Kmeťová, Kohlová proti sebe a zasa aj spolu

Nezvyčajnú sezónu prežívajú kajakárky Ivana Kmeťová a Martina Kohlová. Mnoho rokov boli nerozlučnou dvojicou a dennodenne si sadali spolu do dvojkajaka. Po olympijských hrách v Londýne sa však rozhodli, že je čas na zmenu a na prvú polovicu aktuálnej sezóny sa z nich stali singlistky. Samostatne štartovali na Svetových pohároch i na majstrovstvách Európy, s blížiacim sa svetovým šampionátom sa však rozhodli znova posadiť sa do jednej lode.

SITA, pp | 10.08.2013 17:45:45

Aj v Piešťanoch bojovali proti sebe o tituly na 1000 a 500 m, v oboch prípadoch bola úspešnejšia Martina Kohlová, no ani nie hodinu po finále na 500 m si sadli do dvojkajaka a titul si vybojovali spoločne. "Pprvýkrát v tejto sezóne sme boli v jednej lodi na júlovej Nováckej 500-ke. Bolo to úplne prirodzené, cítili sme sa dobre, mám pocit, že prestávka nám prospela, hlavne čo sa pocitu v lodi týka," povedala pre canoe.sk Ivana Kmeťová v cieli disciplíny K2.

"Ja som sa spočiatku tej zmeny bála, no nakoniec sa naše rozdelenie ukázalo ako pozitívny krok, oddýchli sme si od dvojkajaka a po tej prestávke mám pocit, že nám to ide v K2 veľmi dobre. Necháme sa prekvapiť, čo dosiahneme na MS. Verím, že to bude dobré a že súperky prekvapíme dobrým výkonom," dodala Martina Kohlová.

Pre zjazďovanie K2 si vybrali dievčatá po prvý raz Bohinjské jazero v slovinských Alpách. Od 8. júla tam strávili tri týždne a po domácom šampionáte znova do Slovinska smerujú. "Bol to môj nápad a prirodzene vyústil zo spolupráce so Špelou Ponomarenko Janič, ktorá tam chodieva trénovať. Slovinský zväz vyznačil trojkilometrovú trať pre rýchlostných kanoistov a veslárov, sú tam veľmi dobré podmienky, ktoré sa zrejme slovinskému zväzu vyplatia v podobe dobrých výsledkov," vysvetlila Martina Kohlová.

Jej parťáčka z lode dodáva, že vďaka nádhernému prostrediu im trojtýždňové sústredenie ubehlo ako voda. "Hoci je jazero veľké, je uzavreté v kopcoch, takže sme nemali problémy s vlnami. Ranné tréningy prebiehali úplne na pokojnej hladine."

V Duisburgu na svetovom šampionáte chcú postúpiť do finále. "Ak by sme nepostúpili na MS do finále, určite by sme boli veľmi sklamané," zhodujú sa obe dievčatá. "Súperky zhruba poznáme. Na Duisburg máme vynikajúce spomienky. Vybojovali sme si tam nomináciu na OH v Pekingu, získali striebro v K2 200 m na MS, prvú na svetovom šampionáte, a po prvý raz v kariére sme tam vyhrali aj Svetový pohár na najkratšej trati. Veríme, že v tejto tradícii budeme pokračovať."

Správu priniesol web Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky canoe.sk.Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová, Kohlová proti sebe a zasa aj spolu“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2019
1. KOM
100,0%
1 235,00
2. PIE
70,0%
864,00
3. NOV
68,7%
849,00
4. TAT
41,1%
507,50
5. ŠAM
38,9%
480,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Pohár SNP
19.06.2021
Novácka päťstovka, 49. ročník
03.07.2021 | Nováky, jazero
ME Majstrovstvá Európy - maratón
08.07.2021 | Moskva, RUS
Samaria Cup
10.07.2021
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra