Kohlová sa vo Varese takmer utopila.

Záverečnú prípravu pred svojím prvým štartom na olympijských hrách v Pekingu absolvovali slovenské kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou v talianskom Varese. V noci z nedele na pondelok sa vicemajsterky sveta v K2 na 200 m z minuloročného svetového šampionátu v nemeckom Duisburgu a tohtoročné majsterky Európy na tejto síce neolympijskej, ale divácky azda najatraktívnejšej šprintérskej trati vrátili na Slovensko, v nedeľu odlietajú do čínskej metropoly. Sústredenie vo Varese si obe pochvaľovali. Našli tam všetko, čo pre pokojnú záverečnú prípravu potrebovali.

SITA, zs, kj, bg | 10.08.2008 22:24:05

"Na jednom z posledných tréningov sme jazdili merané úseky. Dosiahli sme skvelé časy, čo nás utvrdilo v tom, že to, čo robíme, robíme dobre. Nie, neprezradím, aký to bol čas, pretože v kanoistike sa to nedá porovnávať, ale verte, že bol naozaj skvelý,“ uvádza zadáčka lode Martina Kohlová na internetovej stránke najúspešnejšej slovenskej ženskej posádky.

Zároveň pridáva aj príhodu z jedného tréningu, keď si nedobrovoľne vyskúšali aj svoje plavecké schopnosti. "Fúkal nám pomerne silný vietor, ktorý vytváral na hladine vlny. Zalievalo nám kajaky, voda sa nám dostávala do nich, až sa úplne naplnili a my sme z nich museli vyskákať. Ivanu zachraňoval tréner Filip Petrla, ja som plávala k brehu. Nanešťastie som sa zamotala do lekien a nebolo mi všetko jedno. Bolo to zlé a už som sa ledva držala na hladine. Našťastie prišiel tréner Pavel Blaho na motorovom člne a všetko dopadlo dobre. Veríme, že sme si už naozaj vyčerpali všetku smolu a v Pekingu nás čaká už len to dobré,“ uzavrela 23-ročná kajakárka.

Diskusia k článku:

Anonym

No ty si mi pekná "olimpiská" nádej. Čo si zopakovať aspoň prvý stupeň Základnej školy-rozhodne si tam vynikal.

Anonym

kedy su olimpiske nadeje????

Anonym

Tento článok patrí zrejme do Nového času, na Bleskovky, alebo do podobného bulváru. My Ťa Ninka máme radi aj bez takéhoto "zviditeľnovania sa". Ináč prajem veľa úspechov na OH a držím palce.

Anonym

Veľmi dojímavé čítanie hodné bulváru. Pokiaľ je to však pravda, tak niečo tu nesedí. Na to , aby lode nabrali také množstvo vody až sa potopia, je buď riskantné sa plaviť dlho alebo byť v momente náhlej zmeny počasia ďaleko od brehu, a tak vzdialene brehy vo Varese ozaj nie sú. A v opačnom prípade, keď vyšli na vodu v nepriaznivom počasí bez kvalitných špriciek, potom je otázne čo tam vôbec robili a aký účel mal mať taký tréning, Ale najpravdepodonejšie je že naše "hviezdy" potrebujú vyvolať záujem za každú cenu. Asi sa im presadzovanie kvalitnými výkonmi máli /alebo len Martine?/. Aké stanovisko k tomuto incidentu zaujíma šéftréner P.Blaho - kto pochybil? Veď pokiaľ je pravda, čo je uverejnené v tomto článku, tak utopiť dve lode nie je náhoda a nedeje sa ani na druhotriednych slovenských pretekoch s podstatne slabšími kajakármi. Tak ako to vlastne bolo ?

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.