Kmeťová s Kohlovou na štyri týždne do USA.

Najlepšie slovenské rýchlostné kanoistky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou odcestujú v pondelok 16. novembra do San Diega v USA, kde absolvujú štvortýždňové sústredenie. "Letíme z Viedne, budeme prestupovať v Londýne a Phoenixe. Bude to sústredenie zamerané na objem, kondíciu, do rýchlosti ešte zatiaľ nepôjdeme. Verím, že najazdíme čo najviac kilometrov na vode v dobrých poveternostných podmienkach,“ naznačila pre agentúru SITA Ivana Kmeťová obsah prípravy v americkom olympijskom tréningovom centre v kalifornskom stredisku Chula Vista.

SITA, zs;mj | 13.11.2009 19:24:50

Napriek momentálne nepriaznivému počasiu na Slovensku obe kajakárky stále jazdia na vode. Ivana Kmeťová zarezáva na Nováckom jazere neďaleko svojho bydliska na hornej Nitre, Martina Kohlová zase v Karloveskej zátoke v Bratislave. "V posledných dvoch dňoch je to o niečo lepšie, ale predtým to bolo z hľadiska teplôt a počasia veľmi nepríjemné. Na vodu som chodila naobliekaná, s čiapkou na hlave. Preto sa veľmi teším, že opäť budeme trénovať v teple," uviedla Martina Kohlová. "Len pred chvíľou som zišla z vody. Dá sa vydržať tých šesťdesiat - sedemdesiat minút, ale príjemné to určite nie je. V Kalifornii budeme môcť byť na vode oveľa dlhšie,“ dodala Ivana Kmeťová. "A konečne nebudem na vode sama. So sparingom je to neporovnateľne príjemnejšie," skočila jej do toho zadáčka úspešného dvojkajaka Martina Kohlová.

Momentálne sú vo fáze kondičnej prípravy. Okrem pádlovania zaraďujú do tréningov najmä posilňovňu, behy a plávanie. "Mám v posilňovni svojho osobného trénera, ten mi pripravuje aj plány. V Chula Vista nás čaká prakticky to isté, ale v oveľa lepších podmienkach," pokračovala Bratislavčanka, ktorá práve v deň odletu do USA oslávi svoje 25. narodeniny.

Pred niekoľkými dňami rozvírili členovia mužského komárňanského štvorkajaka pokojné vody vyhlásením o znížení svojho rozpočtu, pre ktorý im nezostal dostatok financií na tradičné sústredenie na juhu USA. "My sa o tieto veci nezaujímame. Všetko má pod palcom tréner, ten vybavuje všetko, čo je potrebné. Ak ideme teraz do Kalifornie, znamená to, že nám peniaze ostali,“ tvrdili svorne bronzové medailistky z tohtoročných majstrovstiev sveta v kanadskom Dartmouthe.

Obe vedia, že štvortýždňové sústredenie bude nesmierne náročné, ale napriek tomu sa naň tešia. "Štyri týždne ujdú veľmi rýchlo. To nie je také ťažké ani psychicky. Horšie to už býva pri dlhších pobytoch mimo. Už sme raz boli sedem týždňov v kuse v USA a to už bolo horšie. Teraz vieme, že vždy po šiestich tréningových dňoch s dvojfázovým tréningom nás čaká jeden oddychový deň, v ktorom budeme môcť využiť regeneráciu, napríklad vírivku s horúcou vodou, prípadne si zaplatiť nejakú masáž. No a pred Vianocami sme doma,“ uzavrela Ivana Kmeťová.

Do Kalifornie s nimi cestujú aj Marián Ostrčil a mládežnícki reprezentanti Matej Rusnák a Gábor Jakubík, na ich prípravu bude dohliadať tréner Filip Petrla.

Diskusia k článku:

Anonym

Veď choď aj ty do USA keď Ti je doma zima, nikto Ti nezakazuje, alebo áno???

Anonym

kto si nezaslúži nemá :D zamysli sa najskôr nad sebou a potom píš takéto blbosti.

Anonym

dakujeme za informaciu, neviem ako by sme bez toho prezili zimnu pripravu. Je dobre vediet, ze v case ked obycajny nepodstatny pretekar na slovensku maka v zime a naobliekany s capicou tak nasa smotanka moze zvysovat svoju kondiciu v USA v teple. Skoda, ze to ale potom nie je moc vidno cez sezonu.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.