoriť aj zodpovedajúce podmienky. Vyhovárať sa nám neoplatí," dodal ústredný tréner slovenskej reprezentácie.

SITA, zs | 09.05.2009 19:41:28

V nedeľu preteky SP v Račiciach vyvrcholia finále na 500 m, v A-finále sa predstaví ženský dvojkajak s posádkou Ivana Kmeťová a Martina Kohlová a Ivana Kmeťová si právo štartu medzi elitou vybojovala aj v singli.

Umiestnenie slovenských reprezentantov vo finále na 1000 m:

K1 ženy:

B-finále: 2. (celkovo 11. miesto) Martina Kohlová 4:20,985

K2 muži:

B-finále: 4. (celkovo 13. miesto) Peter Gelle, Tomáš Martinek 3:30,613, 8. Zoltán Tóth, Gábor Jakubík 3:32,199

K2 ženy: 1. Sandra Pawelczaková, Beata Mikolajczyková (Poľ.) 3:51,411

K4 muži: 1. Francúzsko (Vincent Lecriubier, Guillaume Burger, Sebastien Jouve, Colin Philippe) 3:00,679

C4: 1. Bielorusko (Alexander Bohdanovič, Andrej Bohdanovič, Dzianis Haraža, Alexander Žukovskij) 3:32,083