Kmeťová nechce hovoriť o medaile z Londýna

Slovenskí rýchlostní kanoisti majú už sedem istých miesteniek na Hry XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta). Dve z nich patria skúsenej posádke ženského dvojkajaka Ivane kmeťovej a Martine Kohlovej. Na budúci týždeň sa obe prvýkrát v tomto roku predstavia v pretekoch. "Už v utorok nás čaká prvý štart na kvalifikačných pretekoch v českých Račiciach. Bude to také akési prebudenie po zimnej príprave," začala rozhovor pre SITA 27-ročná Nováčanka Ivana Kmeťová.

SITA, zs;mj | 27.04.2012 20:23:29

Má za sebou skutočne náročnú zimnú prípravu. "Urobila som v nej všetko pre to, aby po nej prišla úspešná sezóna. Všetko som podriadila kanoistike. Bola som štyri týždne na sústredení v Juhoafrickej republike v meste Port Edward, na dva dni som prišla domov a opäť som cestovala na ďalšie sústredenie do španielskej Sevilly. Bolo to nesmierne náročné, ale verím, že to prinesie svoje ovocie,“ pokračovala najlepšia slovenská rýchlostná kanoistka posledných rokov.

Po Račiciach ju spolu s Martinou Kohlovou čakajú v relatívne rýchlom slede ďalšie štarty. "O dva týždne máme Svetový pohár v poľskej Poznani, kde sa budeme môcť konfrontovať so svetovou špičkou. Hneď potom príde Svetový pohár v nemeckom Duisburgu. Verím, že sa predstavíme v dobrej forme. No a v júni chceme štartovať na majstrovstvách Európy v Záhrebe. Potom už príde až Londýn," naznačila Ivana Kmeťová pretekový itinerár.

Na olympiáde sa predstaví vo svojej hlavnej disciplíne K2 na 500 m. Program súťaží rýchlostných kanoistov je však postavený tak, že by mohla stihnúť aj singlovú dvojstovku. "Preteky singlov na dvesto metrov sú až po deblových päťstovkách. Pokiaľ by sa mi dobre jazdila táto disciplína a vyhrala by som domácu kvalifikáciu, určite by som sa veľmi rada predstavila v Londýne aj na tejto trati. Nepredbiehajme však, prvým krokom by bolo uspieť na domácej kvalifikácii," nechce dopredu lietať v oblakoch majiteľka troch vzácnych kovov z majstrovstiev sveta (bilancia 0 - 1 - 2) a šiestich medailí z majstrovstiev Európy (1 - 4 -1).

O tom, že budú spolu s Kohlovou patriť v britskej metropole do širšieho okruhu kandidátok na pódiové umiestnenie, odmietla hovoriť. "Samozrejme, že o tom sníva každý športovec. Nič viac ako olympijská medaila sa nedá dosiahnuť. Bude to naša druhá olympiáda. V Pekingu pred štyrmi rokmi nám to nevyšlo podľa predstáv. Teraz máme cieľ dostať sa do finále. Bude to náročné, pretože v ňom už bude štartovať iba osem lodí. Dáme do toho všetko. Určite nebudem hovoriť o medaile. Zostaňme pri tom, že sa chceme dostať do finále a v ňom dosiahnuť dobré umiestnenie," uzavrela Ivana Kmeťová.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová nechce hovoriť o medaile z Londýna“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
132,00
2. UKB
78,0%
103,00
3. PIE
71,6%
94,50
4. NOV
59,1%
78,00
5. ŠAM
58,0%
76,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár
26.05.2023 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
26.05.2023 | Bratislava, Zemník
Veľká cena Komárna
03.06.2023 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
KP Juniori
10.06.2023 | Bratislava, Zemník
Pohár SNP
17.06.2023 | Piešťany, Váh-Slňava
Európske hry
21.06.2023 | Krakow, POL
Trenčianska regata
24.06.2023 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.