Kmeťová s Kohlovou oplakali vyradenie

LONDÝN 7. augusta (SITA - od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého) - Slovenské kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou nenaplnili svoje ambície na Hrách XXX. olympiády v Londýne a nepostúpili do finále K2 žien na 500 m. Vo svojom semifinále skončili na piatom mieste, postupovali prvé štyri lode. Od účasti v osmičke lodí, ktoré si to vo štvrtok rozdajú v bojoch o medaily, ich delilo 67 tisícin sekundy (0,067 s), čo v prepočte predstavuje asi päť centimetrov.

SITA, zs, rk, mj | 07.08.2012 16:53:24

"Je to veľké sklamanie. Verili sme si, cítime, že formu máme. Športové šťastie nám však neprialo. Samozrejme, že som si poplakala. Ani som nechcela, rinulo sa to zo mňa samo. Vnútorne som spokojná s výkonom, smutno mi je z výsledku," vravela po pretekoch Martina Kohlová.

"Je mi to ľúto. Vydali sme so seba maximum, preto nás veľmi mrzí, že nám finále uniklo. Nič sme nepokazili, išli sme najlepšiu jazdu v tomto roku, chýbal kúsok. Všetko okrem výsledku nám vyšlo tak, ako sme chceli. Svedomie môžeme mať čisté, lepšie to nešlo," doplnila ju Ivana Kmeťová.

Dojazd lodí do cieľa bol naozaj veľmi tesný. "Vedela som, že v prvej trojke nie sme. Pýtala som sa Martiny, či sme štvrté, nevedeli sme to ani jedna. Pozrela som sa na trénera na tribúne, ani on nevedel. Potom som vpravo od nás zbadala Srbky, ako sa radujú. Vedela som, že sme piate," opísala Ivana Kmeťová prvé momenty po dojazde do cieľa. "Šesť stotín sekundy okom nevidno. Nemyslím si, že by sme urobili v závere nejakú chybu, išli sme zároveň so Srbkami, ony možno lepšie zabrali posledné dva zábery," pridala Martina Kohlová.

Slovenky teda rovnako ako pred štyrmi rokmi zostali pred bránami finále. "Nedá sa to porovnávať s Pekingom. Tam sme absolútne nemali formu, boli sme bez sily, trápili sme sa od rozjazdy až po neúspešné semifinále. Tu sme bojovali, išli sme na hrane možností a schopností. Len výsledok je podobný...," povzdychla si v lodi vpredu sediaca Ivana Kmeťová.

Smutný z výsledku bol aj vedúci slovenskej výpravy rýchlostných kanoistov Boris Bergendi. "Je mi dievčat úprimne ľúto. Viem, že urobili absolútne všetko, čo bolo v ich silách pre to, aby dosiahli úspech. Podľa prepočtov rozhodlo štyri - päť centimetrov. Možno len nejaká vlnka narazila do špičky lode. To už naozaj nie je o výkone, ale o šťastí. Päť - šesť lodí išlo vyrovnane, rozdiel medzi slávou a sklamaním je veľmi malý. Ivana s Martinou sú, bohužiaľ, na tej druhej strane," ponúkol svoj pohľad z brehu šéf výpravy.

Prvýkrát je na OH v programe aj B-finále, v ktorom Slovenky vo štvrtok nastúpia. Budú v ňom bojovať v skupine o 9. - 16. miesto. "Bude to veľmi ťažké. Budú tam vicemajsterky Európy Bielorusky, veľmi kvalitná švédska loď, Rusky. Všetky preteky prinášajú aj prekvapenia. Budeme sa snažiť zopakovať semifinálovú jazdu, veríme, že výsledok bude lepší," uzavrela Ivana Kmeťová.

Diskusia k článku:

Anonym

Kohlová: Nechcela som plakať, ale slzy sa samy tlačili z očí

Čítajte viac: http://sport.pravda.sk/kohlova-nechcela-som-plakat-ale-slzy-sa-samy-tlacili-z-oci-pz7-/sk-soh2012.asp?c=A120807_151409_sk-soh2012_p50#ixzz22sxqIn76

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.