Kmeťová s Kohlovou skúšajú v Pekingu nový kajak.

Rýchlostné kanoistky Ivana Kmeťová, Martina Kohlová zatiaľ do olympijského areálu v Šun-ji dochádzajú z olympijskej dediny, od piatka by sa to malo zmeniť. Posádka dvojkajaka by sa mala presťahovať už do hotela v blízkosti vodáckeho areálu, kde majú svoje olympijské súťaže veslári, vodní slalomári i rýchlostní kanoisti. "Trénujeme dvakrát denne, z olympijskej dediny to do Šun-ji trvá asi hodinu, pri presunoch tak strácame najmenej štyri hodiny. To je trocha veľa," posťažovala sa Ivana Kmeťová. Areál v blízkosti Pekingu už slovenské kajakárky poznajú z minuloročných predolympijských pretekov. Do čínskej metropoly pricestovali v pondelok, s aklimatizáciou nemali problémy. "Sme mladé, preto asi časové posuny zvládame v pohode. Prestavíme si hodinky, vyspíme sa a fungujeme podľa nového času," zasmiala sa kajakárka z Novák.

SITA, pp, zs | 16.08.2008 23:02:26

Dvadsaťtriročné Slovenky majú v Pekingu novú loď, ktorá je presnou kópiou tej, na ktorej jazdia aj doma. Napriek tomu si musia na ňu privyknúť. Do utorňajšieho štartu olympijských pretekov K2 na 500 m absolvujú ešte tri spoločné tréningy, ďalšie ich čakajú individuálne. "Na podobnom type lode jazdí deväťdesiat percent súperiek. Je slivkovo-modrá, vyleštená, máme tam nalepené svoje mená," s typickým úsmevom vravela Martina Kohlová.

Kanál pre rýchlostnú kanoistiku v Šun-ji je veľmi široký, čo niektorým nemusí vyhovovať. Podľa Sloveniek je však v poriadku, jeho šírka im problémy nerobí. "Skôr je to horšie pre divákov ako pre pretekárov," dodala odchovankyňa bratislavskej Slávie UK.

V pretekoch ženských K2 na 500 m by novácko-bratislavská dvojica chcela vybojovať aspoň finále. Najradšej by sa doňho kvalifikovala priamo z rozjázd, ak sa to nepodarí, bude mať šancu v semifinále. "Nesmieme si všímať naše súperky, ale radšej sa snažiť o svoj najlepší výkon," naznačila taktiku, s akou pôjdu na štart Ivana Kmeťová. Martina Kohlová však neskrývala vysoké ambície: "V prvom rade sa chceme dostať do finále. Dúfame, že budeme mať lepšiu formu ako naše súperky a skončíme do šiesteho miesta."

Po príchode do čínskej metropoly toho Slovenky veľa z olympijského programu nevideli, štvrtkové popoludňajšie voľno využili na návštevu vodnoslalomárskeho areálu, kde chceli podporiť kolegov z divokej vody Petra a Pavla Hochschornerovcov a Elenu Kaliskú. Zatiaľ sú olympijskou atmosférou v Pekingu nadšené. "Atmosféra je úžasná, je to skvelé. V jedálni stretávame svetoznámych športovcov. Vidíme hviezdy, trochu ich okukávame. Ešte som nevidela Michaela Phelpsa, toho by som chcela stretnúť. Predsa len je to najlepší olympionik podľa počtu zlatých medailí v histórii," povedala Martina Kohlová, ktorej je iba ľúto, že neskorším príchodom prišla o otvárací ceremoniál. Páči sa jej však počítačový basketbal, ktorý si vyskúšala pri prehliadke olympijskej dediny so svojou kolegyňou z lode.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou skúšajú v Pekingu nový kajak.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.