Kmeťová s Kohlovou začínajú s prípravou.

Pre najlepšie slovenské kajakárky Ivanu Kmeťovú a Martinu Kohlovú sa pomaly končí čas posezónneho oddychu a v týchto dňoch začínajú s prípravou na predolympijský rok 2011. "Mesiac som nesedela v kajaku, nevzala do rúk pádlo. Bol to úplne oddychový mesiac, aby sme načerpali sily do nového roka. Bolo to síce bez pádla a bez vody, ale nie celkom bez športu. Ja som chodila na kolieskové korčule, do posilňovne, behať. Celý rok trénujeme niekoľko hodín denne, teraz ten mesiac bol skutočne veľký skok smerom k oddychu," začala víťazka niekoľkých posledných ročníkov ankety Kajakárka roka na Slovensku Ivana Kmeťová.

SITA, zs;mj | 06.10.2010 19:03:21

Slovenské ženské jednotky v rýchlostnej kanoistike majú za sebou mimoriadne úspešnú sezónu. "Bol to skvelý rok. Spolu s Ivanou sme si na majstrovstvách sveta, Európy, pretekoch Svetového pohára a akademických majstrovstvách sveta vybojovali až deväť medailí. Dalo by sa povedať, že sme si splnili všetky predsezónne predsavzatia. Pre mňa bol rok 2010 výborný aj v osobnom živote, pretože som úspešne ukončila magisterské štúdium. Verím, že nasledujúci bude minimálne rovnako dobrý," zrekapitulovala uplynulé mesiace Martina Kohlová.

V týchto dňoch už slovenské reprezentantky nielen myslia na nadchádzajúci rok, ale v hrubých rysoch už majú načrtnutú zimnú prípravu. "Začneme doma, koncom októbra pôjdeme na sústredenie do Vysokých Tatier, kde budeme naháňať kondíciu. V polovici novembra by sme mali ísť na sústredenie buď do USA alebo do Austrálie. Potom v januári pôjdeme na bežky niekam do hôr a začiatkom marca na záverečnú predsezónnu prípravu do San Diega v Kalifornii. Je to nesmierne náročné, ale teraz, keď už vieme, že tá námaha prináša aj úspechy, to znášame ľahšie," naznačila zimný program dvojice Ivana

Rok 2011 bude pre všetkých rýchlostných kanoistov výnimočný v tom, že augustové majstrovstvá sveta v maďarskom Szegede budú zároveň prvou možnosťou vybojovať si miestenky na olympijské hry v Londýne 2012. "Pre nás to znamená skončiť v K2 na päťsto metrov do šiesteho miesta. Druhou možnosťou potom bude kvalifikovať sa na majstrovstvách Európy 2012, ale tam budú v hre už iba posledné dve miestenky. Bude to rovnako ťažké ako pred Pekingom. Konkurencia výrazne stúpa, vidieť to vo všetkých disciplínach. Samozrejme, že každý túži štartovať na olympijských hrách. Dúfame, že sa nám to podarí a nadviažeme na tohtoročné úspešné vystúpenia. Veľmi si želáme mať miestenky vo vrecku už rok pred olympiádou," uzavrela Ivana Kmeťová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou začínajú s prípravou.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.