Hlasy pretekárov po finále – sobota

Matej Rusnák: So veľmi spokojný, že som sa opäť dostal do finále na kilometrovej trati. So šiestym miestom som absolútne spokojný. Ukázal som to, na čo som mal natrénované. Mrzí ma horší výkon na 500 metrovej trati, ale ešte ma tu v Račiciach čakajú dva štarty. Na 200 metrov, čo beriem skôr ako vynikajúci tréning v medzinárodnej konkurencii a na mojej obľúbenej 5000-ke.

SZRK, Prokop Slováček | 18.05.2013 16:23:32

Martin Jankovec: Už od štartu to nebolo ono. Zvykli sme aspoň zo začiatku ísť dopredu, ale teraz nie. Na 500 metroch som mal na okamih pocit, že sme sa pohli vpred, ale ako sme videli tie lode pred sebou, asi nám došli už aj psychické sily. Hľadáme príčiny, neviem, mám pocit, že máme deficit v technike pádlovania, nie v individuálnej, ale v súhre. Nie je to o fyzických silách. Budúci týždeň by sme mali zjazďovať štvorkajak v Trenčíne, na konci mája ideme ja s Petrom Gellem na SP do Poznane, kde budeme štartovať v K1. Potom uvidíme, akú formu prípravy pred ME uprednostníme, pretože to vyzerá, že čím viac sme spolu, čím viac štartov máme, tým horšie výsledky máme."

Marek Krajčovič: Nič iné ako samých seba sme neriešili. Až v cieli, keď som sa pozrel okolo seba, som zistil, že sme o kúsok pred druhou slovenskou loďou. Snažili sme sa dodržať svoje tempo, vyššie ako v rozjazde a v semifinále a keďže fúkalo do chrbta, zvolili sme trošku dlhší záverečný finiš.

Viktor Demin: Splnili sme veľký cieľ, dostať sa do finále a poraziť olympijskú posádku. Ale od účasti na MS seniorov samozrejme máme ešte veľmi ďaleko. Je na čom pracovať. Tentoraz sme museli absolvovať aj semifinále, nie ako v Szegede keď sme išli do finále priamo z rozjazdy. Tu sme ju však nedokázali vyhrať, od polovice trate sme len držali tempo a šetrili sily na semifinále.

Ivana Kmeťová: V rozjazde som sa cítila pocitovo veľmi dobre, nebolo treba nejako na to tlačiť, lebo postup do semifinále bol viac menej istý. Semifinále bolo náročné. Nielen že sme išli priamo proti sebe s Matinou Kohlovou, ale mali sme veľmi dobré súperky. Bola tam obava, že aj postúpiť do B-finále bude náročné. Nakoniec to vyšlo. No a dnešné B-finále, kde sme priamo s Martinou bojovali o právo účasti na ME bolo zasa o niečom inom. Ráno strašná zima, bola som oblečená ako počas zimnej prípravy, aj rozjaďovanie som skrátila, aby som zbytočne nepremrzla. Vietor fúkal do chrbta, to mám celkom rada a nakoniec to vyšlo, aj keď som v závere poriadne vytuhla. Dala som do výkonu všetko.

Martina Kohlová: V piatok som mala zo svojich výkonov dobrý pocit, jazdilo sa mi dobre, tak ako pred týždňom v Szegede, keď som sa dostala na 500 m do finále. Cítila som zlepšenie. Ale dnes bolo všetko iné a to počasie, vietor a dážď, tomu nepridali, rozhodilo ma to. Je mi ľúto, že po piatich dobrých 500-kách prišla šiesta veľmi zlá a práve v ten najnevhodnejší okamžik, keď sme sa bili o právo účasti na ME s Ivanou.

SZRK, text a foto - Prokop Slováček

FOTOGALÉRIA

Diskusia k článku:

Anonym

„Starí“, ale stále dobrí – comeback Wiebauera s Noskovičom

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2277

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2023
1. KOM
100,0%
1 266,50
2. UKB
76,6%
970,50
3. PIE
65,4%
828,00
4. NOV
60,6%
767,00
5. ŠAM
51,0%
645,50
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.