Kmeťová s Kohlovou na 500 m najrýchlejšie.

Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou dosiahli na majstrovstvách Európy v nemeckom Brandenburgu v rozjazde K2 žien na 500 m najrýchlejší čas a postúpili priamo do nedeľného finále. Ďalšie tri slovenské lode budú o postup do záverečnej fázy súťaží bojovať v semifinále. V K1 mužov obsadil v najpomalšej prvej rozjazde Gabriel Jakubík 6. miesto, teda poslednú postupovú pozíciu. V C1 Ľubomír Hagara takisto v rozjazde s najslabším víťazným časom dopádloval na 5. pozícii a v K2 mužov dvojica Peter Gelle s Tomášom Martinekom obsadila v najrýchlejšej z troch rozjázd 4. priečku.

SITA, zs | 25.06.2009 19:42:59

Súhrn výsledkov rozjázd - postupujúci priamo do finále a umiestnenie slovenských reprezentantov:

K1 žieny:

I. rozjazda: 1. Katalin Kovácsová (Maď.) 1:51,930

II. rozjazda: 1. Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 1:53,531

III. rozjazda: 1. Josefa Idemová (Tal.) 1:53:558

C1:

I. rozjazda: 1. Jevgenij Šuklin (Litva) 1:51,762

II. rozjazda: 1. Valentin Demjanenko (Azerb.) 1:50,546

III. rozjazda: 1. Attila Vajda (Meď.) 1:52,433, ... 5. Ľubomír Hagara (SR) 2:01,923

K1 muži (nikto nepostupoval priamo do finále):

I. rozjazda: 1. Stjepan Janič (Chorv.) 1:41,345, ... 6. Gabriel Jakubík (SR) 1:47,525

II. rozjazda: 1. Marek Twardowski (Poľ.) 1:40,315

III. rozjazda: 1. Anton Rjachov (Rus.) 1:40,656

IV. rozjazda: 1. Ronald Rauhe (Nem.) 1:39,803

K2 ženy:

I. rozjazda: 1. Beatriz Manchónová, Jana Smidaková (Šp.) 1:43,754, 2. Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková (Maď.) 1:44,246, 3. Yvonne Schuringová, Viktoria Schwarzová (Rak.) 1:44,623

II. rozjazda: 1. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,521, 2. Fanny Fischerová, Franziska Weberová (Nem.) 1:43,936, 3. Lani Belcherová, Lucy Wainwrightová (V.Brit.) 1:45,054

C2:

I. rozjazda: 1. Maksim Prokopenko, Sergej Bezuglij (Azerb.) 1:42,724, 2. Robert Nuck, Stefan Holtz (Nem.) 1:42,813, 3. Jevgenij Ignatov, Ivan Štyl (Rus.) 1:42,985

II. rozjazda: 1. Pawel Skowroňski, Roman Rynkiewicz (Poľ.) 1:42,663, 2. Gábor Széles, Dávid Varga (Maď.) 1:43,648, 3. Iosif Chirila, Victor Mihalachi (Rum.) 1:43,810

K2 muži:

I. rozjazda: 1. Roman Piatrušenko, Vadim Machnev (Bielorus.) 1:30,111, ... 4. Peter Gelle, Tomáš Martinek (SR) 1:32,773

II. rozjazda: 1. Zoltán Kammerer, Gábor Kucsera (Maď.) 1:30,246

III. rozjazda: 1. Eirik Veraas Larsen, Jacob Norenberg (Nór.) 1:30,450

K4 ženy:

I. rozjazda: 1. Nemecko (Carolin Leonhardtová, Nicole Reinhardtová, Katrin Wagnerová-Augustinová, Tina Dietzeová) 1:34,157, 2. Rusko (Anastasia Sergejevová, Juliana Salachovová, Natalia Lobovová, Anastasia Lavrovová) 1:36,287, 3. Veľká Británia (Jessica Walkerová, Rachel Cawthornová, Hayleigh Masonová, Louisa Sawersová) 1:36,437

II. rozjazda: 1. Maďarsko (Tama Csipesová, Erika Medveczká, Natasa Janičová, Dalma Benedeková) 1:34,109, 2. Poľsko (Marta Walczykiewiczová, Ewelina Wojnarowská, Malgorzata Chojnacká, Magdalena Krukowská) 1:34,685, 3. Španielsko (Beatriz Manchónová, Jana Smidaková, Sonia Molanesová, Teresa Portelová) 1:36,194



Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou na 500 m najrýchlejšie.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenské elektrárne
DAK Kiaba Nováky
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
26.04.2020 | Bratislava, Zemník
Rudno Cup
02.05.2020 | Nitrianske Rudno, priehrada
Olympijské hry - Európska kvalifikácia
06.05.2020 | Račice, CZE
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra