Kmeťová s Kohlovou chcú z Pontevedry medailu.

Ivana Kmeťová: "Chceli by sme pokračovať tak, ako sme sezónu začali".

SITA, zs | 30.06.2007 01:29:55

Už niekoľko rokov bývali tradične najväčšími želiezkami slovenskej rýchlostnej kanoistiky na všetkých vrcholných podujatiach posádkové lode. Fanúšikovia pod Tatrami si už zvykli na to, že mužský štvorkajak pravidelne nosí domov medaily. Pred dvoma rokmi si však z Poznane z majstrovstiev Európy nečakane priviezli striebro vtedy ešte pomerne neznáme kajakárky Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou. Bolo to síce z neolympijskej dvojstovky, ale bol to vôbec prvý vzácny kov zo šampionátu starého kontinentu pre slovenské ženy v ére samostatnosti.

Ďalšia sezóna sa pre tento novácko-bratislavský pár vyvíjala v tieni zdravotných problémov Ivany Kmeťovej a experimentovania s výmenou pozícií v lodi. Na jeseň 2006 sa rozhodli zmeniť prípravu. V zime absolvovali dve šesťtýždňové sústredenia v USA a do novej sezóny sa "vovalili" ako veľká voda. Štyri štarty v pretekoch Svetového pohára - štyri prvenstvá. Už nielen na viac-menej exhibičnej dvojstovke, ale aj na olympijskom polkilometri. V maďarskom Szegede doslova postavili celú svetovú špičku do pozoru. "Určite nám vstup do tohto roka vyšiel veľmi dobre, aj my sme z toho prekvapené. Najmä naše víťazstvá v Szegede boli na hranici senzácie," rekapitulovala úvod roka Ivana Kmeťová, ktorá sa vrátila na pozíciu háčika lode.

Na európsky šampionát do španielskej Pontevedry odchádzali obe kajakárky v dobrej nálade. "Záverečnú prípravu sme absolvovali spolu v Račiciach. Zamerali sme sa na dolaďovanie formy a zlepšenie súhry v lodi. Obe sa cítime dobre, verím, že to nie je klamlivý pocit, a že sme naozaj na tom tak dobre, ako sa cítime," zhrnula posledné týždne 22-ročná Nováčanka a pokračovala: "Určite máme vyššie ambície, ako sme mali vlani. Nechcem však nič dopredu hovoriť, aby sa nám to nevypomstilo. Chceli by sme však, aby sme pokračovali v tom, ako sme sezónu začali. Samozrejme, že by všetko smerujeme k tomu, aby sme uspeli nielen v Pontevedre, ale najmä na augustových majstrovstvách sveta v Duisburgu," narážala Ivana na to, že v nemeckom kanoistickom centre sa bude o šesť týždňov bojovať nielen o tituly, ale najmä o miestenky na budúcoročné Hry XXIX. olympiády v Pekingu.

Obe slovenské reprezentantky si uvedomujú, že v porovnaní s minulými rokmi, keď mohli na "veľkých" pretekoch iba prekvapiť, teraz bude očakávanie verejnosti oveľa väčšie. "Súperky už vedia o nás, kto sme. Určite, že tlak na nás bude väčší, na aký sme boli zvyknuté, ale nechceme si ho pripúšťať. Chceme sa sústrediť iba na to, aby sme zajazdili čo najrýchlejší čas a podali plnohodnotný výkon zakončila Ivana Kmeťová.

Spolu s Martinou Kohlovou absolvujú v Pontevedre kompletný program v ženskom dvojkajaku - to znamená preteky na 1000, 500 i 200 m. Začínajú už vo štvrtok predpoludním rozjazdami na kilometrovej trati.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová s Kohlovou chcú z Pontevedry medailu.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.