Kmeťovej tri tituly na MSR na Zemníku

Reprezentantka Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) získala tri tituly majsterky Slovenska na domácom šampionáte v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach na Zemníku pri bratislavskej Petržalke. Kmeťová, ktorá si v súboji so svohjou dlhoročnou partnerkou z lode Martinou Kohlovou nevybojovala účasť v K1 na olympijských hrách v Riu de Janeiro, triumfovala v kajaku jednotlivkýň na 200 aj 500 m. Tretie prvenstvo pridala v K2 200 m spoločne s Nikolou Zatlkajovou. V mužskej kategórii si štyri tituly majstra SR vybojoval Ľubomír Beňo (VŠC Dukla Banská Bystrica), keď sedel vo víťazných lodiach v K1, K2 aj K4 200 m a spoločne s Miroslavom Zaťkom triumfovali aj v K2 500 m. Celkov sa na domácom šampionáte rýchlostných kanoistov predstavilo 391 pretekárov z 21 klubov.

SITA, ds;kl | 08.08.2016 18:24:13

Na majstrovskom kanáli sa nepredstavili siedmi slovenskí reprezentanti, ktorí si vybojovali účasť na olympijských hrách v Riu de Janeiro. V nedeľu popoludní sa však Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák, Tibor Linka, Vincent Farkas a Martina Kohlová na mieste činu predsa len objavili - v civile na podpisovej akcii pred odchodom do Ria de Janeiro.

Výsledky:

MUŽI

K1 1000 m: 1. Adam Botek (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:06,600 min, 2. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 4:06,660, 3. Martin Jankovec (VŠC Dukla Banská Bystrica) 4:07,640

K2 1000 m: 1. Martin Jankovec, Matej Michálek (VŠC Dukla Banská Bystrica/ŠKP Bratislava) 3:57,120, 2. Adam Botek, Daniel Szokol (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:05,440, 3. Andrej Antal, Michal Blaho (VK Tatran Karlova Ves) 4:11,060

K4 1000 m: 1. Adam Fingerland, Marcel Vajda, Matej Mičušík, Andrej Wiebauer (VK Tatran Karlova Ves) 3:26,198, 2. Andrej Antal, Martin Dugas, Michal Blaho, Ľuboš Nemec (VK Tatran Karlova Ves) 3:34,205

C1 1000 m: 1. Matej Rusnák 4:33,454, 2. Adam Gavenda (obaja VŠC Dukla) 4:48,400, 3. Jakub Dušička (Kanoistický klub TTS Trenčín) 6:33,480

K1 500 m: 1. Viktor Demin (ŠKP Bratislava) 1:43,600, 2. Martin Jankovec (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:45,340, 3. Adam Botek (Kajak & kanoe klub Komárno) 1:45,820

C1 500 m: 1. Matej Rusnák (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:59,504, 2. Adam Gavenda (VŠC Dukla Banská Bystrica) 2:03,916, 3. Jakub Dušička (Kanoistický klub TTS Trenčín) 2:51,838

K2 500 m: 1. Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:38,713, 2. Martin Jankovec, Matej Michálek (VŠC Dukla Banská Bystrica/ŠKP Bratislava) 1:39,294, 3. Adam Botek, Daniel Szokol (Kajak & kanoe klub Komárno) 1:41,606

K1 200 m: 1. Ľubomír Beňo (VŠC Dukla Banská Bystrica) 37,680, 2. Martin Vajda (VŠC Dukla Banská Bystrica) 38,080, 3. Adam Botek (Kajak & kanoe klub Komárno) 38,620

K2 200 m: 1. Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko (VŠC Dukla Banská Bystrica) 33,749, 2. Adam Botek, Daniel Szokol (Kajak & kanoe klub Komárno) 34,472, 3. Pál Horváth, Peter Kirchner (KCK Šamorín) 36,640

K4 200 m: 1. Ľubomír Beňo, Martin Jankovec, Martin Vajda, Miroslav Zaťko (VŠC Dukla Banská Bystrica) 31,985, 2. Adam Fingerland, Matej Mičušík, Marcel Vajda, Andrej Wiebauer (VK Tatran Karlova Ves) 34,559

C1 200 m: 1. Ľubomír Hagara 43,340, 2. Matej Rusnák 44,160, 3. Adam Gavenda (všetci VŠC Dukla Banská Bystrica) 46,440

JUNIORI

K1 1000 m: 1. Csaba Zalka (KCK Šamorín) 4:03,740, 2. Milan Fraňa (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 4:06,440, 3. Samuel Baláž (VK Tatran Karlova Ves) 4:07,260

K2 1000 m: 1. Samuel Baláž, Csba Zalka (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 2:52,620, 2. Balázs Horváth, Denis Libai (KCK Šamorín) 2:56,020, 3. Martin Nemček, Martin Zgančík (KRK Nováky) 2:57,200

K4 1000 m: 1. Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Martin Nemček (VK Tatran Karlova Ves/TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín/KCK Šamorín/KRK Nováky) 3:26,710, 2. Peter Adamcsek, Denis Libai, Balázs Horváth, Áron Sármány (KCK Šamorín) 3:34,330, 3. Jakub Oršula, Gregor Papp, Dávid Ragula, Martin Zgančík (KRK Nováky/VK Dunajčík Bratislava/Kajak & Kanoe Piešťany/KRK Nováky) 3:53,571

C1 1000 m: 1. Jakub Lutaš (VŠC Dukla Banská Bystrica) 4:44,180, 2. Tomáš Kleman (KRK Nováky) 4:44,630, 3. Samuel Daniel Sýkora (Kajak & kanoe klub Komárno)4:44,980

C2 1000 m: 1. Michal Polakovič, István Tóth Bánai (Kajak & Kanoe Piešťany/Kajak & kanoe klub Komárno) 4:28,567, 2. Tomáš Kleman, Andrej Vrškový (KRK Nováky/Kanoistický klub TTS Trenčín) 4:29,872, 3. Jakub Lutaš, Samuel Daniel Sýkora (VŠC Dukla Banská Bystrica/Kajak & kanoe klub Komárno) 4:40,299

K1 500 m: 1. Mílan Fraňa (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 1:47,580, 2. Csaba Zalka (KCK Šamorín) 1:49,540, 3. Martin Nemček (KRK Nováky) 1:51,180

K2 500 m: 1. Samuel Baláž, Csaba Zalka (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 1:46,100, 2. Balázs Horváth, Denis Libai (KCK Šamorín) 1:47,140, 3. Martin Nemček, Martin Zgančík (KRK Nováky) 1:47,840

C1 500 m: 1. Jakub Lutaš (VŠC Dukla Banská Bystrica) 2:03,894, 2. Tomáš Kleman (KRK Nováky) 2:06,447, 3. Samuel Daniel Sýkora (Kajak & kanoe klub Komárno) 2:06,680

C2 500 m: 1. István Csontos, Zoltán Sidó (Kajak & kanoe klub Komárno/KCK Šamorín) 2:11,487, 2. Dennis Filípek, Martin Tokár (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 2:11,679

K1 200 m: 1. Csaba Zalka (KCK Šamorín) 37,280, 2. Mílan Fraňa (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 38,360, 3. Martin Nemček (KRK Nováky) 40,240

K2 200 m: 1. Samuel Baláž, Csaba Zalka (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín) 36,100, 2. Balázs Horváth, Denis Libai (KCK Šamorín) 38,020, 3, Martin Nemček, Martin Zgančík (KRK Nováky) 38,420

K4 200 m: 1. Samuel Baláž, Csaba Zalka, Milan Fraňa, Martin Nemček (VK Tatran Karlova Ves/KCK Šamorín/TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín/KRK Nováky) 33,440, 2. Peter Adamcsek, Balázs Horváth, Denis Libai, Áron Sármány (KCK Šamorín) 35,760, 3. Maroš Ďurdík, Matúš Špaček, Pavol Melko, Matúš Bende (Kanoistický klub TTS Trenčín/KRK Vinohrady Bratislava/AŠK Inter Bratislava) 38,300

C1 200 m: 1. Jakub Lutaš (VŠC Dukla Banská Bystrica) 43,640, 2. Samuel Daniel Sýkora (Kajak & kanoe klub Komárno) 45,340, 3. Tomáš Kleman (KRK Nováky) 45,400

C2 200 m: 1. Jakub Lutaš, Samuel Daniel Sýkora (VŠC Dukla Banská Bystrica/Kajak & kanoe klub Komárno) 41,600, 2. Michal Polakovič, István Tóth Bánai (Kajak & Kanoe Piešťany/Kajak & kanoe klub Komárno) 42,080, 3. Tomáš Kleman, Andrej Vrškový (KRK Nováky/Kanoistický klub TTS Trenčín) 43,080

C4 200 m: 1. Tomáš Kleman, Andrej Vrškový, Jakub Lutaš, Michal Polakovič (KRK Nováky/Kanoisticky klub TTS Trenčín/VŠC Dukla Banská Bystrica, Kajak & Kanoe Piešťany) 44,520, 2. István Csontos, Samuel Daniel Sýkora, István Tóth Bánai, Zoltán Sidó (Kajak & kanoe klub Komárno/KCK Šamorín) 47,100

ŽENY

K1 1000 m: 1. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 4:49,280, 2. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) 5:05,709, 3. Patrícia Skovajsová (VK Tatran Karlova Ves) 5:15,618

K2 1000 m: Lenka Kolpaková, Lucia Kvetáková (KRK Vinohrady Bratislava/Slávia UK Bratislava) - bez boja

K1 500 m: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 2:01,900, 2. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 2:03,200, 3. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) 2:14,180

C1 500 m: 1. Hana Mikéciová (Kajak & Kanoe Piešťany) 2:46,155

K1 200 m: 1. Ivana Kmeťová (ŠKP Bratislava) 44,160, 2. Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 46,460, 3. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) 50,200

K2 200 m: 1. Ivana Kmeťová, Nikola Zatlkajová (ŠKP Bratislava/KRK Nováky) 41,420, 2. Lenka Kolpachová, Lucia Kvetáková (KRK Vinohrady Bratislava/Slávia UK Bratislava) 47,060

C1 200 m: 1. Hana Mikéciová (Kajak & Kanoe Piešťany) 57,710

JUNIORKY

K1 1000 m: 1. Mariana Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:37,640, 2. Lucia Oršulová (KRK Nováky) 4:38,760, 3. Anita Konečná (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:46,260

K2 1000 m: 1. Anita Konečná, Marian Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 4:24,629, 2. Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková (KRK Nováky/KCK Šamorín) 4:26,423, 3. Natália Kacejová, Daniela Špániková (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 4:52,230

K1 500 m: 1. Lucia Oršulová (KRK Nováky) 2:06,362, 2. Mariana Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 2:09,311, 3. Paulína Tesáriková (KCK Šamorín) 2:12,008

K2 500 m: 1. Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková (KRK Nováky/KCK Šamorín) 2:07,580, 2. Anita Konečná, Mariana Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 2:11,640, 3. Patrícia Benková, Dominika Girethová (Kajak & Kanoe Piešťany) 2:17,680

C1 500 m: 1. Gabriela Ladičová (KCK Šamorín) 2:47,761, 2. Kristína Mrvová (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 3:01,908

K1 200 m: 1. Mariana Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 44,360, 2. Lucia Oršulová (KRK Nováky) 44,520, 3. Anita Konečná (Kajak & kanoe klub Komárno) 48,640

K2 200 m: 1. Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková (KRK Nováky/KCK Šamorín) 42,840, 2. Anita Konečná, Mariana Petrušová (Kajak & kanoe klub Komárno) 43,960, 3. Patrícia Benková, Dominika Girethová (Kajak & Kanoe Piešťany) 45,280

K4 200 m: 1. Anita Konečná, Mariana Petrušová, Lucia Oršulová, Paulína Tesáriková (Kajak & kanoe klub Komárno/KCK Šamorín) 43,346, 2. Patrícia Benková, Bibiána Grolmusová, Dominika Girethová, Viktória Wiebauerová (Kajak & Kanoe Piešťany/Kajak & kanoe klub Komárno, Kajak & Kanoe Piešťany/VK Tatran Karlova Ves) 48,998

C1 200 m: 1. Gabriela Ladičová (KCK Šamorín) 57,126, 2. Kristína Mrvová (TJ Slávia Športové gymnázium Trenčín) 1:01,196, 3. Patrícia Guspanová (ŠKP Bratislava) 1:43,944



Diskusia k článku:

Anonym

Super čas juniorov K2 1000 m. Tie merania sú dosť často smiešne,trebalo by na tom trošinku popracovať.

Anonym

Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike pohľadom riaditeľa pretekov: Bol to ozajstný vrchol

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3132

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2017
1. KOM
100,0%
1 053,50
2. NOV
96,6%
1 018,00
3. ŠAM
91,6%
965,00
4. PIE
57,6%
607,00
5. TAT
56,1%
591,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 5. ročník
12.05.2018 | Nitrianske Rudno, Priehrada
I. Svetový pohár
18.05.2018 | Szeged, HUN
MSR Majstrovstvá Slovenska v maratóne
19.05.2018 | Bratislava, Zemník
II. Svetový pohár
25.05.2018 | Duisburg, GER
Jungov memoriál
26.05.2018 | Štúrovo
ME Majstrovstvá Európy seniorov
08.06.2018 | Belehrad, SRB
Svetový pohár v maratóne
09.06.2018 | Viano do Castelo, POR
KP juniori
09.06.2018 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
16.06.2018 | Komárno, Váh
Pohár Interu, Podujatie ZRUŠENÉ!
23.06.2018 | Bratislava, Štrkovecké jazero
ME Majstrovstvá Európy juniorov a U23
28.06.2018 | Auronzo, ITA
ME Majstrovstvá Európy v maratóne
05.07.2018 | Metkovic, CRO
Novácka päťstovka, 46. ročník
07.07.2018 | Nováky, jazero
II. KP seniori
14.07.2018 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta juniorov a U23
26.07.2018 | Plovdiv, BUL
ME Akademické majstrovstvá Európy
26.07.2018 | Coimbra, POR
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra