Kanadský pár o potýčke s bielym žralokom na kanoe

Kanadský pár sa jedného pokojného dňa rozhodol stráviť deň na kanoe. Manželov však čakala nechcená spoločnosť - žralok biely, ktorý ich prenasledoval. Obaja vyviazli bez zranení.

14.03.2019 20:23:27

Najprv neverili, že ide skutočne o žraloka

Pat Barker a jej manžel, obaja zanietení kanoisti, pádlovali cez záliv Passamaquoddy Bay k ostrovu. V tej chvíli si všimli, že pri ich vyše sedem metrovom kanoe sa vynorila chrbtová plutva. Barker povedala, že si spoločne s manželom najskôr mysleli, že to bola len sviňucha, no na základe veľkosti a farby zvieraťa, ktoré bola tmavosivé a dlhé asi 4,5 metra, rýchlo pochopili, že pravdepodobne ide o veľkého bieleho žraloka. Barker sa podľa jej vlastných slov totiž vtedy zadívala do vody a pomyslela si, že chce vidieť tvar tej sviňuchy. No veľkosť zvieraťa bola nesmierna, vraj to nedokáže ani popísať. Vraj sa cítila, akoby sa pri nich plavila ponorka. Pár by sa v tej chvíli asi radšej videl doma a športu by sa venovali len pasívne podávaním športových stávok, no v tej chvíli už bolo neskoro.

Žralok ich prenasledoval

Predátor začal okolo ich kanoe krúžiť. Pár sa ponáhľal naspäť k pobrežiu, no žralok ich sledoval. Nevedno ako dlho, pretože manželia boli príliš vystrašení na to, aby sa obzreli za seba. V tej chvíli mali dojem, že tam obaja zomrú. Keď sa im podarilo dostať na pobrežie, zalarmovali experta na žralokov, ktorý podporil ich teóriu, že mohlo ísť o bieleho žraloka. Chris Fischer, ktorý vedie výskumnú skupinu zaoberajúca sa žralokmi povedal, že toto západné pobrežie je veľmi obľúbenými miestom pre žralokov bielych, najmä v období párenia. Organizácia, v ktorej pôsobí, má verejne dostupný portál, kde sa celosvetovo sleduje výskyt žralokov.

Existuje portál, ktorý žralokov lokalizuje

Podľa tejto webovej stránky sa momentálne v kanadských vodách Atlantického oceánu niekoľko žralokov vyskytuje. Napríklad George, dospelý samec veľkého žraloka bieleho, sa aktuálne pohybuje okolo Newfoundlandu. Batsy, mladá samica bieleho žraloka, je lokalizovaná pri pobreží Canso. Ďalej od pobrežia podľa portálu možno nájsť aj iné druhy žralokov - ide napríklad o žraloka modrého, tigrieho či žraloka mako.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kanadský pár o potýčke s bielym žralokom na kanoe“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.