Kanoisti vybojovali štyri miestenky, Millera šokoval Chorváth.

Šéf štábu Slovenského olympijského výboru pre OH 2004 Vladimír Miller vyslovil veľkú spokojnosť s úspešným vystúpením slovenských rýchlostných kanoistov na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, kde zverenci reprezentačného trénera Pavla Blaha vybojovali pre Slovensko ďalšie tri miestenky do Atén. Na olympiáde pod Akropolou sa tak celkovo predstavia štyri slovenské lode.

SZRK, TASR | 23.05.2004 18:57:17

Millera potešil postup skúseného kajakára Róberta Erbana, ktorý si po rozpade úspešného deblkajaku s Jurajom Kadnárom zabezpečil olympijskú miestenku v singli na 1000 m trati a zachoval si tak príslušnosť v slovenskom Top tíme, z ktorého mu v prípade neúspechu na ME hrozilo vyradenie. Skutočným šokom bol však pre šéfa štábu SOV úspech ďalšieho kajakára-singlistu Martina Chorvátha na 500 m, ktorý vypálil rybník viacerým favoritom a vďaka piatej priečke bude mať možnosť okúsiť olympijskú atmosféru.

"Som veľmi rád, že rýchlostní kanoisti na európskom šampionáte v Poznani vybojovali ďalšie tri olympijské miestenky a Slovensko tak bude mať v Aténach v tomto dynamickom, atraktívnom a pre nás úspešnom športovom odvetví celkovo sedemnásobné zastúpenie v štyroch disciplínach. Robo Erban potvrdil svoje kvality, naplno zúročil svoje bohaté skúsenosti z ťažkých podujatí a bude štartovať na svojej štvrtej olympiáde. Priznám sa, že po nečakanom rozpade dvojkajaku Erban, Kadnár sme boli veľmi roztrpčení, no som rád, že Robovi tak trochu riskantný ťah pokúsiť sa o Atény na singlovej trati dokonale vyšiel. Skutočným šokom bola pre mňa správa o úspešnom vystúpení ďalšieho kajakára Martina Chorvátha, ktorý prakticky už v piatok vybojoval pre Slovensko druhú miestenku na 500 m trati. Jeho výkon i postup na OH 2004 je veľmi cenným výsledkom a príjemným prekvapením. Potešilo ma, že v Aténach budeme mať v osobe Mariána Ostrčila svoje zastúpenie aj medzi kanoistami, veď v tejto kategórii boli stanovené mimoriadne tvrdé postupové kritéria," povedal Miller.

V Poznani sa nepodarilo vybojovať miestenku do Atén deblkanoe Peter Páleš, Ján Kubica a obaja tak vypadnú z Top tímu SOV. "Mrzí ma, že Petrovi Pálešovi sa nepodarilo postúpiť na olympiádu v singli ani v debli. Ide o veľmi skúseného pretekára, ktoré dlhé roky v prospech Slovenska odvádza dobré služby, žiaľ, šport niekedy prináša aj takéto situácie. Kajakárke Marcele Erbanovej ušla olympijská miestenka iba tesne a je tu ešte malá šanca, že by sa dodatočne mohla dostať na olympiádu pomocou voľnej karty alebo nejakej pozvánky. Nedávam však tomu príliš veľa šancí vzhľadom na to, že v uplynulých mesiacoch sa nám diplomatickou cestou nepodarilo zabezpečiť olympijskú miestenku pre zápasníka-voľnoštýliara Andreja Fašánka a s najväčšou pravdepobnosťou zlyhá aj pokus o udelenie voľnej karty pre talentovanú strelkyňu Zuzanu Štefečekovú," dodal Miller.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kanoisti vybojovali štyri miestenky, Millera šokoval Chorváth.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
1 626,50
2. NOV
55,8%
907,00
3. PIE
46,7%
759,50
4. TTS
38,6%
628,50
5. ŠAM
31,7%
516,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta v maratóne
29.09.2022 | Ponte de Lima (POR)
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.