Kmeťovú s Kohlovou sklamali výsledky na ME

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou obsadili na minulotýždňových majstrovstvách Európy v chorvátskom Záhrebe v oboch svojich disciplínach - K2 žien na 500 aj 200 m zhodne 9. miesto. Ich sklamanie bolo očividné, nasvedčovali tomu aj slzičky v očiach.

SITA, zs;mj | 26.06.2012 21:54:37

V oboch prípadoch im pre finále vyžrebovali dráhu číslo 9. "Nebojovali sme na nej len so súperkami, ale aj s leknami, ktoré nám zavadzali. Museli sme si na ne dávať pozor a aj to nás obralo o lepší výsledok," cituje internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky najlepšie slovenské kajakárky. "Preto nás to tak mrzí, pretože vieme, že určite máme na viac," dodali obe svorne.

Teraz však už treba všetko hodiť za hlavu a venovať sa len príprave na blížiacu sa olympiádu v Londýne. Pre obe bude štart v britskej metropole už druhou olympijskou skúsenosťou. "Tento rok sme dali do prípravy všetko. Telo aj dušu," hovorila s úsmevom Martina Kohlová a bolo jasné, že to myslí úplne vážne. "Nebudeme bývať v olympijskej dedine, ale trošku mimo, spoločne s ostatnými vodákmi, takže to bude pre nás možno trochu lepšie. Mimo hlavného diania sa budeme cítiť viac ako na normálnych pretekoch a psychický tlak bude hádam trošku menší," myslí si zadáčka lode.

Obe reprezentantky teraz čaká trojtýždňový tréningový blok v Trenčíne. "Martina príde za mnou, budeme sa zlaďovať. Potom 16. júla odchádzame na dva týždne do Linzu na záverečné sústredenie a päť dní po návrate odlietame na olympiádu," načrtla najbližší plán Ivana Kmeťová.

Disciplína K2 na 500 metrov je, samozrejme, pre obe prioritou, no jedna z nich by v Londýne mohla štartovať aj v K1 na 200 m, keďže preteky singlistiek na šprintérskej trati sú až po "deblových" päťstovkách. O tom, ktorá to bude, má rozhodnúť interná kvalifikácia v rámci pretekov Novácka 500-ka (7. a 8. júla). "Áno, uvažujeme o tom, ale definitívne sa rozhodneme až na mieste, podľa toho, ako sa budeme cítiť. Samozrejme, žiadny špeciálny šprintérsky tréning, ktorý je pre dvestometrovú trať potrebný, nebudeme mať. Na polkilometrovú trať sa musíme pripravovať inak. Ale môže to byť pre nás dobrá skúsenosť," dodala odchovankyňa nováckej rýchlostnej kanoistiky.

S výhľadom na olympiádu je dôležité mať jasno s výberom lode, na ktorej budú pod piatimi kruhmi štartovať. "Už jazdíme na olympijskej lodi, od predošlej sa veľmi nelíši, je to len novší model s drobnými ´vychytávkami´, ktoré by mali hrať v náš prospech," hovorí Martina Kohlová. "Je pocitovo komfortnejšia," dodala jej parťáčka Ivana Kmeťová.

Diskusia k článku:

Anonym

sklamanie? iba obraz veľmi nestabilnej výkonnosti tejto lode. A výhovorky na "lekná", dokonca v minulosti "krivo sme si sadli" sú trápne. Odpovede sú síce pozitívne, ale postup do oboch finále cez semi medailové ambície nepodporuje.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.