Kmeťová s Kohlovou oželeli návštevu najväčšej ZOO

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou pokračujú v kalifornskom olympijskom tréningovom stredisku v San Diegu na juhu USA v tvrdej príprave na tohtoročný vrchol, ktorým bude pre všetkých športovcov celého sveta účasť na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. "Posielame dobré správy. Po problémoch s bolestivými predlaktiami z minulého týždňa je už opäť všetko v poriadku a ja môžem znovu trénovať naplno," optimisticky začína "háčik" lode Ivana Kmeťová na internetovej stránke slovenského ženského dvojkajaka. Pre bolesti spôsobené zrejme extrémnym tréningovým nasadením musela najúspešnejšia kajakárka predchádzajúcej sezóny pod Tatrami trochu zvoľniť tempo, teraz sa však opäť mohla vrhnúť do prípravy. "Tých pár menej náročných dní mi evidentne pomohlo. Na vode sa mi teraz jazdí oveľa lepšie. Aj Nina (Martina Kohlová - pozn.) mi hovorí, že jazdím ako drak," pokračovala sympatická Nováčanka.

SITA, zs, kj, mj | 01.04.2008 19:26:36

Slovenky začali už posledný týždeň svojho takmer dvojmesačného sústredenia. Vynikajúce podmienky amerického tréningového centra využívajú nielen ony, ale aj ďalšie špičkové kajakárky. Už niekoľko týždňov im spoločnosť robia aj maďarské reprezentantky, ktoré predstavujú absolútnu svetovú elitu. "Michal Riszdorfer, ktorý tu bol so svojimi kolegami zo štvorkajaka takisto na sústredení, nám vybavil spoločný tréning s Maďarkami. Niekedy aj taká maličkosť dokáže obrovsky motivovať do ďalšej práce. Dáva nám to chuť do tej obrovskej driny, najmä keď sme zistili, že za majsterkami Európy či sveta vôbec nezaostávame. Maďarská trénerka nám dokonca poradila, v čom by sme sa mohli zlepšovať a naopak pochválila nás za to, čo robíme dobre," zobrala si slovo zadáčka najúspešnejšej slovenskej ženskej posádky Martina Kohlová.

Vždy v nedeľu si spolu s Ivanou dali od tréningu oddych. Voľný čas využívali rôzne. "Teraz v nedeľu sme chceli ísť do najväčšej zoologickej záhrady v Kalifornii. Predstava, že by sme nachodili niekoľko desiatok kilometrov však bola hrozná. Veľmi rady sme podľahli myšlienke, že stolný tenis a spánok nám dajú viac," s neodmysliteľným "smejkom" pokračovala Martina Kohlová.

Kým posádka slovenského štvorkajaka už odletela domov, obe slovenské kajakárky ešte ostali v San Diegu. Aj im sa však tréningový pobyt chýli ku koncu. "Máme pred sebou posledný týždeň. Siedmeho apríla by sme mali odletieť domov. Už sa veľmi tešíme," uzatvára na stránke www.k2women.sk Ivana Kmeťová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou oželeli návštevu najväčšej ZOO“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.