Kmeťová s Kohlovou zvíťazili na 200 m.

Výsledky finále na 500 a 200 m na pretekoch SP v nemeckom Duisburgu.

SITA, ex, ds | 29.05.2005 20:47:54

Slovenské reprezentantky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou zvíťazili v A-finále na 200 m v pretekoch 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu. Po striebornej priečke v pretekoch 1. kola pred dvoma týždňami v poľskej Poznani tak potvrdili, že v tejto disciplíne patria k absolútnej svetovej špičke. "Mám z toho radosť. Posledná jazda nám priniesla takýto úspech. Dievčatá sú ešte stále len na začiatku cesty, verím, že sa budú zlepšovať," skomentoval tento úspech ústredný reprezentačný tréner Pavel Blaho. Až tri slovenské lode boli v A-finále na 500 m trati. Ani jednej sa však na medailovú pozíciu nepodarilo dostať. Najbližšie k nej mali dvojkajaky. Mužský s posádkou Richard Riszdorfer, Erik Vlček aj ženský v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová skončil zhodne na 4. pozícii. Výborne zabojovala Marcela Erbanová v K1 žien, ktorá piatym miestom zopakovala svoj minuloročný olympijský úspech z Atén. Ďalšie tri slovenské lode bojovali v B-finále. Kanoista Marián Ostrčil skončil na 2. mieste, kajakár Michal Riszdorfer a dvojkanoe Daniel Biksadský, Rastislav Kohút boli zhodne na 7. priečke. "Všetky umiestnenia v A-finále si musíme ceniť. Pre viacerých našich reprezentantov to bola prvá medzinárodná konfrontácia v novej sezóne. Všetkých desať Slovákov, ktorí štartovali v Duisburgu, si však zasluhuje absolutórium, pretože aj umiestnenia v B-finále sú dobré. Smolu mal Marián Ostrčil, ktorému dvakrát ušla účasť medzi elitou o vlások a v B-finále dokázal, že je naozaj na hrane medzi A a B-finále. Zlepšenie naznačili aj Biksadský s Kohútom. Ja som s naším účinkovaním spokojný," zakončil Pavel Blaho.

Výsledky:

500 m:

K1 muži:

A-finále: 1. Adam van Koeverden (Kan.) 1:40,564

B-finále: 7. Michal Riszdorfer (SR) 1:43,124

K1 ženy:

A-finále: 1. Nicole Reinhardtová (Nem.) 1:55,019,. 5. Marcela Erbanová (SR) 2:00,039

K2 muži:

A-finále: 1. Ronald Rauhe, Tim Wieskötter (Nem.) 1:31,765,. 4. Richard Riszdorfer, Erik Vlček (SR) 1:32,901

K2 ženy:

A-finále: 1. Beata Mikolajczyková, Edyta Dzieniszewská (Poľ.) 1:46,560,. 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:49,043