Kaliňák prijal medailistov z ME

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Róbert Kaliňák prijal v piatok na pôde sídla ministerstva desať členov Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR (SŠŠR MV SR) - čerstvých medailistov z nedávnych európskych šampionátov v rýchlostnej kanoistike a vodnom slalome. Komárňanský štvorkajak Richard a Michal Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr jazdiaci v klubových farbách ŠKP Bratislava sa prišiel svojmu ministrovi pochváliť dvoma titulmi majstrov Európy v disciplíne K4 na 500 m a 1000 m. Zlaté medaily na ME vo vodnom slalome v Krakove získali aj bratia Peter a Pavol Hochschornerovci v súťaži C2. Striebro v C2 pridali v Krakove aj bratranci Peter a Ladislav Škantárovci a kajakárka Gabriela Stacherová, členka ženskej hliadky 3 x K1. Na prijatí u ministra Kaliňáka nechýbal ani Matej Beňuš, člen zlatej hliadky 3 x C1 z Krakova, ktorý o dva týždne bude farby Slovenska hájiť v Taliansku na svetovom šampionáte v zjazde na divokej vode. "Slovenskí reprezentanti vo vodných športoch dosiahli od roku 1993 na tých najvýznamnejších svetových a európskych podujatiach toľko veľkých úspechov, že široká športová verejnosť nemá šancu si ich všetky presne pamätať. Nedokáže ich dôkladne zdokumentovať. Dokonca som presvedčený, že si ich presne nepamätajú ani samotní reprezentanti," povedal pre agentúru SITA minister Kaliňák. S ministrovými slovami súhlasil aj najúspešnejší rýchlostný kanoista v histórii Slovenska Michal Riszdorfer, ktorý iba na ME doteraz získal pätnásť medailí, z toho jedenásť zlatých.

SITA, sz;mj | 24.05.2008 00:30:27

Podľa ministra Kaliňáka obdivuhodné a najmä pravidelné úspechy najúspešnejších slovenských športovcov vo vodných športoch fanúšikovia nevnímajú tak intenzívne ako ojedinelé úspechy v najpopulárnejších kolektívnych športoch. "Kým vodáci nosia medaily z ME a MS pravidelne, napríklad naši hokejisti sa k historickému úspechu dopracujú raz za desať rokov. Preto verejnosť výsledky slovenských hokejistov a futbalistov vníma tak intenzívne. A veľmi dlho si ich pamätá. Pre priaznivcov kolektívnych športov je to veľká vzácnosť. A vodáckym úspechom, na ktoré si ľudia za tie roky už zvykli, okrem erudovaných odborníkov nikto nevenuje pozornosť, čo je na škodu celého slovenského športu," zdôraznil Kaliňák. "Ako chlapec, ktorý sa narodil na vode, veľmi obdivujem všetkých vodákov, ktorí to vedia, lebo hoci pochádzam z námorníckej rodiny, nikdy som vodné športy aktívne nerobil," priznal šéf rezortu vnútra, ktorý v uvoľnenej atmosfére stretnutia prezradil, že pre tých najrýchlejších kanoistov má ponuku na zamestnanie aj po skončení ich aktívnej činnosti. "Keď v budúcnosti budeme personálne posilňovať poriečne oddelenie Policajného zboru SR, pre rýchlosť a účinnosť policajného zásahu určite využijeme aj služby takých kvalitných rýchlostných kanoistov, ako sú bratia Riszdorferovci a ich ďalší kolegovia."

Minister na stretnutí s Riszdorferovcami a spol. pripomenul, že hoci rezort vnútra a Stredisko štátnej športovej reprezentácie MV SR vytvárajú svojim reprezentantom na športovanie a na prípravu tie najlepšie podmienky, v budúcnosti nebude ľahké vychovať na Slovensku ich rovnocenných nástupcov a pokračovateľov. "Všetci, ktorých sme pozvali na stretnutie, sú výnimočné talenty, ktoré bude veľmi ťažké nahradiť. Sú to športovci, ktorí sú vo svojom športe najlepší na svete. A v tom je ich výnimočnosť, na ktorú sme právom hrdí," dodal Kaliňák.

Na záver hodinového stretnutia vicepremiér požiadal trénera rýchlostných kanoistov SR Pavla Blaha, aby mu priamo z Číny poslal SMS-správu o presnom programe slovenských športovcov počas olympijských súťaží. "Budem rád, keď o všetkom, čo sa bude diať v Číne, budem dobre informovaný. Počas pekinskej olympiády si chcem, ak to bude možné, zariadiť čas tak, aby som si našiel voľnú chvíľu na fandenie slovenským olympionikom pred televízorom," povedal Róbert Kaliňák.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kaliňák prijal medailistov z ME“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 | Bratislava, Zemník
M-SR dlhé trate
04.05.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
Jungov memoriál
11.05.2024 | Štúrovo, Lodenica pod mostom Márie Valérie
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.