Kmeťovú s Kohlovou sklamali výsledky na ME

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili na minulotýždňových majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe v oboch svojich disciplínach - K2 žien na 500 aj 200 m zhodne 9. miesto. Ich sklamanie bolo očividné, nasvedčovali tomu aj slzičky v očiach.

SITA, zs;mj | 26.06.2012 21:54:37

V oboch prípadoch im pre finále vyžrebovali dráhu číslo 9. "Nebojovali sme na nej len so súperkami, ale aj s leknami, ktoré nám zavadzali. Museli sme si na ne dávať pozor a aj to nás obralo o lepší výsledok," cituje internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky najlepšie slovenské kajakárky. "Preto nás to tak mrzí, pretože vieme, že určite máme na viac," dodali obe svorne.

Teraz však už treba všetko hodiť za hlavu a venovať sa len príprave na blížiacu sa olympiádu v Londýne. Pre obe bude štart v britskej metropole už druhou olympijskou skúsenosťou. "Tento rok sme dali do prípravy všetko. Telo aj dušu," hovorila s úsmevom Martina Kohlová a bolo jasné, že to myslí úplne vážne. "Nebudeme bývať v olympijskej dedine, ale trošku mimo, spoločne s ostatnými vodákmi, takže to bude pre nás možno trochu lepšie. Mimo hlavného diania sa budeme cítiť viac ako na normálnych pretekoch a psychický tlak bude hádam trošku menší," myslí si zadáčka lode.

Obe reprezentantky teraz čaká trojtýždňový tréningový blok v Trenčíne. "Martina príde za mnou, budeme sa zlaďovať. Potom 16. júla odchádzame na dva týždne do Linzu na záverečné sústredenie a päť dní po návrate odlietame na olympiádu," načrtla najbližší plán Ivana Kmeťová.

Disciplína K2 na 500 metrov je, samozrejme, pre obe prioritou, no jedna z nich by v Londýne mohla štartovať aj v K1 na 200 m, keďže preteky singlistiek na šprintérskej trati sú až po "deblových" päťstovkách. O tom, ktorá to bude, má rozhodnúť interná kvalifikácia v rámci pretekov Novácka 500-ka (7. a 8. júla). "Áno, uvažujeme o tom, ale definitívne sa rozhodneme až na mieste, podľa toho, ako sa budeme cítiť. Samozrejme, žiadny špeciálny šprintérsky tréning, ktorý je pre dvestometrovú trať potrebný, nebudeme mať. Na polkilometrovú trať sa musíme pripravovať inak. Ale môže to byť pre nás dobrá skúsenosť," dodala odchovankyňa nováckej rýchlostnej kanoistiky.

S výhľadom na olympiádu je dôležité mať jasno s výberom lode, na ktorej budú pod piatimi kruhmi štartovať. "Už jazdíme na olympijskej lodi, od predošlej sa veľmi nelíši, je to len novší model s drobnými ´vychytávkami´, ktoré by mali hrať v náš prospech," hovorí Martina Kohlová. "Je pocitovo komfortnejšia," dodala jej parťáčka Ivana Kmeťová.Diskusia k článku:

Anonym

sklamanie? iba obraz veľmi nestabilnej výkonnosti tejto lode. A výhovorky na "lekná", dokonca v minulosti "krivo sme si sadli" sú trápne. Odpovede sú síce pozitívne, ale postup do oboch finále cez semi medailové ambície nepodporuje.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Súťaž olympijskych nádejí
18.09.2020 | Szeged, HUN
ZRUŠENÉ Hargašov memoriál
19.09.2020 | Bratislava, Zemník
ZRUŠENÉ Medzinárodná regata juniorov/U23
25.09.2020 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta veteránov - šprint
02.10.2020 | Ternopil, UKR
Rozlúčkové preteky
03.10.2020 | Bratislava, Zlaté piesky
MSR Majstrovstvá Slovenska - dlhé trate
10.10.2020 | Nováky, jazero
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
17.10.2020 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra