Kmeťová s Kohlovou na SP v Račiciach aj v singloch.

Najlepšie slovenské kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou už pomaly končia s prípravou na rýchlo sa blížiacu sezónu. Po päťtýždňovom kondičnom sústredení v americkom olympijskom tréningovom centre v Chula Vista pokračujú v príprave v domácich podmienkach. "Po návrate z Kalifornie sme sa doma dlho neohriali a presunuli sme sa do Komárna, kde v náročných podmienkach pokračujeme v tréningoch. Okrem singlovej prípravy sme si už naostro vyskúšali aj dvojkajak. Zatiaľ sa nám jazdí veľmi dobre. Dúfame, že nám to vydrží a v pretekoch sa predvedieme v plnej paráde," uvádza na stránke www.k2women.sk zadáčka lode Martina Kohlová.

SITA, ru | 28.04.2009 14:39:33

Svoj prvý štart si účastníčky minuloročnej olympiády v Pekingu naplánovali na záver budúceho týždňa do českých Račíc, kde sa začína tohtoročný seriál pretekov Svetového pohára. "Okrem päťstovky v K2 chceme každá štartovať aj v K1. Zrušili nám našu najobľúbenejšiu disciplínu dvojkajakov na dvesto metrov, tak budeme mať viac voľna. Namiesto nej zaradili do programu preteky na päť kilometrov. Na nej bude reprezentovať Slovensko v K1 mužov náš tréner Filip Petrla," doplnila 24-ročná majsterka Európy z minuloročného šampionátu v Miláne Martina Kohlová.

Diskusia k článku:

Anonym

Povazujem to za velmi nestastne, aby bol kalendar pretekov navrhnuty tak ze behom 5 dni su az 3 preteky na ktorych sa zucastnuju nasi pretekari: MSR dlhe trate, SP v Raciciach, Kvalifikacia v Raciciach. Potom nech sa niekto necuduje ze uroven pretekov na Slovnesku z roka na rok klesa.

Anonym

Kalendár RK pre rok 2009 bol schválený skôr, ako boli doplnené 5000 m trate pre SP Račice. A so zosúladením termínov domácich pretekov tak, aby boli zohľadnené všetky požiadavky boli a budú problémy vždy, bez rozdielu kto to bude robiť.

Anonym

...potom treba opäť pochváliť ako máme postavený harmonogram pretekov voči svetovým podujatiam, gratulujem !!!

Anonym

to je niekto zase mudry...ako by asi stihol byt v ten isty cas v Novakoch a aj v Raciciach...?Prosim vas aspon nebudzte taky zavistlivy!

gshock

a mozno ze je 1sp presne v ten isty datum ako msr novaky? :)))))))

Anonym

Mám otázočku, príde Fildo potvrdiť svoju nomináciu na I.kolo SP v Račiciach svojim štartom i v Novákoch na Majstrovstvách SR 5 000 m? Myslím si, žeby sa patrilo .....