Kmeťová s Kohlovou oželeli návštevu najväčšej ZOO

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou pokračujú v kalifornskom olympijskom tréningovom stredisku v San Diegu na juhu USA v tvrdej príprave na tohtoročný vrchol, ktorým bude pre všetkých športovcov celého sveta účasť na Hrách XXIX. olympiády v Pekingu. "Posielame dobré správy. Po problémoch s bolestivými predlaktiami z minulého týždňa je už opäť všetko v poriadku a ja môžem znovu trénovať naplno," optimisticky začína "háčik" lode Ivana Kmeťová na internetovej stránke slovenského ženského dvojkajaka. Pre bolesti spôsobené zrejme extrémnym tréningovým nasadením musela najúspešnejšia kajakárka predchádzajúcej sezóny pod Tatrami trochu zvoľniť tempo, teraz sa však opäť mohla vrhnúť do prípravy. "Tých pár menej náročných dní mi evidentne pomohlo. Na vode sa mi teraz jazdí oveľa lepšie. Aj Nina (Martina Kohlová - pozn.) mi hovorí, že jazdím ako drak," pokračovala sympatická Nováčanka.

SITA, zs, kj, mj | 01.04.2008 19:26:36

Slovenky začali už posledný týždeň svojho takmer dvojmesačného sústredenia. Vynikajúce podmienky amerického tréningového centra využívajú nielen ony, ale aj ďalšie špičkové kajakárky. Už niekoľko týždňov im spoločnosť robia aj maďarské reprezentantky, ktoré predstavujú absolútnu svetovú elitu. "Michal Riszdorfer, ktorý tu bol so svojimi kolegami zo štvorkajaka takisto na sústredení, nám vybavil spoločný tréning s Maďarkami. Niekedy aj taká maličkosť dokáže obrovsky motivovať do ďalšej práce. Dáva nám to chuť do tej obrovskej driny, najmä keď sme zistili, že za majsterkami Európy či sveta vôbec nezaostávame. Maďarská trénerka nám dokonca poradila, v čom by sme sa mohli zlepšovať a naopak pochválila nás za to, čo robíme dobre," zobrala si slovo zadáčka najúspešnejšej slovenskej ženskej posádky Martina Kohlová.

Vždy v nedeľu si spolu s Ivanou dali od tréningu oddych. Voľný čas využívali rôzne. "Teraz v nedeľu sme chceli ísť do najväčšej zoologickej záhrady v Kalifornii. Predstava, že by sme nachodili niekoľko desiatok kilometrov však bola hrozná. Veľmi rady sme podľahli myšlienke, že stolný tenis a spánok nám dajú viac," s neodmysliteľným "smejkom" pokračovala Martina Kohlová.

Kým posádka slovenského štvorkajaka už odletela domov, obe slovenské kajakárky ešte ostali v San Diegu. Aj im sa však tréningový pobyt chýli ku koncu. "Máme pred sebou posledný týždeň. Siedmeho apríla by sme mali odletieť domov. Už sa veľmi tešíme," uzatvára na stránke www.k2women.sk Ivana Kmeťová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou oželeli návštevu najväčšej ZOO“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.