Kmeťová najazdila v Portugalsku kvantum kilometrov

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová pomaly finišuje s objemovou zimnou prípravou na nadchádzajúcu sezónu, ktorej vrcholom budú júnové majstrovstvá Európy v portugalskom Montemor-o-Velho a potom svetový šampionát na prelome augusta a septembra v nemeckom Duisburgu.

SITA | 06.03.2013 21:51:37

Od polovice februára absolvovala sústredenie práve v krajine kontinentálnych majstrovstiev - v Portugalsku. "Trénovala som v centre Montebelo Aguieira. O komfort športovcov sa tam stará jeden zo známych výrobcov lodí, ktorý zabezpečí aj lode na prenájom a ubytovanie v rezorte. Podmienky tam sú naozaj výborné. Veľké jazero, kilometrová dráha na merané tréningy a viacero dvestometrových dráh pre šprintérov, posilňovňa, regeneračná časť, jedlo - to všetko je na jednom mieste, takže som sa mohla sústrediť iba na tréning," cituje oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky 28-ročnú odchovankyňu nováckej kanoistickej liahne.

V Portugalsku sa pripravovala spoločne s pretekármi Dukly Trenčín pod vedením trénera Radovana Šimočka. Základom tejto fázy prípravy je najmä najazdenie čo najväčšieho počtu kilometrov na vode. "Pomaly sa treba dostať do pohody. Myslím si, že za tie dva týždne sa mi to aj podarilo. Samozrejme, na začiatku som sa trošku trápila, ale to súviselo so zranením, ktoré som si musela doliečiť. Mala som natrhnutý sval na ľavom predlaktí, no teraz už som v poriadku," pokračuje Ivana Kmeťová na stránke www.canoe.sk.

Jej denný režim bol náročný, ale nie stereotypný. "Na vode som bola dvakrát denne, ráno bývali tie dlhšie a dôležitejšie tréningy. Párkrát v týždni sa k rannému tréningu pridal aj ťažký beh. Poobede boli špeciálne tréningy na vode s brzdou alebo posilňovňa a následné vyjazdenie na vode. V každej fáze prípravy sú nejaké naozaj veľmi ťažké tréningy, ktoré jednoducho musíme vydržať, kým si na ne telo zvykne. Bolí to, ale dá sa to prekonať," naznačila svoj denný režim majiteľka troch medailí z MS (0 - 1 - 2) a šiestich vzácnych kovov z ME (1 - 4 - 1).

Tréningy jej dávali poriadne zabrať a na výlety či spoznávanie okolia neostávali sily ani čas. "Nie je to nejaká dovolenková destinácia, ale super miesto na tréning. Práve preto sa tam pripravuje vyše stovka Rusov a množstvo ďalších vrcholových pretekárov. Dostatočne sme si obzreli aj kanál v Montemore, kde sa uskutočnia tohtoročné majstrovstvá Európy. Vyzerá to tak, že tam pravidelne fúka dosť silný bočný vietor a to je veru nemusím. Ale azda nás počasie v letných mesiacoch prekvapí," optimisticky uzatvorila svoje rozprávanie o sústredení Ivana Kmeťová.

Domov na Slovensko sa vrátila iba v nedeľu 3. marca, už sa však pomaly balí na ďalšie sústredenie v teple. Tentoraz si za miesto vybrala španielsku Sevillu. Odchádza v sobotu 9. marca, prípravu na juhu Pyrenejského polostrova má naplánovanú do konca mesiaca.

Diskusia k článku:

Anonym

Kmeťová mení Portugalsko za Španielsko, dostáva sa do pohody

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2207

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.