Hlasy Slovákov - streda.

Hlasy Róberta Erbana a Mariána Ostrčila a Slavomíra Kňazovického po semifinálových jazdách.

SITA, ds, zs | 25.08.2004 19:16:20

Hlasy slovenských rýchlostných kanoistov a trénera po semifinálových jazdách na 1000 m na olympijských hrách v Aténach:

Róbert Erban (K1): "Nemám ani čo hodnotiť. Vypadol som, na viac mi nestačili sily, neviem čo by som k tomu ešte mohol dodať. Vietor fúkal do chrbta, možno boli trošku väčšie vlny ako počas rozjazdy, kde som dosiahol rýchlejší čas ako dnes. Očakával som, že sa budem pohybovať niekde na hrane finále. Myslel som si, že Izraelčana Yellina by som mohol zdolať tak ako na kvalifikácii v Poznani, ale ten šiel prekvapujúco dobre. Na druhej strane vypadol aj Poliak Seroczynski, ktorý je tiež veľmi dobrý. V kajaku je dnes 18 ľudí, z ktorých môže ísť do finále hocikto a pred pretekmi sa len veľmi ťažko určujú finalisti."

Marián Ostrčil (C1): "Taktika naordinovaná trénerom s pomalším úvodom a postupným pridávaním tempa vyšla. Našťastie som nedostal žiadnu krízu, keď som mal zrýchliť. Už takých 50-100 m pred cieľom som vedel, že postup je vo vrecku. Prvú päťstovku som jazdil voľnejšie, ale aspoň som si ušetril viac síl do záveru. Zajtra mám päťstovku, vyskúšam aj tam zabojovať o finále, hoci rozjazda na tejto trati mi vôbec nevyšla. Uvidíme."

Slavomír Kňazovický (tréner Mariána Ostrčila): "Mariánovi som pred jazdou povedal, že taktika zostať spočiatku vzadu prináša so sebou určité riziko, ale napokon to vyšlo perfektne. Bez rizika sa nič nezíska, iná šanca nebola. Podmienkou postupu do finále bolo vydať zo seba všetko a to sa Mariánovi podarilo. Dôkazom toho bola jeho únava v cieli. Verím, že vo finále sa neuspokojí s tým, že doň postúpil. Samozrejme, treba byť pri zemi, medaila visí veľmi vysoko. Za rozjazdu na päťstovke som ho skritizoval, lebo to v jeho podaní nebola ani tréningová jazda. Zamerali sme sa však na kilometer. Je to jeho silnejšia trať a urobili sme dobre."

Peter Páleš (C2): "Súperi boli lepší. Nedá sa povedať, že by sme urobili nejaké chyby alebo to inak podcenili. Zajazdili sme to, čo sme vedeli na maximum, na viac sme nemali. Ťažko povedať, ktorá trať nám viac sedí. Päťstovka je však rozhodne príjemnejšia, lebo nie je tak dlhá. Keď som jazdil debla ešte s Janom Kubicom, lepšie nám išla päťstovka."

Daniel Biksadský (C2): "Chceli sme ísť vyrovnane celý kilometer. Do päťstovky sme s najlepšími vydržali, tí však potom nasadili také tempo, na ktoré sme naozaj nestačili. Pocitovo to ale nie je najhoršie. Túto jazdu sme išli asi najlepšie z tých troch, ktoré sme tu zatiaľ absolvovali. Je to už porovnateľné s tým, čo sme dosahovali v tréningu. Vietor bol síce zase pomerne silný, ale nefúkal zboku, čo je o čosi lepšie ako predtým."Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Hlasy Slovákov - streda.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra