Kaliňák odmenil úspešných športovcov MV SR

Pri príležitosti 20. výročia založenia Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR (SŠŠR MV SR) podpredseda vlády SR a minister tohto rezortu Robert Kaliňák odovzdal ôsmim medailistom z OH a ZOH, resp. PH v pondelok v bratislavskom hoteli Bôrik Pamätnú medailu ministra vnútra SR I. stupňa.

SITA, sz;pp | 21.01.2014 21:24:42

Ako prví si po toto rezortné vyznamenanie prišli trojnásobní olympijskí víťazi a štvornásobní medailisti OH vo vodnom slalome v kategórii C2 Peter a Pavol Hochschornerovci. Po nich sa na pódiu dostala dvojnásobná medailistka z OH 2008 a 2012 v športovej streľbe Zuzana Štefečeková, jej reprezentačná kolegyňa Danka Barteková, bronzová z OH 2012 v Londýne, či dvojnásobný olympijský medailista z OH 2004 a 2008 v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček. Medzi ocenenými bol aj strieborný zo ZOH 2006 v Turíne Radoslav Židek, ako aj medailisti v rýchlostnej kanoistike Juraj Tarr a Juraj Bača. Menoslov najúspešnejších reprezentantov MV SR, ktorí dostali pamätnú medailu ministra, uzavrela zlatá z paralympiády v Pekingu 2008 v športovej streľbe zdravotne postihnutých športovcov Veronika Vadovičová.

Jubilujúca inštitúcia športovcov MV SR (SŠŠR MV SR) využila pondelkové podujatie aj na ocenenie trénerov, ktorí svojich zverencov k olympijským poctám priviedli. Galériu takto oceneným kormidelníkov tvorili Peter Hochschorner st., Juraj Sedlák, Branislav Slamka, Tibor Soós a Jozef Široký. S výnimkou Branislava Slamku, za ktorého poctu prevzal brat Vladimír, všetci spomínaní kormidelníci z tohto menoslovu boli v pondelok aj v zozname tých, ktorí dostali odmenu aj za najhodnotnejšie výsledky svojich zverencov v roku 2013.

Predstavitelia MV SR okrem nich si uctili aj trénerov Pavla Hlavačku, Felixa Masára, Juraja Minčíka, Pavla Ostrovského a Vanessy Prajovej. Medzi laureátmi v kategórii dospelých i juniorov, ktorí dostali odmenu za výsledky v roku 2013, boli zástupcovia jedného kolektívneho športu (vodní pólisti ŠKP Modrí Draci Košice - Staré Mesto) a štyroch individuálnych športových odvetví (vodný slalom, rýchlostná kanoistika, športová streľba a box) plus športovej streľby zdravotne postihnutých pretekárov.

Za všetkých ocenených športovcov MV SR sa ministrovi Kaliňákovi poďakovala členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a členka výkonného výboru SOV Danka Barteková, ktorá okrem slov vďaky venovala podpredsedovi vlády aj niekoľko užitočných súčastí športového výstroja.

Ocenení športovci mu odovzdali kajakárske pádlo, aby mal "široký záber pri všetkom, čo bude v prospech športovcov MV SR v budúcnosti robiť." Tak isto mu darovali streleckú vestu, aby bol "ostrieľaný pri zabezpečovaní podmienok pre športovcov SŠŠR MV SR." Od pondelka má minister vnútra v arzenáli aj novú slalomársku prilbu, aby sa "cítil bezpečne pri nárazoch do možných prekážok" a pästiarske rukavice, aby "ako patrón športovcov rezortu vnútra dokázal pri svojich športovcov vyboxovať čo najlepšie podmienky."

"Myslím si, že toto obdarovanie pána ministra veľmi pekne oživilo túto slávnostnú príležitosť. Príhovor som si napísala sama, zoznam športového výstroja pre neho sme vyberali spoločne s ostanými ocenenými športovcami, každý niečo doniesol. Celú akciu sme konzultovali a koordinovali s pánom riaditeľom nášho rezortného strediska Mariánom Kukumbergom," povedala pre agentúru SITA Danka Barteková a pokračovala: "Sme radi, že pán minister nám pomáha robiť to, pre čo sme sa narodili, čo nás v živote najviac baví - a vďaka čomu šírime dobré meno Slovenska v zahraničí. Sme radi, že nám pomáha športovať, že nám pomáha žiť športom a pre šport, ktorý sme si vybrali."

Zoznam ocenených reprezentantov Strediska štátnej športovej reprezentácie MV SR (SŠŠR MV SR):

Medailisti z OH a ZOH (Pamätná medaila ministra vnútra SR I. stupňa):

Pretekári: Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom), Danka Barteková, Zuzana Štefečeková (obe športová streľba), Juraj Tarr, Erik Vlček, Juraj Bača (všetci rýchlostná kanoistika), Radoslav Žídek (snowbording), Veronika Vadovičová (športová streľba zdravotne postihnutých športovcov).

Tréneri: Peter Hochschorner st. (vodný slalom), Juraj Sedlák, Branislav Slamka (obaja športová streľba), Tibor Soós (rýchlostná kanoistika), Jozef Široký (športová streľba zdravotne postihnutých športovcov).

Zoznam športovcov a trénerov SŠŠR MV SR, ktorí boli ocenení za úspechy v roku 2013:

Kolektív:

ŠKP Modrí Draci Košice - Staré Mesto (vodné pólo).

Športovci - seniori:

Danka Barteková, Roman Čavara, Marián Kovačócy, Jana Mezeiová, Andrea Stranovská, Zuzana Štefečeková, Monika Štibravá, Erik Varga (všetci športová streľba), Veronika Vadovičová (športová streľba zdravotne postihnutých športovcov), Peter a Pavol Hochschornerovci, Matej Beňuš, Ladislav a Peter Škantárovci (všetci vodný slalom), Sandro Dirnfeld (box), Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (obe rýchlostná kanoistika).

Športovci - juniori:

Jerguš Baďura, Matúš Gewissler, Juraj Skákala, Andrej Málek (všetci vodný slalom), Viktor Demin, Gábor Jakubík, Marek Krajčovič, Matej Michálek, Tibor Linka (všetci rýchlostná kanoistika), Filip Praj, Nina Slamková (obaja športová streľba), Robert Rácz (box).

Tréneri:

Pavol Hlavačka (box), Peter Hochschorner st., Juraj Minčík, Pavel Ostrovský (všetci vodný slalom), Félix Masár (rýchlostná kanoistika), Vanessa Prajová, Juraj Sedlák, Vladimír Slamka (športová streľba), Jozef Široký (športová streľba zdravotne postihnutých športovcov).

Diskusia k článku:

Anonym

Bratia Rizsdorferovci ?

Späť na zoznam aktualít
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
512,50
2. ŠAM
61,8%
316,50
3. PIE
56,7%
290,50
4. NOV
54,0%
276,50
5. ŠKP
42,9%
220,00
Nedávne a najbližšie podujatia
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, POL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.