Kajakárstvo na Slovensku: Vydajte sa na splavovanie kajakov na Slovensku: dokonalý sprievodca

Slovensko je prírodný raj - má malebnú prírodu, priezračné jazerá a všetko, čo by ste od idylickej krajiny očakávali. Na Slovensku je tiež niekoľko skvelých miest, kde sa dá jazdiť na kajaku.

02.11.2022 15:09:38

Ak milujete vodné športy rovnako ako my, prečítajte si nášho nabitého sprievodcu po najlepších miestach na kajakovanie na Slovensku. Či už chcete ľahko pádlovať, alebo sa vydať na náročnú plavbu po bielej vode, každý si tu nájde niečo pre seba. Čítajte ďalej a dozviete sa podrobnosti o niektorých úžasných lokalitách, kam sa môžete práve teraz vydať na kajaku na Slovensku!

Najlepšie miesta na kajakovanie na Slovensku

Na Slovensku je veľa skvelých miest na kajakárčenie. Medzi najobľúbenejšie určite patria doleuvedené lokality. Splavovanie riek je náročný šport a i napriek tomu že o ňom počujeme menej ako o Futbale alebo hokeji, určite sa nám oplatí vyskúšať i tento šport. A to nie je všetko, v mobilnej aplikácií od Fortuny si môžete vyskúšať staviť na jeden zo zápasov a máte k dispozícií aj fortuna kupón s mnohými výhodami. Na Slovensku máme okrem skvelých miest na splav aj skvelých kajakárov. Existujú u nás rôzne spolky kajakárov a pokiaľ máte radi kolektívny a miestami i adrenalínový šport, určite neváhajte vyskúšat práve splavovanie riek.

Tuhinjské jazero

Toto obrovské jazero je nádherným miestom na kajakovanie na Slovensku. Je tu viacero miest, z ktorých sa dá spustiť na vodu, a môžete pádlovať okolo celého jazera. Tuhinjská priehrada je krásnym miestom na začiatok. Voda je tu hlboká, takže sa môžete vydať na dlhšie pádlovanie a pozrieť si priehradu zblízka. V oblasti sa vyskytuje veľa vtákov, takže majte oči na stopkách!

Rieka Vydra

Je to skvelá rieka na kajakovanie, ale musíte si dávať pozor na tok. Rieka je prítokom Dunaja a po silných dažďoch má tendenciu rýchlo stúpať. Úsek proti prúdu je pokojný, s niekoľkými malými perejami, zatiaľ čo dolný úsek je plný veľkých perejí.

Štrbské Pleso

Toto je skvelé miesto, kde si môžete vyskúšať jazdu na kajaku na Slovensku. Jazero je regulované hrádzou, takže je tu stály prietok. Prúd je rýchly, ale voda je hlboká, takže je bezpečná pre začiatočníkov.

Šumavské jazerá

Sú to najväčšie a najhlbšie jazerá na Slovensku. Na šumavských jazerách na Slovensku je veľa miest, kde sa dá jazdiť na kajaku, a sú vhodné pre všetky úrovne zručností.

Zhrnutie

Na Slovensku je toľko skvelých miest, kam sa dá ísť na kajaku. Ak ste radi na vode, je to ideálny šport, ktorý môžete na Slovensku vyskúšať. Od náročnej bielej vody až po relaxačné pádlovanie, každý si tu nájde niečo pre seba. Pozrite si miesta, kde sa dá na Slovensku jazdiť na kajaku, a vychutnajte si výhľad! Nezabudnite však, že kajakárstvo je extrémny šport. Preto si musíte byť vedomí rizík a prijať potrebné opatrenia, aby ste sa vyhli zraneniam. Majte tieto veci na pamäti, zbaľte si kajak a choďte si užiť výhľad z vody!

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Kajakárstvo na Slovensku: Vydajte sa na splavovanie kajakov na Slovensku: dokonalý sprievodca“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.