Hlasy pretekárov po finále – sobota

Matej Rusnák: So veľmi spokojný, že som sa opäť dostal do finále na kilometrovej trati. So šiestym miestom som absolútne spokojný. Ukázal som to, na čo som mal natrénované. Mrzí ma horší výkon na 500 metrovej trati, ale ešte ma tu v Račiciach čakajú dva štarty. Na 200 metrov, čo beriem skôr ako vynikajúci tréning v medzinárodnej konkurencii a na mojej obľúbenej 5000-ke.

SZRK, Prokop Slováček | 18.05.2013 16:23:32

Martin Jankovec: Už od štartu to nebolo ono. Zvykli sme aspoň zo začiatku ísť dopredu, ale teraz nie. Na 500 metroch som mal na okamih pocit, že sme sa pohli vpred, ale ako sme videli tie lode pred sebou, asi nám došli už aj psychické sily. Hľadáme príčiny, neviem, mám pocit, že máme deficit v technike pádlovania, nie v individuálnej, ale v súhre. Nie je to o fyzických silách. Budúci týždeň by sme mali zjazďovať štvorkajak v Trenčíne, na konci mája ideme ja s Petrom Gellem na SP do Poznane, kde budeme štartovať v K1. Potom uvidíme, akú formu prípravy pred ME uprednostníme, pretože to vyzerá, že čím viac sme spolu, čím viac štartov máme, tým horšie výsledky máme."

Marek Krajčovič: Nič iné ako samých seba sme neriešili. Až v cieli, keď som sa pozrel okolo seba, som zistil, že sme o kúsok pred druhou slovenskou loďou. Snažili sme sa dodržať svoje tempo, vyššie ako v rozjazde a v semifinále a keďže fúkalo do chrbta, zvolili sme trošku dlhší záverečný finiš.

Viktor Demin: Splnili sme veľký cieľ, dostať sa do finále a poraziť olympijskú posádku. Ale od účasti na MS seniorov samozrejme máme ešte veľmi ďaleko. Je na čom pracovať. Tentoraz sme museli absolvovať aj semifinále, nie ako v Szegede keď sme išli do finále priamo z rozjazdy. Tu sme ju však nedokázali vyhrať, od polovice trate sme len držali tempo a šetrili sily na semifinále.

Ivana Kmeťová: V rozjazde som sa cítila pocitovo veľmi dobre, nebolo treba nejako na to tlačiť, lebo postup do semifinále bol viac menej istý. Semifinále bolo náročné. Nielen že sme išli priamo proti sebe s Matinou Kohlovou, ale mali sme veľmi dobré súperky. Bola tam obava, že aj postúpiť do B-finále bude náročné. Nakoniec to vyšlo. No a dnešné B-finále, kde sme priamo s Martinou bojovali o právo účasti na ME bolo zasa o niečom inom. Ráno strašná zima, bola som oblečená ako počas zimnej prípravy, aj rozjaďovanie som skrátila, aby som zbytočne nepremrzla. Vietor fúkal do chrbta, to mám celkom rada a nakoniec to vyšlo, aj keď som v závere poriadne vytuhla. Dala som do výkonu všetko.

Martina Kohlová: V piatok som mala zo svojich výkonov dobrý pocit, jazdilo sa mi dobre, tak ako pred týždňom v Szegede, keď som sa dostala na 500 m do finále. Cítila som zlepšenie. Ale dnes bolo všetko iné a to počasie, vietor a dážď, tomu nepridali, rozhodilo ma to. Je mi ľúto, že po piatich dobrých 500-kách prišla šiesta veľmi zlá a práve v ten najnevhodnejší okamžik, keď sme sa bili o právo účasti na ME s Ivanou.

SZRK, text a foto - Prokop Slováček

FOTOGALÉRIA

Diskusia k článku:

Anonym

„Starí“, ale stále dobrí – comeback Wiebauera s Noskovičom

http://www.canoe.sk/index.php?go=aktuality&news=2277

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
997,50
2. NOV
61,4%
612,50
3. ŠAM
60,4%
602,50
4. PIE
58,8%
587,00
5. UKB
51,8%
517,00
Nedávne a najbližšie podujatia
MS Majstrovstvá sveta - šprint veteráni
12.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Pohár Interu
13.07.2024 | Bratislava, Zemník
MS Majstrovstvá sveta - šprint juniori a U23
17.07.2024 | Plovdiv, BUL
SP Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 | Šamorín, Jazero Lagúna
MSR SPM-SR krátke trate
02.08.2024 | Bratislava, Zemník
Olympijské hry
06.08.2024 | Paríž, FRA
MSR M-SR SUP
10.08.2024 | Bratislava, Zemník
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.
Novácka päťstovka
Slovenská kanoistika
Mesto Nováky
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Trenčiansky samosprávny kraj
VOP Nováky, a. s.
NyNa
Športové centrum polície
SMH s.r.o.
Martin Baluch BAJO
Andrea Oršulová & Partners s. r. o.
Noving Nováky
TH STAV s.r.o.
BOZPO, s.r.o.
Askew s. r. o.
Carcoustics Slovakia Nováky s.r.o.
Innovatrics s.r.o.
Fingera.sk | Dochádzkový, prístupový a stravovací systém s 99,98% presnosťou
PRESPOR spol. s r.o.
Vaša s.r.o.
pewag slovakia s.r.o.
FINAL - CD spol. s r. o.
KINET - internet a televízia
Vepos Nováky
Miroslav Mičo - KAMEŇ
BEZAM SK, s. r. o.