Kajakári pádlovali aj popri delfínoch

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová a členovia štvorkajaku Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin majú za sebou sústredenie v USA. Na Floride najazdili veľké množstvo kilometrov, ale zamerali sa aj na rozvoj sily a vytrvalosti. Kmeťová bola na Floride spoločne s nórskym tímom, ktorý trénersky vedie Rastislav Kužel.

SITA, pp;mj | 04.12.2014 21:03:08

"V rovnakom čase ako ja tu boli aj naši chalani z K4, takže som mala aj slovenskú spoločnosť. Miesto na tréning bolo vynikajúce, bývali sme 100 m od vody, jazdili sme na Banana River alebo v kanáli popri luxusných domoch, kde príliš nefúkalo. Občas si s nami zaplávali aj delfíny, čo bolo zaujímavé spestrenie tréningu," uviedla na webe Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode Ivana Kmeťová, ktorá s kamarátmi z K4 absolvovala aj výlet do Miami. Doma pobudne len krátko a už 6. decembra odchádza na zimné bežecké sústredenie do talianskeho Livigna.

Členovia mladého štvorkajaka pobudli v USA mesiac a pochvaľovali si podmienky na Floride. K dispozícii mali posilňovňu i podmienky na beh. "Prvý večer nás nepríjemne prekvapili šváby, našťastie po pár dňoch ich už bolo vidieť iba občas alebo vôbec. Stravu sme si pripravovali na celý deň sami, každý sám pre seba, čo bolo sem-tam náročnejšie, lebo sme mali malú kuchyňu, no ja som sa snažil nachystať si vždy niečo dopredu, ak vyšiel čas. Počasie bolo, samozrejme, príjemné, občas chladnejšie dni a dážď, ale stále lepšie ako u nás, takže sme mohli odtrénovať všetko naplno. Najazdili sme veľa kilometrov, tak ako bolo v pláne," uviedol na canoe.sk Krajčovič a Viktor Demin ho doplnil: "Hlavný cieľ - najazdenie čo najviac kilometrov (30 - 35 km denne) - sme splnili. Kondičku sme si udržiavali v posilňovni a behom. Boli sme v pestrej spoločnosti Švédov, Dánov, Kanaďanov a Nórov a bola tu aj Ivana Kmeťová."

Diskusia k článku:

Anonym

Pobyt juniorov na Štrbskom Plese bol zameraný na vytrvalosť

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2780

exkluzívne VIDEO z reprezentačného sústredenia juniorov a kadetov na Štrbskom Plese

https://www.youtube.com/watch?v=FEs0pvrMQjY&feature=youtu.be

Anonym

K4-ka sa vrátila z úplne iného sveta, ale bolo v ňom dobre

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2771

M. Michálek: Počas tréningu vedľa nás plávajú delfíny

http://www.piestanskydennik.sk/rubriky/sport/kanoistika/m-michalek-pocas-treningu-vedla-nas-plavaju-delfiny-19426/

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.