Kohlová si pochvaľuje pobyt v Taliansku, v dvojkajaku s Kmeťovou.

Talentovaná slovenská kajakárka Martina Kohlová v uplynulých dňoch absolvovala druhú časť sústredenia v talianskom stredisku Sabaudia. Najúspešnejšia športovkyňa Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky za rok 2003 si pobyt na Apeninskom polostrove pochvaľovala a verí, že kvalitnú prípravu patrične zúročí v novej sezóne. V najbližších dňoch sa sústredí na dolaďovanie formy na kontrolné preteky na Zelenej Vode, kde sa bude rozhodovať o nominácii na májové majstrovstvá Európy v poľskej Poznani.

SZRK, TASR | 06.04.2004 13:59:29

"Sústredenie v Sabaudii po všetkych stránkach splnilo svoj účel a hodnotím ho veľmi pozitívne. Počas prvej časti pobytu v známom talianskom stredisku som sa zamerala hlavne na kondičnú prípravu a naberanie objemov. Druhú časť som venovala už aj traťovej príprave a vyskúšala som si jazdu na 500 a 300 m trati. V Sabaudii v rovnakom čase trénovali aj kajakárky Nemecka a Maďarska patriace k absolútnej svetovej špičke. Pevne verím, že z kvalitnej prípravy v Sabaudii budem profitovať počas celej nasledujúcej sezóny, v ktorej by som rada potvrdila výkonnostný progres," povedala slovenská reprezentantka.

Kohlová vlani pri svojom debute na seniorských MS v americkom Gainesville na kanáli Lake Lanier spoločne s Janou Oršulovou obsadila v A-finále K2 na 200 m trati ôsme miesto, na národnom šampionáte na Zelenej Vode zdolala v singli na 500 i 200 m trati skúsenú Marcelu Erbanovú. V novej sezóne bude členka ŠKP Bratislava súťažiť v jednej lodi s Ivanou Kmeťovou a jej hlavným cieľom je uspieť na májovom európskom šampionáte v Poznani. "S Ivanou sa dobre poznáme z juniorskych súťaží a verím, že naša spolupráca prinesie svoje ovocie. V najbližších dňoch plánujeme jazdy v spoločnej lodi a urobíme všetko pre to, aby sme si na kontrolných pretekoch vybojovali účasť na ME v Poľsku. V Poznani by som rada nadviazala na Gainesville a vybojovala si účasť v A-finále," dodala Kohlová, ktorú v tomto roku popri športových povinnostiach čakajú aj maturitné skúšky, ich písomnu časť absolvovala v pondelok.

Kopírovanie tohto článku len so súhlasom www.canoe.skDiskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kohlová si pochvaľuje pobyt v Taliansku, v dvojkajaku s Kmeťovou.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra