Hodnotenie Medzinárodnej juniorskej regaty Bydgoszcz.

V dňoch 23.-25.6.2006 sa reprezentačné družstvo juniorov zúčastnilo na Medzinárodnej regate juniorov Bydgoszcz.

SZRK | 03.07.2006 01:03:59

Družstvo juniorov tvorilo 14 pretekárov a to: Beňo ,Lengvarský, Csepy, Viszlay, Tóth, Jakubík, Divinec, Rusnák, Likavčan, Poliak, Maršal, Šámková, Muchová, Bandžáková. Vedúci realizačného tímu bol Marián Tesárik. Za trénerov sa zúčastnili: Halmo, Zigo, Rusnák a vodič Divinec.

Pretekári sa zúčastnili na pretekoch na základe dosiahnutých výsledkoch na 1. KP vo Zvolene , kde splnili nominačné kritériá. Zodpovední tréneri kategórií ich navrhli na základe týchto výsledkov.

Na regate sa zúčastnilo 12 krajín sveta (GER, GBR, ITA, POL, SVK, MOLD, BIEL, KAN, IRSKO, CHILE, GRE, DANSKO). Všetky zúčastnené štáty boli zastúpené v najsilnejšom zložení.

Nemecké družstvo využilo túto regatu ako nominačné preteky na MEJ to znamená, že v každej kategórii boli dve nemecké lode.

Musím vyjadriť spokojnosť s ubytovaním a stravou našich pretekárov. Ubytovanie sa nachádzalo v príjemnom a tichom prostredí, kde mali naši pretekári kľud na oddych a prípravu.

Taktiež musím vyjadriť spokojnosť s technickým zabezpečením a celkovým priebehom pretekov. Kvalitatívna úroveň bola na vysokej úrovni, čo ocenili aj tréneri ostatných zúčastnených štátov.

Pretekári boli maximálne zodpovední a sústredení na preteky. Nestalo sa , že by niektorí pretekár zmeškal štart atď. Všetci pretekári plnili príkazy trénerov a celková atmosféra v družstve bola veľmi priaznivá.

Na MJR v Bydgoszczi sme sa zúčastnili po prvý krát, naše obavy boli však zbytočné, nakoľko s celkovou organizáciou sme boli príjemne prekvapení. Organizátori tejto regaty sa budú v budúcnosti snažiť pritiahnuť aj ďalšie štáty, čím sa stane súťaž ešte kvalitnejšia.

Naše družstvo RDJ podalo veľmi dobré výkony. Celkovo sme získali nasledovné medailové umiestnenia: Juniori 2X2m.,4X3m.

V hodnotení národov sme obsadili čestné 3 miesto.

Vzhľadom na túto skutočnosť som spokojný s vystúpením všetkých reprezentantov a touto cestou sa im chcem za ich dosiahnuté výsledky poďakovať a taktiež aj ich osobným trénerom za ich prípravu.