Hlasy laureátov ankety Športovec roka 2015

Hlasy laureátov ankety slovenský Športovec roka 2015, ktorej vyhlásenie sa uskutočnilo v utorok 22. 12. v činohernej sále novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave:

SITA, ru;fr;ds;mp | 22.12.2015 22:02:53

JEDNOTLIVCI

Ľubomír Sagan (cestná cyklistika, 1. miesto, otec Petra Sagana, ktorý nebol prítomný na slávnosti): "Mať zo syna športovca roka na Slovensku je pekný pocit. Stal sa majstrom sveta, je to skvelý úspech. Petrov rok bol úspešný po športovej aj súkromnej stránke, vnímam to veľmi pozitívne. Mňa osobne potešil každý jeden deň z roka 2015. "

Matej Tóth (atletika, 2. miesto): "Tretíkrát za sebou som v desiatke najlepších športovcov Slovenska, čo je pre mňa obrovský úspech. Posúvam sa hore, z ôsmeho cez šieste až na druhé miesto. Predo mnou už je len to najvyššie umiestnenie. Pevne verím, že sa mi raz podarí aj to. Tento rok bol pre mňa výnimočný a jednoznačne najlepší v mojej kariére. Najviac rezonuje titul majstra sveta, ale darilo sa mi počas celej sezóny. V marci som zašliapal tretí najlepší výkon histórie na 50 km, na Európskom pohári na 20 km som bol druhý a veľmi si cením aj celkový triumf v chodeckom rebríčku. Post svetovej jednotky na konci roka, najlepší chodec na svete a jeden z nominovaných na titul na najlepšieho atléta na svete - to všetko sú pre mňa veľké pocty. Teší ma, že sa mi vyhýbali zranenia a ja som sa mohol zlepšiť v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Teraz je predo mnou ten najdôležitejší krok - pokúsiť sa o niečo podobné v Riu."

František Hossa (hokej, 3. miesto, otec Mariána Hossu, ktorý nebol prítomný na slávnosti): "Marián je už deviatykrát medzi elitnou desiatkou slovenských športovcov, čo je vynikajúca bilancia. Už si robíme vtipy z toho, že koľko Stanleyho pohárov ešte musí získať, aby túto anketu vyhral. Má zmluvu ešte na 5 rokov, tak dúfame, že to stihne. Marián si stále udržiava skvelú úroveň výkonnosti. Som rád, že si ho vážia fanúšikovia i odborníci na Slovensku, aj v zámorí. Má už cez 1200 zápasov v NHL a to ešte nie sú jeho konečné čísla. "

Erik Varga (športová streľba, 4. miesto): "Odchádzajúci rok bol veľmi úspešný, no aj veľmi náročný. Musel som totiž obstáť a po psychickej stránke to bolo ťažké. Za veľkú podporu ďakujem svojej rodine, vďaka nej sa mi podarilo vyhrať majstrovstvá sveta. Strelecká špička má techniku zvládnutú, rozhodujú detaily a je to náročné. Podarilo sa mi zúročiť celých 28 rokov na strelnici. Dobrý strelec totiž zreje ako víno, zbiera skúsenosti a rady. Ťažké bolo aj vyhrať titul, aj ho obhájiť. Doteraz sa to podarilo len Bednářikovi. Ja som to dokázal v mekke strelectva - Taliansku."

Marek Hamšík (futbal, 5. miesto): "Čo sa týka reprezentácie, lepšie to snáď nemohlo byť. Postúpili sme na ME, je to fantastický úspech. Som rád, že som bol členom celej partie. Čo sa týka Neapola, tak v prvom polroku nám chýbal krôčik, no druhý je veľmi dobrý. Verím, že to dotiahneme k titulu. Ja sám stále mám priestor na zlepšovanie. Na ME sa chceme pobiť o postup zo základnej skupiny. Veľmi si cením svoje umiestnenie v ankete, teším sa za piate miesto."

Veronika Velez Zuzulová (zjazdové lyžovanie, 6. miesto, neprítomná na slávnosti): "Po najťažšom roku v kariére som sa dokázala vrátiť medzi najlepšie slalomárky. Len ja a moji najbližší vieme, čo všetko si to vyžadovalo, preto si to veľmi vážim. Najkrajší zážitok sezóny? Slávnostné oceňovanie najlepších slalomárok na majstrovstvách sveta. Na tieto preteky nezabudnem, lebo som zažila momenty, ktoré som predtým v kariére na majstrovstvách sveta nepoznala.“

Anna Karolína Schmiedlová (tenis, 7. miesto): "Som veľmi rada, že som sa dostala medzi elitnú desiatku domácich športovcov. Predtým sa mi to nepodarilo. Všetci ostatní sú veľkí športovci a ja sa teším, že medzi nimi môžem byť. Mala som výborný rok, som s ním veľmi spokojná. Verím, že to bol iba prvý krôčik a ďalšie roky budú minimálne také úspešné. Moje umiestnenie v rebríčku je istý záväzok, súperky si už na mňa viac dávajú pozor. Najkrajší moment sezóny nemôžem označiť, možno môj prvý celkový triumf na turnaji WTA v Katoviciach."

Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba, 8. miesto): "Mám za sebou skvelý rok, v športovej aj súkromnej oblasti. Roku 2015 nemám čo vyčítať. Získala som olympijskú miestenku, navyše som urobila radosť niekomu, kto na olympiáde ešte nebol. Zabila som tak dve muchy jednou ranou. Najväčší športový úspech je zisk titulu majsterky Európy, ktorý mi doteraz chýbal. Súkromným vrcholom je určite moje tehotenstvo."

Matej Beňuš (vodný slalom, 9. miesto): "Byť v desiatke najlepších je pre mňa dosť veľká motivácia, pretože ma čaká najdôležitejšia sezóna a olympiáda v Riu. Tento rok bol veľmi dobrý, aj keď mi chýbal výsledok z MS po pokazenej jazde. Inak som však splnil cieľ. Nedá sa povedať, že to finále ma máta, ale mrzí ma to. Príprava na olympijské hry sa už dávno začala, stále trénujem s vidinou

Štefan Svitko (motorizmus, 10. miesto): "Je pre mňa veľkou cťou, že som sa dostal do elitnej slovenskej desiatky športovcov. Som milo prekvapený. Motivuje ma to do budúcnosti, aby som skončil ešte vyššie. V ankete bola silná konkurencia, veď máme štyroch majstrov sveta. Ak by som skončil na Dakare trochu vyššie, možno by som bol vyššie aj v tejto ankete."

KOLEKTÍVY

Ján Kozák (tréner futbalistov SR, 1. miesto): "Toto ocenenie pre mňa znamená potvrdenie správnosti nastolenej cesty. Mužstvo odohralo super kvalifikáciu, vyvrcholením bol postup na majstrovstvá Európy. Mali sme to v závere trochu zložitejšie, no chlapci ukázali charakter, kvalitu, silu a túžbu. Dostali sa na šampionát a je to príjemný pocit pre nich aj pre mňa."

Erik Vlček (člen štvorkajaka, 2. miesto): "Rok 2015 bol veľmi zaujímavý. Stalo sa mi množstvo vecí, ktoré som doteraz nezažil. A to už jazdím nejaký čas. Pred začiatkom sezóny sme vôbec nepredpokladali, že v K4 vôbec budeme súťažiť na majstrovstvách sveta. Všetko to napokon zapadlo tak, že sme získali titul na svetovom šampionáte. Blíži sa olympiáda a z pozície majstrov sveta máme tie najvyššie ambície. Radi by sme priniesli medailu. Urobíme pre to všetko."

Tibor Linka (člen štvorkajaka, 2. miesto): "Tento rok bol zatiaľ najúspešnejší v mojej kariére, veď sme na MS získali zlato. Mám z toho veľkú radosť. V roku 2016 sa budeme snažiť podávať aspoň také kvalitné výkony, ako sa nám to darilo v tomto roku. Je úžasné sedieť v jednej lodi so športovými kapacitami ako sú Vlček a Tarr. Sú to ostrieľaní pretekári s množstvom skúseností. Máme od nich čo okukať a veľa sa naučiť.

Denis Godla (člen reprezentácie v hokeji do 20 rokov, 3. miesto): "Už uplynul rok od nášho úspechu. Je to dávno za nami, je nová sezóna a musíme sa pozerať ďalej. Ja som aktuálne vo Fínsku a celkom sa mi darí. Na šampionáte sme mali super zážitky, na ktoré nik z nás isto nezabudne. Spomíname na to radi, no musíme sa pozerať vpred."

Karol Divín (ocenená legenda): "Sám neviem, či sa môžem považovať za legendárneho športovca. Vyrastal som v oblasti bratislavských športových stredísk, to mi dalo veľa. Je to pre mňa veľká česť, že sa do tejto dvorany dostávam aj ja. Počas života som mal aj dosť šťastia. Veci sa mi darili, sám som sa nesnažil vyčnievať z radu. Po odbornej stránke ma viedol otec, ktorý ma držal pri korčuľovaní. Ja som mal totiž rád tenis. O mesiac sa do Bratislavy prídem pozrieť na majstrovstvá Európy, veľmi sa na to teším. Je to veľká vec. Nechýbal som ani počas ostatného víkendu na šampionáte štyroch krajín. Podľa môjho názoru Nicole Rajičová skončí na ME do siedmeho miesta."

Diskusia k článku:

Anonym

Majstri sveta si užívali Abú Zabí, pohľad na Dubaj aj vodné pólo

Štvorkajak vôbec nefiguroval v ich plánoch na rok 2015 a po prvý raz si doň spoločne sadli až koncom mája. O tri mesiace neskôr v ňom vybojovali miestenky na olympijské hry do Ria a získali zlato na majstrovstvách sveta v Miláne. Za tento výnimočný výsledok sa im ušla v novinárskej ankete Športovec roka druhá priečka medzi kolektívmi.

viac na: http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/378321-majstri-sveta-si-uzivali-abu-zabi-pohlad-na-dubaj-aj-vodne-polo/

Späť na zoznam aktualít
Slovenský pohár 2024
1. KOM
100,0%
421,50
2. ŠAM
62,9%
265,00
3. PIE
61,6%
259,50
4. NOV
58,7%
247,50
5. ŠKP
45,6%
192,00
Nedávne a najbližšie podujatia
KP juniori a U23
10.06.2024 | Bratislava, Zemník
ME Majstrovstvá Európy - šprint seniori
13.06.2024 | Szeged, HUN
SP Veľká cena Komárna
15.06.2024 | Komárno, Stredisko kanoistiky Komárno
SP Trenčianska regata
22.06.2024 | Trenčín, Lodenica KK TTS
ME Majstrovstvá Európy - šprint juniori U23
27.06.2024 | Bratislava, SVK
SP Novácka päťstovka
06.07.2024 | Nováky, Jazero
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.