Kmeťová s Kohlovou vymenili San Diego za L.A.

Najúspešnejšie slovenské rýchlostné kanoistiky Ivana Kmeťová a Martina Kohlová spolu s trénerom Filipom Petrlom odcestujú v pondelok 15. novembra do amerického Los Angeles, kde absolvujú mesačné sústredenie. "Pôvodne sme chceli ísť pre nás do známeho San Diega, ale tam majú momentálne plno. Hľadali sme preto náhradné riešenie a objavili sme kanoistické centrum v losangeleskej štvrti Newport. Posádka komárňanského štvorkajaka je tam už vyše týždňa, my sa k nim pridáme v pondelok," informoval agentúru SITA tréner slovenských kajakárskych jednotiek.

SITA, zs;mj | 11.11.2010 20:15:56

V pôvodných plánoch bratislavsko-nováckej dvojice sa hovorilo aj o Austrálii. Túto myšlienku však nakoniec nerealizovali. "Bolo by to finančne náročnejšie, takisto cesta by bola komplikovanejšia. Do Los Angeles letíme s medzipristátím v Londýne, malo by to byť relatívne bezproblémové. Ušetríme čas i financie," vysvetlil zmenu plánov Filip Petrla.

Po sezóne nechal svojim zverenkám voľnejší program. Venovali sa regenerácii, trénovali individuálne. "Od polovice októbra už opäť zaberajú naplno,“ pokračoval strojca úspechov slovenských kajakárok. V tejto fáze kladie dôraz predovšetkým na kondíciu, vytrvalosť a silu. "Kým sa dá, jazdia dievčatá na vode. Využívajú Karloveskú zátoku a Jarovecké rameno Dunaja, Ivana to kombinuje aj s domácimi tréningami v Novákoch. Čím je však chladnejšie, tým sa tréningové jednotky skracujú. Chodíme do plavárne, kde v rámci kondičnej prípravy odplávajú dva a pol kilometra, potom majú posilňovňu, chodia behať. V Los Angeles bude základom jazdenie na vode. Ide nám o to, aby pauza medzi dvoma sezónami bola čo najkratšia, aby pretekárky nestratili cit pre vodu," dodal Filip Petrla.

Na Slovensko sa vrátia 14. decembra. Potom bude nasledovať krátke regeneračné obdobie, cez vianočné sviatky budú pretekárky trénovať individuálne. Spoločnú prípravu začnú opäť po Novom roku. "V januári chceme ísť na bežky do rakúskeho Ramsau, kde sa opäť zameriame na silu, vytrvalosť a kondíciu. Takisto to budeme kombinovať s posilňovňou a plavárňou. Koncom februára pôjdeme opäť do tepla do USA, budeme trénovať v kalifornskom olympijskom tréningovom centre v San Diegu," naznačil ďalší program svojich zvereniek Filip Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

Príjemný večer priaznivcom rýchlostnej kanoistiky, je dobré vedieť, že naši najlepší športovci majú vhodné podmienky na tréning zabezpečené prakticky počas celého tréningového cyklu. Horšie je to s "druhým"sledom. Je pravda že členovia Dukly a SKP sú na tom lepšie než v ostatných kluboch, ale neviem si predstaviť ako chceme rozširovať pomerne úzku špičku. Ved takí členovia K4 sa prakticky počas sezony nedostávajú do kontaktu so svojimi "súpermi" na slovenských podujatiach. Dôvody alebo lepšie povedané výhovorky neobstoja. Keby sme ich i uznali, čo potom bráni aby mimo sezony časť svojho tréningového procesu absolvovali s ostatnou slovenskou "špičkou"? Nie je trestuhodné, ked odovzdávanie skúseností od tých našich najúspešnejších prakticky neexistuje. Chystané zmeny v pravidlách nahrávajú tím teamom, ktoré dokážu napr. v K4 m na 1000m prestriedať pretekárov podľa momentálnej dispozície. Nie vždy to m ôže vyjsť, ale my ani nemáme porovnateľných adeptov do takej posádky. Ale ako sa zdá ani nechceme, ved odpísali sme neperspektívnych a tí ktorí majú získavať ostrohy, tak sa musia učiť medzi sebou. Dukla to sympaticky rieši a na sústredenia i tréningy je "vstup voľný" , pomôžu tým nielen svojim súperom ale najmä vdaka variabilite pretekárov i zvyšujú konkurenciu v tréningovom procese svojim oddielovým členom. Komárňanci majú dvere prakticky zavreté, nielen na škodu ostatným ale i svoju vlastnú. Je smutné že prakticky nepísané pravidlo o povinnosti odovzdať to najlepšie zo svojich schopností a tak podporiť rast ich nasledovníkov v tomto a nielen v tomto prípade neplatí. Stretávame sa s izoláciou a nezmyselnými výhovorkami o dôvodoch neúspechu. Osobne si myslím, že pokles formy alebo neúčasť vo finále nie je vôbec tragédia. Je to prirodzený jav, čo je však neprirodzené že sme sa z toho nepoučili a presadzujeme jednu linku - DO OH V LONDýNE MáME JASNO A NA PRíPRAVE SA REáLNE NEBUDE NIč MENIT, TOBôž ZOSTAVA. Asi čakáme na spasenie. No nazdar !!

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.