Kmeťová s Kohlovou po sústredení v USA doma

V pondelok 4. apríla sa po šesťtýždňovej príprave v Olympijskom tréningovom centre v kalifornskom San Diegu vrátili domov najlepšie slovenské rýchlostné kanoistky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou. "Dievčatá majú za sebou mimoriadne tvrdé sústredenie. Za šesť týždňov najazdili v optimálnych poveternostných podmienkach obrovské objemy, najväčšie v ich kariére. Som rád, že to zvládli bez väčších problémov, hoci v závere sme už museli trochu zvoľniť, pretože obe mali menšie zdravotné problémy," začal hodnotenie prípravy v USA ich tréner Filip Petrla.

SITA, zs;mj | 05.04.2011 20:04:03

Celá doterajšia príprava bola orientovaná na vytrvalosť, zlepšovanie techniky pádlovania, kondičné cvičenia. "Od pondelka do soboty trénovali v dvoch fázach. Ráno išli na približne dve hodinky na vodu, potom si ešte pridávali buď beh, alebo posilňovňu a popoludní sme to striedali - buď najskôr posilňovňa a potom voda, alebo naopak. Mali toho naozaj dosť. Nedeľu mali zakaždým voľnú. Už takmer tradične sme sa vybrali aj na zápas hokejovej NHL. Videli sme súboj Anaheimu s New York Rangers, teda Višňovský proti Gáboríkovi. Určite to bol pre nás pekný zážitok, aj keď sme sa s nimi osobne nestretli," pokračoval strojca úspechov slovenských ženských kajakárskych jednotiek.

Vrcholom sezóny 2011 budú augustové majstrovstvá sveta v maďarskom Szegede, ktoré sú zároveň kvalifikáciou na budúcoročné Hry XXX. olympiády v Londýne. "Prvý štart absolvujeme začiatkom mája v českých Račiciach, kde máme kvalifikačné preteky. Skutočnú výkonnosť nám však ukážu až štarty na pretekoch Svetového pohára a potom v júni na majstrovstvách Európy v Belehrade, kde chceme potvrdiť, že patríme medzi absolútnu špičku," naznačil program svojich zvereniek Filip Petrla.

Najbližšie dva týždne sa budú Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou pripravovať individuálne v domácich podmienkach - Kmeťová v Novákoch, Kohlová v Bratislave. "Teraz sa potrebujú v prvom rade reaklimatizovať. Predpokladám, že to bude trvať nejaký týždeň. Od 18. apríla sme si naplánovali sústredenie v Komárne, kde si prvýkrát sadnú spoločne do dvojkajaka. To sa už začne špeciálna príprava zameraná na ich zladenie a najmä na rýchlosť," pridal tréner kajakárok, ktoré v posledných rokoch zvykli pravidelne nosiť z vrcholných podujatí medaily.

K tohtoročným úspechom by mali pádlovať s novým technickým vybavením. "Máme novú loď. Už štvrtý rok je to ten istý typ s drobnými úpravami. Takisto budú mať dievčatá k dispozícii nové pádla. Tešíme sa na sezónu a veríme, že tá extrémne tvrdá príprava prinesie ovocie," uzavrel Filip Petrla.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou po sústredení v USA doma“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.