Kmeťová s Kohlovou vo finále 500 m štvrté.

Slovenský ženský dvojkajak Ivana Kmeťová (KRK Nováky), Martina Kohlová (Slávia UK Bratislava) obsadil časom 1:45,387 v sobotňajšom finále na 500 m v pretekoch 2. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani (22. - 24. mája) konečné štvrté miesto.

SITA, sz;ru | 23.05.2009 18:45:23

Vlaňajšie európske šampiónky a predvlaňajšie vicemajsterky sveta v šprinte na 200 m, ktoré do finále postúpili priamo z piatkovej rozjazdy, nestačili na dve nemecké lode. Tie obsadili v Poznani prvé dve miesta. Zvíťazila dvojica Carolin Leonhardtová, Tina Dietzová, ktorá na polkilometrovej trati na poznanskom jazere Malta dosiahla čas 1:43,319, ich reprezentačné kolegyne Fanny Fischerová a Franziska Weberová boli s výkonom 1:44,471 druhé. Na tretej pozícii skončila časom 1:45,275 posádka z Veľkej Británie v zložení Lani Belcherová, Lucy Wainwrichtová. Slovenky si svoju bilanciu v Poznani môžu zlepšiť v nedeľu predpoludním, keď sa predstavia aj v A-finále na 1000 m.

SP v Poznani - výsledky sobotňajších finálových pretekov na 500 m:

ŽENY:

K2: 1. Carolin Leonhardtová, Tina Dietzová 1:43,319, 2. Fanny Fischerová, Franciska Weberová (všetky Nem.) 1:44,471, 3. Lani Belcherová, Lucy Wainwrichtová (V. Brit.) 1:45,275, 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:45,387

Kmeťová s Kohlovou vo finále 500 m štvrté.“.