Kňaz Horan čelí obvineniam z obscénností.

Cornelius Horan opäť pred súdom.

SITA, to, xo | 03.09.2004 20:20:23

Írsky kňaz Cornelius Horan, ktorý šokoval športový svet, keď napadol vedúceho pretekára maratónu na OH v Aténach Brazílčana de Limu, sa vo štvrtok postavil pred londýnsky súd. Päťdesiatsedemročný Horan čelí obvineniam z obscénností, ktorých sa mal dopustiť v septembri 1990 a apríli 1993. Horan ich vo štvrtok odmietol a pre neprítomnosť kľúčovej svedkyne sa proces presunul na október. Bláznivého katolíckeho kňaza, ktorý vlani počas Veľkej ceny Anglicka seriálu F1 v Silverstone vbehol na trať a musel si za to odpykať vo väzení dvojmesačný trest, súdili tento týždeň už druhýkrát. V pondelok ho aténsky súd za jeho olympijské vyčíňanie potrestal pokutu 3000 eur. Horana navyše odsúdili na jeden rok podmienečne s odkladom na tri roky a počas troch mesiacov nemôže navštíviť v Grécku žiadne športové podujatie.

Ako je známe, Horan pod vplyvom alkoholu a z dosiaľ nezistených príčin napadol šesť kilometrov pred cieľom olympijského maratónu v tom čase vedúceho bežca Vanderleia de Limu z Brazílie. Maratónca vtlačil medzi divákov stojacich pri ceste a šokovaný Brazílčan mohol pokračovať v pretekoch až po tom, ako ho zo zovretia šialenca uvoľnili policajti a bezpečnostná služba. Horan mal na sebe červenú škótsku sukňu, zelenú vestu, baretku a vpredu na hrudi zavesený náboženský nápis: "Kňaz Veľkej ceny. Izraelské proroctvo sa naplní. Druhý návrat (Ježiša) sa blíži". Brazílčan Lima po ataku pokračoval v pretekoch na vedúcej pozícii, ale postupne ho predbehli neskorší víťaz Stefano Baldini z Talianska a Američan pochádzajúci z Eritrey Mebrahtom Keflezighi. Lima sa tak musel uspokojiť s bronzovým kovom, ale neskôr ho potešila aspoň medaila Pierra de Coubertina, ktorú mu za výnimočnú ukážku dodržiavania fair play a olympijských hodnôt udelil Medzinárodný olympijský výbor (MOV).

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kňaz Horan čelí obvineniam z obscénností.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 068,50
2. UKB
79,5%
849,50
3. PIE
71,5%
764,00
4. NOV
63,0%
673,00
5. ŠAM
53,7%
573,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.