Kanoisti sa lúčili podpismi a za potlesku fanúšikov

Pohodovú atmosféru slnečného nedeľňajšieho popoludnia počas majstrovstiev Slovenska v rýchlostnej kanoistike na Zemníku narušila milá udalosť. S fanúšikmi sa pred odchodom do Ria de Janeiro prišla rozlúčiť sedmička olympionikov. Peter Gelle (K1 1000 m), Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák (K4 1000 m), Vincent Farkas (C1 1000 m) a Martina Kohlová (K1 200 a K1 500 m) mali pred odchodom na neďaleké letisku vo Schwechate dobrú náladu. Dobrú polhodinku podpisovali kartičky svojim možným nástupcom na autogramiáde, ďalšiu polhodinu strávili pózovaním pre fotografov, resp. rozhovormi s médiami. Ich príchod aj odchod sprevádzal potlesk prítomných.

SITA, ds | 07.08.2016 20:43:19

"Trio Martina Kohlová, Peter Gelle a Vincent Farkas so svojimi trénermi cestuje ešte v nedeľu, členovia káštvorky prespia vo Schwechate a do Ria sa presunú v pondelok ešte o čosi pohodlnejším spôsobom. Uvedomujeme si, že K4 je náš adept na topvýskledok a chceli sme jej utvoriť čo najlepšie podmienky. Priamo v Riu budú síce bývať v olympijskej dedine s ostatnými, ale rozhodli sme sa prenajímať aj špeciálny apartmán neďaleko pretekového areálu. Rozjazdy a semifinálové jazdy sa pôjdu v rozpätí necelej hodiny, nechceli sme teda ponechať nič na náhodu," informoval prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Róbert Petriska. Pred štyrmi rokmi v Londýne mala slovenská výprava rýchlostných kanoistov osem členov, teraz letí do Ria sedmička reprezentantov. Na OH 2014 zostali rýchlostní kanoisti bez medaily (dve šieste a jedno ôsme miesto), teraz minimálne ambície K4 siahajú k jagavým kovom.

"Nejdeme si to tam obzrieť, ani sa len tak zúčastniť. Keď sa nevyskytne niečo zlé, budeme mať medailovými ambíciami. Treba si však uvedomiť, že v Deň D musí vyjsť všetko do posledných detailov a v našej disciplíne sa to ešte musí znásobiť," uviedol skúsený Erik Vlček, na ktorého čaká takmer rekodná piata olympijská účasť. Multimedailista z vrcholných podujatí má 34 rokov a skúseností na rozdávanie, rovnako tak cenných kovov. Desaťnásobný majster sveta môže v Riu skompletizovať zbierku z olympijských hier, chýba mu už len zlato. "Máme spoločný cieľ a máme na to, aby sme ho splnili. Reči typu, že mne chýba už len zlato a iný ešte nemá žiadnu medailu, idú bokom," doplnil Vlček.

Azda najťažšia konkurencia v Riu čaká na kajakára Petra Gelleho, ktorý sa predstaví v singlovej disciplíne K1 1000 m. "Obrovské sito bolo na túto olympiádu, ale tam to bude ešte ťažšie. Už v rozjazde bude náročné nájsť nejakého outsidera. Musím byť stopercentne pripravený a zvládnuť to čo najlepšie. Dostať sa do finále bude základný cieľ, potom sa uvidí," skonštatoval Peter Gelle.

Prezident Petriska verí káštvorke, ale aj ďalším olympionikom. "Od chlapov v K4, ale aj Petra Gelleho a Martiny Kohlovej čakáme finálové jazdy. Kanoista Vincent Farkas sa na OH dostal dodatočne na základe uvoľnenej miestenky od Medzinárodnej kanoistickej federácie a víťaznej minikonfrontácie s Matejom Rusnákom. "Farkas tam pôjde na prvú veľkú skúšku tak, ako kajakár Marek Krajčovič do Londýna pred štyrmi rokmi," uviedol Petriska. "Olympiáda bol môj životný sen a už samotná účasť je pre mňa veľká motivácia. Samozrejme, v Riu chcem odviesť čo najlepší výkon, aby som bol spokojný. V praxi to znamená dobrá semfinálová jazda," povedal Vincent Farkas.

Diskusia k článku:

Anonym

V pondelok štartuje olympiáda pre rýchlostných kanoistov: PROGRAM SLOVÁKOV

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3134

Anonym

Gelle a Kohlová z Ria: Želáme si, aby to bol boj so súpermi, nie s vetrom

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3133

Anonym

TA3 video

Získajú Slováci olympijskú medailu v kanoistike? Najväčšie ambície má štvorkajak

http://www.ta3.com/clanok/1088762/ziskaju-slovaci-olympijsku-medailu-v-kanoistike-najvacsie-ambicie-ma-stvorkajak.html

Anonym

Na olympiádu do Ria sme vyprevadili sedem statočných

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=3131

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.