Kmeťová s Kohlovou už myslia len na Peking.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou si právo štartu na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu vybojovali na minuloročnom svetovom šampionáte v nemeckom Duisburgu. V pretekoch K2 žien na 500 m obsadili výborné štvrté miesto a zaistili si tak účasť na najväčšom sviatku športovcov celej planéty. Prakticky odvtedy podriaďujú všetko tomu, aby ich vystúpenie pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi bolo úspešné. Od polovice februára do začiatku apríla trénovali v americkom olympijskom tréningovom centre v San Diegu. Potom ukázali celej Európe, že to myslia s útokom na popredné miesta a definitívnym etablovaním sa medzi elitou vážne na šampionáte starého kontinentu v talianskom Miláne, kde triumfovali v pretekoch na 200 m a na "olympijskej“ päťstovke opäť skončili hneď za stupňom víťazov. Súperky azda pochopili, že ich vlaňajší výsledok z MS nebol náhodný. "Na Miláno máme len najlepšie spomienky, veď to bolo naše prvé seniorské šampionátové zlato,“ vrátila sa v spomienkach zadáčka lode Martina Kohlová.

SITA, kj, zs, mj | 09.07.2008 09:49:17

Slovenské "duo K+K“ sa potom ešte dvakrát predstavilo na medzinárodnej scéne. V pretekoch Svetového pohára v maďarskom Szegede opäť triumfovali na 200 m, na pre nich netradičnom kilometri brali striebro, na päťstovke dopádlovali na siedmej pozícii. Pred týždňom ukončili svoju konfrontáciu so svetovou špičkou v poľskej Poznani na záverečných pretekoch SP 2008. "Nebolo to pre nás nijako mimoriadne úspešné vystúpenie. Na päťstovke sme mali fantastický štart. Dlho sme v pretekoch viedli. Neuvedomili sme si však, že v areáli Malta sú betónové okraje, od ktorých sa voda odráža a tvoria sa vlny. Keďže sme išli prvé, schytali sme to vo finále naplno. Mali sme čo robiť, aby sme sa neprevrátili. Siedme miesto nie je reálnym odrazom našej formy a výkonnosti. Na dvojstovke sme zase ´uliali´ štart. Narazili sme do štartového stojana a ten nás odrazil dozadu do protipohybu. Za normálnych okolností to štartér vráti celé späť a štartuje sa odznovu. Tu sa to nestalo a my sme začínali s obrovskou stratou. To, že sme ešte dokázali predbehnúť štyri lode a skončili piate, je neuveriteľné. Bola to naša azda najrýchlejšia dvojstovka v živote. Veríme, že sme si tam už vybrali všetku smolu. My sme sa utvrdili v tom, že vieme ísť s absolútnou špičkou vyrovnané preteky,“ pokračovala 23-ročná Bratislavčanka.

Spolu so svojou "parťáčkou“ z Novák Ivanou Kmeťovou sú v týchto dňoch na sústredení v Komárne. "Trikrát týždenne jazdíme spolu, zvyšné tréningy sú v singloch. Od 14. júla budeme na sústredení v talianskom Varese. Domov prídeme iba na slávnostný sľub u prezidenta republiky. Prípravu vo Varese ukončíme až tesne pred odchodom do Pekingu. Do olympijských pretekov je ešte takmer šesť týždňov. To je dosť dlhý čas. Postupne už budeme uberať na kvantite a pridávať na kvalite,“ naznačila program najlepšej dvojice slovenských kajakárok až do začiatku OH Martina Kohlová.

V čínskej metropole budú štartovať na novej lodi. "Je to presná kópia tej predchádzajúcej. Mení sa iba farba. Doteraz sme jazdili na slivkovomodrej, tá olympijská je vo farbách našej národnej trikolóry. Loď aj s pádlami je už na ceste do Pekingu, určite si však so sebou ponesieme aj náhradné pádla. Myslím, že sme v príprave nič neodflákali. Dreli sme naozaj na doraz. Obe cítime, že máme na to, aby sme urobili dobrý výsledok. Teraz je dôležité správne načasovať formu, dostať sa do psychickej pohody a veriť, že sa naše sny premenia na realitu. Po Poznani vieme, že budeme k tomu potrebovať aj kúsok šťastia. Veríme, že tak, ako sa v Poľsku od nás odvrátilo, tak sa k nám v Číne vráti,“ uzavrela Martina Kohlová. Súťaže v rýchlostnej kanoistike sú v Pekingu naplánované od 18. do 23. júna.

Diskusia k článku:

lapaloma

Kasli na neho Nina, ty mas teraz dolezitejsiu robotu, takyto sa tu najdu vzdy. 19. augusta pozerame :-))

Anonym

popis ako sa "pripajas k martine" ... pripadne posli foto ;)

BMX-kar

Pripájam sa k Martine... Proste veľa krát sú tie články napísané tak, že ten kto sa tomu rozumie, tak sa smeje... Niekedy sa do popredia dajú veci, ktoré sa zdajú zaujímavé a nie tie podstatné... Baby držte sa!

martina kohlova

Ja nechapem o com tu pises anonym. Ved to je smiesne ako ma tu rozoberas. Ja som len na nasu webovu stranku napisala zazitky zo sustredenie. To ze si to nejake noviny prevzali a upravili podla seba, za to uz ja nemozem. Ved si to precitaj u nas na stranke ( www.k2women.sk) Ty asi nemas co robit ked takto urazas ludi.....

Nie je to nikoho vina, keby si sportoval tak vela ako ja, tak aj tebe by sa obcas nieco prihodilo. Ked sa nieco prihodi tak to tam spomenieme v denniku- na to ho tam mame.

Anonym

SP jednotlivcov je uz na canoe.sk

Anonym
Anonym
Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.