Kohlová s Kmeťovou trénujú v Chula Vista.

Kmeťová a Kohlová: "Trénujeme približne päť hodín denne, šesť dní do týždňa. Tréner vie, ako sme na tom. Zatiaľ sa usmieva".

SITA, zs, bg | 15.03.2007 11:28:03

Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike, ktoré sa od 8. do 12. augusta 2007 uskutočnia v nemeckom Duisburgu, budú pre pretekárov v tomto pre Slovensko mimoriadne úspešnom športe zároveň prvou možnosťou vybojovať si miestenku na budúcoročné olympijské hry do Pekingu. Aj preto tí najlepší zimnú prípravu podriaďujú dosiahnutiu úspechu práve na duisburskom šampionáte.

Vlajková loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky - mužský štvorkajak - sa už niekoľko rokov zvykne v tomto období pripravovať v americkom olympijskom športovom centre v stredisku Chula Vista v Kalifornii na juhu USA. Tento rok im spoločnosť robí aj posádka ženského dvojkajaka Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou. Okrem iných s nimi podstupujú tréningovú drinu aj reprezentantky Maďarska, USA a Japonska.

Pre obe mladé kajakárky, ktoré už majú vo svojej zbierke aj medailu z majstrovstiev Európy a niekoľko umiestnení na stupňoch víťazov v pretekoch Svetového pohára, je to už druhý zimný pobyt "za veľkou mlákou". V novembri minulého roka absolvovali na Floride objemovú prípravu. Po Novom roku mali tradičné kondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách.

"V stredisku v Chula Vista sú dokonalé podmienky na prípravu. Vstávame ráno okolo šiestej a prvý tréning nás čaká ešte pred raňajkami. Predpoludním najazdíme okolo dvadsať kilometrov, a potom si pridáme ešte krátky beh. Popoludní máme druhú fázu tréningu na vode a následne ešte hodinu strávime v posilňovni. Trénujeme približne päť hodín denne, šesť dní do týždňa. Jediný voľný deň máme v nedeľu. Každý deň máme merané tréningy. Je to špecialita trénerského dua Pavol Blaho - Filip Petrla. Keďže počasie sa mení, nevieme časy porovnávať, ale tréner to na stopkách vidí a vie, ako sme na tom. Zatiaľ sa usmieva," cituje obe slovenské reprezentantky časopis H2O.

Pobyt v Kalifornii slovenským rýchlostným kanoistkám prospieva. "Momentálne sa cítime veľmi dobre. Máme najazdené viac ako po iné roky a hlavne vieme, čo chceme. Ak budeme takto pokračovať v tréningovom nasadení a s trénerskou podporou, sme na dobrej ceste," skonštatovali Martina Kohlová s Ivanou Kmeťovou.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kohlová s Kmeťovou trénujú v Chula Vista.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár SNP
19.06.2021
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23 - šprint
24.06.2021 | Poznaň, POL
Novácka päťstovka, 49. ročník
03.07.2021 | Nováky, jazero
ME Majstrovstvá Európy - maratón
08.07.2021 | Moskva, RUS
Samaria Cup
10.07.2021
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra