Hlasy Slovákov po rozjazdách - súhrn.

Hlasy reprezentantov SR v K1 mužov, C1, C2 a K4 mužov.

SITA, hc, zs | 23.08.2004 23:13:01

Súhrn hlasov slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike po úvodných rozjazdách na 1000 m na olympijských hrách v Aténach:

Róbert Erban (K1): "Prvé štarty na súťažiach nemám rád, lebo neviem, čo môžem od seba očakávať. Vietor bol v pohode, ale je možné, že sa to popoludní zhorší a nebude sa dať ísť na vodu. Dráha je pekná, problémom môže byť dosť veľa rastlín. Ak to niekto chytí, má po pretekoch. Z tohto piateho miesta v rozjazde sa nedá veľa vyvodzovať."

Marián Ostrčil (C1): "Chcel som si vyskúšať novú loď, lebo som na nej ešte nešiel kilometer. Ešte nie som s ňou celkom zžitý, trpia najmä prsty. Bola to taká oťukávacia jazda, vietor fúkal zozadu, takže skôr pomáhal k lepším časom. Po voľnejšom začiatku som postupne pridával, chcel som si overiť, koľko síl mi ešte zostane. S tretím miestom som veľmi spokojný."

Peter Páleš (C2): "Mali sme ťažké poveternostné podmienky, ktoré bežne na pretekoch nebývajú, ale s tým sa musíme vysporiadať. Vietor fúkal sprava zozadu. Súhra v našom kanoe nie je zlá, možno by to však chcelo ešte trochu viac času na zohratie sa."

Daniel Biksadský (C2): "Podmienky mali všetci rovnaké, na to sa netreba vyhovárať. Skôr nám chýbala pohoda na to, aby sme držali krok so súpermi. Dostali sme veľmi skoro vlnu a tá nás potom hodila dozadu."

Richard Riszdorfer (K4): "Bočný vietor bol problematický najmä na štarte, lebo sme na ňom krivo stáli. Počas trate sa to potom postupne vyrovnalo. Bolo to dosť rýchle. Bulhari nezvyknú tak rýchlo jazdiť, na 500 m boli pred nami a vydržali v tempe do konca. Myslel som si, že im zatvrdnú svaly, ale vyzerá to tak, že budeme mať čo robiť vo finále."

Michal Riszdorfer (K4): "Keď vietor fúka do chrbta, trať sa opticky skracuje a vydržia na nej do konca aj šprintérske posádky, napríklad Bulhari. My sme si však nechali na záver sily a tam sme ich potom prešprintovali. Je to skoro taký istý kanál ako v Sydney, skopírovaný takmer jedna k jednej. Celý areál je veľmi pekne vybudovaný. Či sú na trati nejaké trávy? Nemal som čas pozerať sa pod vodu, vnímal som tak akurát Ričiho chrbát predo mnou."

Erik Vlček (K4): "Naša taktika bola nenechať súperov zo začiatku odísť, na päťstovke zrýchliť a v závere ich potom predstihnúť. Podarilo sa nám to splniť, takže taktika sa osvedčila. Vietor fúkal do chrbta trošku zľava. Mal som obavu pred štartom, že budeme krivo sedieť, ale našťastie nám to nerobilo problémy."

Juraj Bača (K4): "Dnešná jazda ešte nebola ideálna. Bolo to možno spôsobené tým, že naša príprava smeruje k finále, a to je na programe až o štyri dni. Zároveň možno aj tým, že to bola vôbec naša prvá súťažná jazda v tomto areáli, taká spoznávacia. Keď bude aj finále v takomto vetre, určite to nebude také regulárne, ako sme si predstavovali. Pýtate sa na Maďarov? Stále sa iba na to pýtate, ale tieto preteky sú o deviatich vyrovnaných lodiach, a nielen o Maďaroch."Diskusia

Buďte prvý, kto napíše komentár k článku
Hlasy Slovákov po rozjazdách - súhrn.“.

Späť na zoznam aktualít
MSM GROUP
KINET - internet a televízia
Slovenský pohár 2021
1. KOM
100,0%
597,50
2. NOV
47,0%
281,00
3. PIE
33,1%
197,50
4. ŠAM
27,2%
162,50
5. UKB
27,0%
161,50
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - seniori
16.09.2021 | Kodaň, DNK
Súťaž olympijskych nádejí
17.09.2021 | Račice, CZE
MSR Majstrovstvá Slovenska - maratón
18.09.2021 | Štúrovo
MS Majstrovstvá sveta - veteráni
24.09.2021 | Ternopiľ, UKR
MS Majstrovstvá sveta - maratón
27.09.2021 | Bascov, RUM
Svetový pohár - maratón
15.10.2021 | Shaoxing, CHN
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Mediálny partner
Slovenská tlačová agentúra