Kmeťová a Kohlová si v lodi opäť medailovo sadli

Každá trénuje sama a inde, ale keď si sadnú do spoločnej lode, stojí to za to. Jednu z dvoch slovenských medailí na víkendovom podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v Račiciach získal dvojkajak Ivana Kmeťová - Martina Kohlová. Bola bronzová a v disciplíne K2 na 200 m prišla pre slovenské ženské duo na račickom kanáli takmer presne po troch rokoch. "Je to tak, dlhší čas sme čakali na medailu vo Svetovom pohári. Dúfam, že si ňou urobíme chuť a že sa to už teraz rozbehne," usmievala sa Martina Kohlová po bronzovej dvojstovke. "Veľmi sa tešíme z tohto tretieho miesta. Je len začiatok sezóny, vlani sme mali tendenciu zlepšovať sa od pretekov k pretekom. Preto verím, že smerom k majstrovstvám Európy a majstrovstvám sveta to bude už len lepšie," dodala Kmeťová.

SITA, ds;lb | 19.05.2014 20:58:29

Po vlaňajších majstrovstvách sveta v Duisburgu, kde skončili na 500 m tesne za stupňami víťazov, si najlepšie slovenské kajakárky sadli spolu do lode až pred mesiacom na kvalifikačných pretekoch Slovákov v Račiciach. Týždeň pred podujatím Svetového pohára sa na svoj obľúbený kanál vrátili, aby sa podľa vlastných slov čo najlepšie "zjazdili". Výsledky ich veľmi povzbudili do ďalšej práce. Štvrté miesto na 500 m a tretie na 200 m v nabitej svetovej konkurencii sú prísľubom pred vrcholmi sezóny - júlovými majstrovstvami Európy v Brandenburgu a augustovými majstrovstvami sveta v Moskve.

"V Račiciach sme ako doma, aj preto sme sa rozhodli, že chceme práve na tomto Svetovom pohári štartovať spoločne v dvojkajaku. A aké sú pocity z prvých vážnych pretekov v sezóne? Perfektné. Cítime sa v lodi výborne a ja osobne mám teraz väčšiu chuť pretekať v deblovke. Máme novú taktiku. Už máme premyslené, kedy zrýchlime, natiahneme záber, či spomalíme. Má to väčšiu hlavu aj pätu, vyzerá to aj lepšie technicky," pochvaľovala si Kohlová. "Pocity sú fajn, aj keď bola strašná zima a v nedeľu počas pretekov aj pršalo. Chladno a daždivo však bolo pre všetkých rovnako," doplnila Kohlovej dlhoročná "parťáčka" Ivana Kmeťová.

Obe zároveň pripomenuli, že v Račiciach mohli získať aj dve medaily, ale v sobotňajšom finále na 500 m im nezahral do kariet vietor, resp. nevýhodná druhá dráha, v ktorej absolvovali preteky. "Dráhy 9, 8 a 7 mali veternú výhodu pod tribúnou, ale s tým nič nenarobíme. V našom športe s tým musíme rátať, že keď fúka vietor, niektoré dráhy môžu byť výhodnejšie ako iné," prezradila Kohlová. Po finále na 500 m obe navyše priznali, že v lodi sedeli "nakrivo". Tento problém mali počas predĺženého víkendu v Račiciach aj niektoré mužské slovenské posádky v dvojkajaku. O čo presne išlo?

"Keď si sadnete nakrivo, nedá sa to len tak ľahko vyrovnať. Záleží od pádlovania, frekvencie, momentálneho myknutia loďou. Keď je človek v lodi sám, nemusí sa prispôsobovať, vykoriguje si to a ide ďalej. Keď sú dvaja, musí sa prispôsobiť druhému. Počas pretekov však nie je čas zakričať si, že sadni si inak... Veríme, že nabudúce už budeme sedieť ´rovnejšie´,“ vysvetlili slovenské kajakárky.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kmeťová a Kohlová si v lodi opäť medailovo sadli“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
KP veslári, Zemník, Bratislava (uzavretá trať)
13.04.2024
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.