Kohlová prvýkrát na zimnom sústredení v Austrálii

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová si prvýkrát v kariére naplánovala zimné sústredenie v austrálskom teple. Za miesto svojho vyše mesačného sústredenia si vybrala lodenicu Austrálskeho inštitútu pre šport v Gold Coast na východnom pobreží kontinentu necelých sto kilometrov južne od Brisbane.

SITA | 28.02.2013 19:59:38

Sústredenie je zamerané na objemovú a silovú prípravu. "V Austrálii som po prvý raz a našla som tu skvelé podmienky. Sústredenie som si dohodla so slovinskou singlistkou Spelou Ponomarenkovou. Pripravujeme sa pod vedením jej trénera Stjepana Janiča a do našej skupiny patrí aj maďarská seniorská reprezentantka Anna Kárászová, ktorá je mojou spolubývajúcou na izbe,“ uviedla Martina Kohlová v maili adresovanom Slovenskému zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK).

V Gold Coast sa podľa jej informácií pripravujú aj ďalší športovci prakticky zo všetkých kontinentov. Na tréningoch sa stretávajú so Švédmi, Kanaďanmi, Kórejčanmi, Japoncami. "Môj tréningový deň sa začína o siedmej ráno na vode. Na nej som približne hodinu a pol. Na poludnie mám ďalšiu hodinu a pol v posilňovni, poobede od štvrtej som znova na vode a potom ideme ešte behať, alebo si sadám na stacionárny bicykel," zosumarizovala náplň svojich tréningových jednotiek 28-ročná Bratislavčanka a dodala: "Na miesta, kde trénujeme, sa vraj občas zatúlajú žraloky, dúfam že sa nevykúpem akurát vo chvíli, keď budú plávať okolo mňa."

Počasie jej zatiaľ praje, pochvaľuje si najmä teplo. "Počas týždňa mám jeden deň voľnejší, a tak sa snažím nesedieť doma. Samozrejme, austrálske pláže sú pre mňa veľkým lákadlom, keďže milujem more. Boli sme sa párkrát kúpať na Surfers Paradise, dali sme si výlet loďou a minivláčikom. Najväčším zážitkom bola pre mňa možnosť kŕmiť a pohladkať klokana," pokračovala Martina Kohlová.

V Austrálii sa bude pripravovať až do 6. apríla, potom už sa vráti späť do Európy. Už o mesiac neskôr sa pretekmi v maďarskom Szegede začína nový ročník Svetového pohára. Majstrovstvá Európy sa uskutočnia od 6. do 9. júna v portugalskom Vila Verde, svetový šampionát bude od 27. augusta do 1. septembra v nemeckom Duisburgu.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kohlová prvýkrát na zimnom sústredení v Austrálii“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2022
1. KOM
100,0%
1 410,50
2. NOV
64,5%
909,50
3. TTS
54,2%
764,50
4. UKB
53,8%
758,50
5. PIE
46,7%
658,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ZRUŠENÉ MSR M-SR trenažér
04.02.2023 | Bratislava, Avion
Seminár rozhodcov
10.02.2023
Seminár trénerov
11.02.2023
Galavečer (X-Bionic, Šamorín)
17.02.2023
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.