Kmeťová s Kohlovou v K2 žien priamo do finále.

Všetky slovenské lode, ktoré nastúpili v piatkových popoludňajších rozjazdách na 500 m na pretekoch 1. kola Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach, boli úspešné a postúpili do ďalších bojov na tejto trati. Ženský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová a Martina Kohlová vo svojej rozjazde skončil druhý a postúpil tak priamo do A-finále. Rovnako druhá skončila Ivana Kmeťová aj v singli. Tam však do bojov o medaily postupovala iba víťazka, 24-ročná Nováčanka si toto právo bude môcť vybojovať v semifinále. Mužský dvojkajak s posádkou Zoltán Tóth, Gábor Jakubík skončil piaty a to mu bezpečne stačilo na účasť v semifinále. Namále mal kajakár Peter Gelle, ktorý obsadil vo svojej rozjazde K1 siedme miesto, postupovalo prvých šesť a ďalší traja s najlepšími časmi. Práve splnené druhé kritérium ho posunulo ďalej.

SITA, zs | 08.05.2009 20:24:04

O 17.00 h sa v Račiciach začínajú semifinálové jazdy na 1000 m, v ktorých sa zo Slovákov predstavia Martina Kohlová v K1 žien a v kategórii mužských dvojkajakov dokonca dve slovenské zoskupenia - Zoltán Tóth s Gáborom Jakubíkom aj Peter Gelle s Tomášom Martinkom.

Umiestnenie slovenských reprezentantov v rozjazdách na 500 m:

K1 muži: III. rozjazda (zo štyroch): 7. Peter Gelle 1:47,310 - postúpil do semifinále

K1 ženy: I. rozjazda (z troch): 2. Ivana Kmeťová 1:57,562 - postúpila do semifinále

K2 muži: III. rozjazda (zo štyroch): 5. Zoltán Tóth, Gábor Jakubík 1:36,931 - postúpili do semifinále

K2 ženy: I. rozjazda (z dvoch): 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová 1:42,234 - postúpili priamo do finále

Kmeťová s Kohlovou v K2 žien priamo do finále.“.