Hlasy Slovákov - utorok - súhrn.

Hlasy Erbanovej, Chorváta, Biksadského, Páleša a trénera Blaha.

SITA, ds, kj, zs | 24.08.2004 19:11:11

Hlasy slovenských rýchlostných kanoistov po utorkových rozjazdách na 500 m na olympijských hrách v Aténach:

Martin Chorváth (K1): "Prvú trojstovku som mohol ísť rýchlejšie, potom som sa už ani nedostal k záverečnému finišu. Bol som prekvapený, ako to dnes niektorí pretekári odpálili. Ja som chcel jazdiť svoje tempo s tým, že skúsim dať nejaký záver, ale najmä štart bol nečakane rýchly. Ten vietor do chrbta mi veľmi nevyhovuje, je to skôr pre ľahších pretekárov, ktorých poháňa dopredu. Ja sa skôr spolieham na silu. Neviem, či je to olympiádou, ale súperi sa mi zdajú ešte lepšie nadupaní a pripravení ako zvyčajne. Ja som mal ešte pred niekoľkými dňami menšie žalúdočné problémy, ale už je to v poriadku. Počul som však, že aj niektorí ďalší pretekári tým prešli."

Marcela Erbanová (K1): "Tak toto som nečakala, je to skvelé. Konečne si šťastie aj mňa našlo. Už na začiatku mi prialo, keď sa ešte pred štartom vykúpala jedna z najväčších favoritiek Poľka Pastuszková. Bol tam silný bočný vietor, preto sa jej to stalo. Druhý štart som zase pokazila ja. Boli tam nejaké trávy, chcela som ich obísť a nevošla som dobre do bloku. Tretí štart už vyšiel a potom aj celé preteky. Po olympijskom finále som túžila najviac a je super, že som sa doň dostala priamo z rozjazdy. Išlo sa mi dosť dobre, možno by to však išlo ešte aj o niečo lepšie. Dúfam, že vo finále nebudem posledná."

Daniel Biksadský (C2): "Pocitovo to bolo o niečo lepšie ako na tisícke. Aj technicky mi to dnes lepšie sadlo ako kilometer. Hneď na začiatku boli veľké vlny, vietor ešte silnejší ako predtým. Do lode sme nabrali dosť vody. Mohlo to byť samozrejme o niečo lepšie, uvidíme v semifinále. Unavený nie som. Keby bola únava, bolo by to dosť zlé."

Peter Páleš (C2): "Je to už o niečo lepšie. Olympiáda je výhodná tým, že denne máme maximálne jedny preteky a pokojne sa tu dá absolvovať bez väčších problémov viacero tratí. Škoda, že poveternostné podmienky sú dosť extrémne."

Pavel Blaho (tréner): "Som veľmi rád, že Marcela sa za voľnú kartu, ktorú som jej vybavil, odvďačila takýmto spôsobom. Keď sa najväčšia favoritka Pastuszková vykúpala, vedel som, že je dobre. Predtým jazdila iba K2 a nebola až tak v pohode. Myslím si, že Marcele sa splnil sen. Kanoisti mi išli trochu na nervy, keď sa nevedeli zrovnať do blokov, ale boli tam veľké vlny. Navyše oni na rozdiel od Marcely nemohli priamo do finále, a tak taktizovali. Ostrčil si uvedomil, že nemá na víťazstvo a tak to dopredu vzdal. Je pravda, že to mohol urobiť aj dôstojnejšie."

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Hlasy Slovákov - utorok - súhrn.“.

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Nedávne a najbližšie podujatia
Rudno Cup, 9. ročník
18.05.2024 | Nitrianske Rudno, Priehrada
SP II. Svetový pohár - šprint
24.05.2024 | Poznaň, POL
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 | Bratislava, Zemník
SP Svetový pohár - maratón
01.06.2024 | Brandenburg, GER
Pohár SNP
01.06.2024 | Piešťany, Váh-Slňava
KP juniori
08.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.